Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ako uložiť obrázok aby sa dal prehrať v TV

xaxaxa
2018-09-30 07:47:49+02
Zistil som že keď si fotku uložím PS, tak mi ju nevie prehrať/stream do TV. Zjavne mám niečo zle nastavené v PS pri ukladaní.
Skúšal som tú istú fotku uložiť rôznych iných programoch (xnview, fastone...), ale nepomohlo to.
Jedine natívny základný Windows prehliadač fotiek si tú fotku uloží tak že sa dala zobraziť. Tento Windows prehliadač je ale veľmi nepraktický, treba tam vzdy urobiť nejakú zmenu vo fotke aby existovala možnosť uložiť...
Predpokladám že mám zle nastavené niečo v PS, a do fotky sa ukladajú dáta ktoré potom televízor nevie spracovať.
Ako to vyriešiť?
 
JohnNewton
2018-09-30 08:25:53+02
Nestretol som sa s tým, aby akýkoľvek novší TV hlavne s androidom a prehrávačom napr. Kodi neprehral akýkoľvek JPEG. Samozrejme obrázky s vysokým rozlíšením a objemom môžu toto prehrávanie(stremovanie) vzhľadom k slabšiemu hardware dosť spomaliť alebo znemožniť. Preferujem vytvorenie slideshow a uloženie vo forme 4k videa (dajú sa tak použiť efekty prelínačiek, priblíženia, oddialenia, nájazdov, podfarbenia zvukom .... atď...)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-30 14:57:58+02
V prvom rade musis nastudovat navod k televizoru, aky format fotiek a videa podporuje.
 
xaxaxa
2018-09-30 21:14:43+02
Problém nie je v Tv. Skúšal som 3 Tv s rovnakým výsledkom. Je to obycajny JPEG. Neupravena fotka priamo so zrkadlovky, alebo akéhokoľvek iného zdroja sa na Tv zobrazí (bavíme sa o streame priamo z mobilu). Ale akonáhle ju upravym a uložím v PS (jpeg) tak mi tv vypíše že formát nepodporuje. Zrejme zle nastavený profil v PS?
Tú istú "nepodporovanú" fotku otvorím vo win photo edotor a uložím a už ide bez problémov.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-09-30 21:44:00+02
príspevok od: xaxaxa
Problém nie je v Tv. Skúšal som 3 Tv s rovnakým výsledkom. Je to obycajny JPEG. Neupravena fotka priamo so zrkadlovky, alebo akéhokoľvek iného zdroja sa na Tv zobrazí (bavíme sa o streame priamo z mobilu). Ale akonáhle ju upravym a uložím v PS (jpeg) tak mi tv vypíše že formát nepodporuje. Zrejme zle nastavený profil v PS?
Tú istú "nepodporovanú" fotku otvorím vo win photo edotor a uložím a už ide bez problémov.
Skus fotku vyexporotvat cet Save to Web
 
JohnNewton
2018-10-01 08:41:19+02
príspevok od: xaxaxa
Problém nie je v Tv. Skúšal som 3 Tv s rovnakým výsledkom. Je to obycajny JPEG. Neupravena fotka priamo so zrkadlovky, alebo akéhokoľvek iného zdroja sa na Tv zobrazí (bavíme sa o streame priamo z mobilu). Ale akonáhle ju upravym a uložím v PS (jpeg) tak mi tv vypíše že formát nepodporuje. Zrejme zle nastavený profil v PS?
Tú istú "nepodporovanú" fotku otvorím vo win photo edotor a uložím a už ide bez problémov.
https://www.zive.cz/poradna/lg-42ln575s/sc-20-cq-522694/default.aspx?consultanswers=1

Skús niektoré rady, napríklad nepoužiť pri ukladaní JPEGu progresive formát.



 
Krtko fotografom
2018-10-01 09:39:27+02
príspevok od: xaxaxa
Problém nie je v Tv. Skúšal som 3 Tv s rovnakým výsledkom. Je to obycajny JPEG. Neupravena fotka priamo so zrkadlovky, alebo akéhokoľvek iného zdroja sa na Tv zobrazí (bavíme sa o streame priamo z mobilu). Ale akonáhle ju upravym a uložím v PS (jpeg) tak mi tv vypíše že formát nepodporuje. Zrejme zle nastavený profil v PS?
Tú istú "nepodporovanú" fotku otvorím vo win photo edotor a uložím a už ide bez problémov.
Stretol som sa s tym jedine vtedy, ak bola fotka "velmi velka". Ak som ju zmensil na dlhsiu stranu 2000 pixelov (niektori davaju rovnych 1080 px kratsiu stranu), tak uz to potom prehral kazdy televizor. A este, ak exportujes fotky z PS, tak daj farebny priestor sRGB (necital som vsetky prispevky, snad to uz niekto pisal).
 
jozef84
2018-10-02 15:28:44+02
príspevok od: xaxaxa
Zistil som že keď si fotku uložím PS, tak mi ju nevie prehrať/stream do TV. Zjavne mám niečo zle nastavené v PS pri ukladaní.
Skúšal som tú istú fotku uložiť rôznych iných programoch (xnview, fastone...), ale nepomohlo to.
Jedine natívny základný Windows prehliadač fotiek si tú fotku uloží tak že sa dala zobraziť. Tento Windows prehliadač je ale veľmi nepraktický, treba tam vzdy urobiť nejakú zmenu vo fotke aby existovala možnosť uložiť...
Predpokladám že mám zle nastavené niečo v PS, a do fotky sa ukladajú dáta ktoré potom televízor nevie spracovať.
Ako to vyriešiť?
Daj screen obrazovky pri ukladaní jpeg a veľkosti súboru(rozlíšenia) a budeme hneď múdrejší. Predpokladám nepozornosť pri ukladaní(ukladáš asi do formátu psd), alebo nevhodný formát, ktorý vie čítať TV.
 
PeCh
2018-10-02 18:18:58+02
Nahoď sem aj ten istý obrázok vo verzii, ktorá ti ide a vo verzii, ktorá ti nejde.
 
jozef84
2018-10-03 11:05:41+02
príspevok od: PeCh
Nahoď sem aj ten istý obrázok vo verzii, ktorá ti ide a vo verzii, ktorá ti nejde.
Vidíš, aj tak sa dá reverzná analýza urobiť. Dobrý nápad.
 
peter01852
2018-10-03 11:52:05+02
raz som sa s tym tiez stretol...ked som chcel u rodicov na cca. 10 rokov starom TV prehrat nejake fotky, neslo to nacitat...pritom vsade inde to islo...riesenim nakoniec bolo, ze som pri exporte do JPG nenechal odfajknute policko "save XMP data"...bol to ale export z Gimpu, nie z PS...
 
xaxaxa
2018-10-03 17:15:41+02
tu du fotky:
1) ORIG = original, prehra v TV
2) PS EDIT = upravena v PS, neprehra v TV
3) PS EDIT WIN EDIT = nefungujuca dvojka, ktoru som len otvoril a ulozil v programe Fotografie (nejaky nativny win soft na fotky) - prehra v TV
 
acton
2018-10-03 21:47:32+02
príspevok od: xaxaxa
tu du fotky:
1) ORIG = original, prehra v TV
2) PS EDIT = upravena v PS, neprehra v TV
3) PS EDIT WIN EDIT = nefungujuca dvojka, ktoru som len otvoril a ulozil v programe Fotografie (nejaky nativny win soft na fotky) - prehra v TV
Rad by som vedel preco maju take brutalne dlhe nazvy alebo cisla tie fotografie
 
PeCh
2018-10-03 23:13:34+02
príspevok od: xaxaxa
tu du fotky:
1) ORIG = original, prehra v TV
2) PS EDIT = upravena v PS, neprehra v TV
3) PS EDIT WIN EDIT = nefungujuca dvojka, ktoru som len otvoril a ulozil v programe Fotografie (nejaky nativny win soft na fotky) - prehra v TV
Skúsil som na asi 8-ročnej telke Samsung a prehralo mi všetky 3. Náhľad zobrazil iba pri originály (to môže byť ale vec embedovania náhľadu do jpeg súboru). Čo máš za telku ty?
 
xaxaxa
2018-10-04 06:47:37+02
Pech: skúšal som cca 5 ročný Samsung, a starší Panasonic.
Fór je v tom že keď tú nefunkčnú fotku uložím cez ten windowsacky soft tak potom už funguje. Skúšal som ju podobne uložiť cez xnview, fastone...bez úspechu.
Pre info: bavíme sa o prehrávaní z telefónu. Keď to pošlem do tv z notebooku, tak to funguje.
 
MaxGamut
2018-10-06 14:45:56+02
To je cele nejake divne.

a/ preco je original (1) vyrazne mensi ako dva-krat pre-saveovana verzia (3)? Nedomiesal si to ?

b/ preco ma (3) ine farby, ked je iba pre-saveovany? Nieco si menil na priestoroch ? A na (2) chyba kus haluzky. Asi si to aj editoval, ci ?

c/ tak dlhe nazvy by som nepouzival, na niektorych zariadeniach to moze robit problem
(ani fotaky nedavaju dlhsie nazvy)

d/ ako pisali vyssie - pri ukladani v PS Ti ponukne 3 moznosti - vyskusaj vsetky

e/ problem moze byt aj v tom mobilovom software. skusil by som fotky zmensit na rozlisenie obrazovky TV - mozno TV nevie zmensovat.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()