Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Fujifilm vs. Lightroom

Geralt_z_Rivie
2019-05-03 21:22:58+02
Dobrý deň dámy a páni
Jedná sa o Lightroom Clasic CC 8.1 , a foťák Fujifilm XT-30. Doteraz som fungoval s predchádzajúcim foťákom tak že som ho napojil k pc, importoval, odpojil, a fotky v katalógu ostali, mohol som si ich kedykoľvek ľubovoľne vyvolať, upraviť atď.
Teraz musím napojiť foťák, stiahnuť raw do pc, konverovať ho, importovať do LR, daný raw však nemôžem potom vymazať pretože mi zmizne aj z LR. Je možné to niekde v LR nastaviť? Prípadne ako mám riešiť import alebo postprocess RAW z Fuji aby som to vedel aj nejako kategorizovať, zoradiť atď a nestratil pri tom nervy? Čo sa vám osvedčilo?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-04 08:40:42+02
Bohuzial tvoj LR uz nepodporuje nove fotaky a tak to vzdy budes musiet riesit tak, ze fotky skonvertujes inde do DNG. Pouziva sa na to Adobe DNG convertor. RObi to davkovo. Potom to mozes importovat do LR a pracovat ako doteraz so starsim fotakom. Alebo prejdes na novy LR.
 
koozy
2019-05-04 09:57:07+02
v sekcii filehandling pri importe si ich das aj presunut niekam lokalne?
pripadne si zaloz zlozku napr. Fotoraw, tam si ich rucne kopiruj, kludne do podzloziek, a potom daj synchronizovat tento Fotoraw, pripadne import konkretnej podzlozky.
S tymto by nemal byt problem ani v LR 8.1.
Pouzivam fuji, co sa tyka dalsieho postprocessu, mozno narazis na dalsie uskalia co sa samotneho obrazu tyka, ale to na inu debatu
 
z80
2019-05-04 10:10:32+02
príspevok od: Karol Srnec
Bohuzial tvoj LR uz nepodporuje nove fotaky a tak to vzdy budes musiet riesit tak, ze fotky skonvertujes inde do DNG. Pouziva sa na to Adobe DNG convertor. RObi to davkovo. Potom to mozes importovat do LR a pracovat ako doteraz so starsim fotakom. Alebo prejdes na novy LR.
" Alebo prejdes na novy LR"
A potom sa moze "tesit" na zdrazovanie predplatneho
https://www.digimanie.cz/adobe-strasi-v-usa-zmizelo-predplatne-za-9-99-usd-zdrazilo-na-dvojnasobek/7815
 
koozy
2019-05-04 10:51:06+02
vysvetlite mi pls ako by mal upgrade verzie pomoct tomuto problemu, ktory sa vobec netyka podpory fotoaparatu
 
Geralt_z_Rivie
2019-05-04 11:54:24+02
problém vyriešený, po update na LR 8.2.1. už idú importovať aj RAW-y s Fuji ďakujem za pomoc
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-04 12:38:17+02
príspevok od: koozy
vysvetlite mi pls ako by mal upgrade verzie pomoct tomuto problemu, ktory sa vobec netyka podpory fotoaparatu
Praveze sa to podpory tykalo.
 
bonifacko
2019-05-04 12:52:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Bohuzial tvoj LR uz nepodporuje nove fotaky a tak to vzdy budes musiet riesit tak, ze fotky skonvertujes inde do DNG. Pouziva sa na to Adobe DNG convertor. RObi to davkovo. Potom to mozes importovat do LR a pracovat ako doteraz so starsim fotakom. Alebo prejdes na novy LR.
Adober LR vie urobiť presun s konverziou do DNG.
 
Geralt_z_Rivie
2019-05-04 13:20:19+02
príspevok od: bonifacko
Adober LR vie urobiť presun s konverziou do DNG.
v tomto prípade to ale nevedel, pre nejakú príčinu som tam mal to pole sivé ... zrejme preto že nedokázal prečítať pôvodné RAW, a tým pádom ich nevedel ani skonvertovať
 
koozy
2019-05-05 18:20:00+02
príspevok od: Karol Srnec
Praveze sa to podpory tykalo.
aha, ok. Iba nechapem preco.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-05 19:12:48+02
príspevok od: koozy
aha, ok. Iba nechapem preco.
Autor temy mal fotoaparat, ktory LR podporovalo. Takze po pripojeni z neho priamo imortoval fotky. Potom si kupil novy fotak, ktory jeho starsia verzia L nepodporovala. Takze musel urobit niekolko krokov naviac, cim sa mu zmenilo workflow. Ak chce aby to fungovalo ako predtym, musi upgradovat an LR, ktory novy fotak podporuje. To aj urobil a tak moze opat fotky priamo imortovat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-05 19:13:42+02
príspevok od: bonifacko
Adober LR vie urobiť presun s konverziou do DNG.
Len u fotoaparatu, ktory pozna. Inak musi ppouzit Adobe DNG convertor.
 
bonifacko
2019-05-07 08:24:45+02
príspevok od: Karol Srnec
Len u fotoaparatu, ktory pozna. Inak musi ppouzit Adobe DNG convertor.
Tak to by malo logiku. Potom teda ano.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()