Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Nevyskoci okno Nesoulad vlozeneho profilu

kobrie
2019-12-02 15:46:28+01
Ahojte mam taky problem. neviem co mi zblbol PS cc2015, ale ked si otvorim surovu fotku, spravim upravy a chcem ju preniest do PS, vobec mi nevyskoci okno Preniest farby.....a tym padom je ta fotka nechutna. neviete mi povedat, kde sa to zapina? dikes, lebo so zufala
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-02 20:36:01+01
Aj my sme zufali, lebo nam to nedava zmysel. V com otvorite surovu fotku? V akom je formate, z akeho fotoaparatu? Co znamena presne preniest ju do PS?
 
kobrie
2019-12-02 21:03:12+01
Mam nainstalovany PS cc 2015. Otvorim ju v Camera Raw. Upravim ju a mala by vybehnut tabulka ze Nesuhlas vlozeneho profilu.je to tabulka s 3moznostami. Lenze ta mi nevybehne a fotku mi vlasne neulozi s upravami,ale stale je neupravena,aj ked som upravy urobila format je NEF. Fotak mam Nikon D5200
 
kobrie
2019-12-02 21:03:25+01
A dakujem za koment
 
kobrie
2019-12-02 21:07:40+01
Toto okno proste nemam v PS
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-12-02 22:03:36+01
Je spravne ak sa nic neobjavi. Nie je dovod aby sa nieco objavovalo. V RAW konvertore je nastavene v akom formate a s akym profilom sa ma fotka z RAW exportovat.
Nesuglas farebneho profilu sa obajavuje tym, co sa nevyznaju do colormanagementu a maju blbo nastaveny PS.
 
MaxGamut
2019-12-11 01:48:55+01
Ajeeeje.... a poriadne BLBO nastaveny PS !!!

To kto Ti poradil nastavit takto profily? Tak sa to robilo pred 15 a viac rokmi, ked este Windows nezvladal ziadny Color Management. Ale to je strasny fush !
Displejove ICC profily v obrazku ani vo Photoshope nemaju co hladat. Pracovny profil ma byt sRGB. Ak si semi-pro/pro, tak potom AdobeRGB, ECI-RGB, ProPhotoRGB a pod. (tuto info po precitani rovno zabudni )
Ak ide fotka na web, konvertuje sa do sRGB. Ak do tlace, mozes nechat napr. Adobe RGB (pozna sytejsie farby = pozna, nie ma sytejsie farby! ) Do tlace treba vzdy ICC profil ulozit s obrazkom.
Rovnako to nastav aj pre Camera RAW (ak sa to da).

Mimochodom - tieto varovania sa v PS nastavuju tam v tej 13-tej komnate zvanej - Color Settings. (v menu Edit)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()