Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Televízor na úpravu fotiek

ROCK4891
2019-02-01 11:13:55+01
Ahojte.
Na leto sa chystám kúpiť nejaký televízor (4K-100cm+-) a tak rozmýšľam ci by bolo možné použiť ho aj na úpravu fotiek.
Skúšal som to teraz na starej telke(cez HDMI) a vyzerá to dobre aj keď farby sú iné ako na notebooku.
Bolo by možné kúpiť taku telku ktorá by bola vhodná aj na úpravu fotografií??? Ci je to blbosť.
Ďakujem za váš čas.
 
MaxGamut
2019-02-03 21:59:13+01
Zalezi, ako vazne tu upravu fotiek planujes. Na amaterskej urovni to pojde. Na profi urovni je toto cesta do pekla.
Na upravu fotiek potrebujes hardware aj software s plne funkcnym color managementom. Zariadenia typu TV mavaju veci uplne utajene/nezdokumentovane. Nebudes vediet softu (napr. Photoshop) vysvetlit, aky ICC profil ma pre TV pouzit.
Na amaterskej urovni potrebujes zariadenie, ktore ma uspokojivo slusne nastavene:
- bielu (skor teplu)
- stredne hodnoty (gamma)
- vyvazenu neutralnu sedu os

Na hobby zariadeniach Ti absolutne farby aj tak nikdy sediet nebudu, ale aspon ich relativne pomery budu pouzitelne. Z mojich skusenosti Ti druhe zariadenie casom umozni lepsie pochopit tu farebnu relativnost. Navyse telky mavaju vacsi farebny rozsah nez notebooky.
 
ROCK4891
2019-02-07 15:05:47+01
Telku so nejako nenašiel tak sa pozerám po monitoroch.
Našiel som tento Dell P4317Q - 4K, IPS, slušná cena.
Co na to poviete???
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()