Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Lightroom výber oblastí

MilanSch
2020-04-23 23:59:17+02
Dobrý deň. S Lightroomom začínam resp. učím sa len, ale narazil som na problém, s ktorým si neviem poradiť. Lokálny výber oblastí fotografie pomocou gradientu alebo štetca a následná úprava napr. expozície neovplyvňuje len túto oblasť, ale celú fotku a to je samozrejme zle. Predpokladám, že je to nejaká haluz. Poraďte mi, čo by to mohlo byť. Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-04-24 09:28:23+02
príspevok od: MilanSch
Dobrý deň. S Lightroomom začínam resp. učím sa len, ale narazil som na problém, s ktorým si neviem poradiť. Lokálny výber oblastí fotografie pomocou gradientu alebo štetca a následná úprava napr. expozície neovplyvňuje len túto oblasť, ale celú fotku a to je samozrejme zle. Predpokladám, že je to nejaká haluz. Poraďte mi, čo by to mohlo byť. Ďakujem
Musis rozlisovat globalne a lokalne upravy. Ak pouzijes stetec alebo prechodovy filter a nasledne vyuzijes globalne funkcie, samozrejme sa aplikuju na celu fotku. Pri pouzivani musis s tymto pocitat, globalnu zmenu mozes kompemnzovat lokalne, aj stetec a filtre maju moznost nastavenia expozicie.
 
MilanSch
2020-04-24 10:20:59+02
Mal som schovaný panel pre lokálne úpravy a myslel som si, že robím v ňom a robil som v záložke Basic. Ešte raz ďakujem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()