Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Zelený odtieň fotiek po uploade na facebook/instagram

karin99
2019-04-10 17:59:46+02
Dobrý deň.
Možno mi tu bude niekto vedieť poradiť, lebo ja už neviem čo s tým. Fotila som kamarátke psy, fotky prešli úpravou, uložilo mi ich pekne. Fotky som odovzdala kamoške cez USB, jej ich v PC aj na mobile ukázalo tiež pekne, avšak keď si ich chcela pridať na FB alebo instagram fotky zmenili brutálny oditeň na zelenú. Keď mi ich poslala do messengeru tiež. Tak som skúsila ja pridať fotky na FB z môjho notebooku a fotky pridalo pekné, s farbami ako majú byť a vidia to tak aj ostatní. Tie jej fotky vidia všetci v zelenom odtieni. SKúšala som poslať fotky cez gmail, tiež to robí. Pozerala som farebné nastavenia vo pohotoshope, je tam sRGB, tak isto aj v LR. Upravujem systémom, že najprv LR, potom pridám fotky do PS cez edit in photoshop. Fotky boli fotene Canon EOS 7D Mark II a robí to pri všetkých mojích objektívoch. Chceli sme dať aj fotky do jedného videa, zmenilo komplet ten odtieň. Pri Canon EOS 600D mi to nerobilo :/ Môže to byť foťákom alebo nejakým nastavením monitora? Ak bude vedieť niekto pomôcť prosím vysvetlite mi to ako blbcovi, kedže sa mi to nikdy nestalo nepoznám veci ohľadom tohto Chápem, že rôzne monitory môžu ukazovať farbu inak, ale nestretla som so zmenením odtieňu celej fotky taktto rapídne.
 
karin99
2019-04-10 18:45:29+02
EDIT: Každý mi vravel, len že sRGB niekto mi nedal presnú radu. Už sme na to prišli, treba prekonvertovať do profilu, pre niekoho možno banalita, ale ja som sa s tým ešte nestretla. Všetko už funguje ako ma
 
flico.sk
2019-04-13 08:10:15+02
príspevok od: karin99
EDIT: Každý mi vravel, len že sRGB niekto mi nedal presnú radu. Už sme na to prišli, treba prekonvertovať do profilu, pre niekoho možno banalita, ale ja som sa s tým ešte nestretla. Všetko už funguje ako ma
Ďakujeme za vyriešenie problému .

Možno že by aj pre ostatných pomohol návod. Stačí nejaký obrázok, ktorí to povie za 1000 slov
 
MaxGamut
2019-04-13 11:34:30+02
príspevok od: karin99
EDIT: Každý mi vravel, len že sRGB niekto mi nedal presnú radu. Už sme na to prišli, treba prekonvertovať do profilu, pre niekoho možno banalita, ale ja som sa s tým ešte nestretla. Všetko už funguje ako ma
Nestretla, lebo kazdy to vola nejako inak a neda sa najst spolocny nazov problemu pre laikov.

V skutocnosti je to najbeznejsi problem s chybajucim/nespravnym farebnym ICC profilom !!!
Uplna alfa-omega spracovania farieb - digitalna fotka bez pripojeneho profilu su vlastne iba cisielka. Az profil hovori o tom, kde v skutocnych farbach sa tie cisielka zacinaju a kde koncia.
Farebny ICC profil popisuje farebnu reprezentaciu v absolutnom priestore.

Ak software odignoroval/nepripojil pri uploade tvoj profil, pri prezerani sa nahradi vzdy sRGB reprezentaciou - lebo vzdy, ked sa nieco zobrazuje a ICC profil chyba, tak sa musi pouzit standardny (ci spravne alebo omylom). Inak by sa fotka nedala zobrazit.
V tvojom pripade sa "sytejsi" profil nahradil pri zobrazovani menej sytym sRGB.
Zakladne pravidlo vsetkeho, co ide na WEB - konvertovat do sRGB. (potom sa da ICC profil aj zabudnut a nic sa nestane)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()