Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

EIZO Color Edge CS2740 alebo BenQ SW271 ??

DOMINIKKLACIK
2020-11-02 18:44:54+01
Dobrý deň, zvažujem kúpu monitora na prácu (foto editáciu) + sem tam odreagovanie predsa nedá sa stále len pracovať😛

mam vypozerané tieto monitory:
EIZO Color Edge CS2740
BenQ SW271

V porovnaní parametrov sú "skoro" totožne až na odozvu, ktorú ma BenQ 5ms a EIZO 10ms.
Bude sa dať reálne fungovať na EIZE ? Napr. keď si človek zapne video/hru alebo len nejaký internetový prehliadač (napr. nejaký akčný film) nebude ta odozva nejaká katastrofa?

Ako to je s farbami ?
Ktorý monitor ma skutočne BIELU BIELU a čiernu čiernu ?

Do čoho by ste mi odporúčali ísť ?
Samozrejmé nesú to monitory na hranie hh ale z času na čas si človek rad aj zrelaxuje🙂

S pozdravom Klacik.
 
landov
2020-11-02 19:50:17+01
Ak chces mat monitor, ktory je uz z vyroby nakalibrovany co najpresnejsie,ma konzistentne podsvietenie atd. tak jedine Eizo.
 
seifi
2020-11-02 20:59:54+01
Mám 2 Eiza, jedno má 30 a druhé 15 tis. hodín prevádzky. Všetko funguje na 1*. Tu odozvu nech nám vysvetlí niekto, kto do toho vidí, čo je to za parameter. Nemyslím si, laicky, že by sme boli v stave nejaký rozdiel v tomto parametri na monitoroch postrehnúť .
 
DOMINIKKLACIK
2020-11-02 23:28:59+01
príspevok od: seifi
Mám 2 Eiza, jedno má 30 a druhé 15 tis. hodín prevádzky. Všetko funguje na 1*. Tu odozvu nech nám vysvetlí niekto, kto do toho vidí, čo je to za parameter. Nemyslím si, laicky, že by sme boli v stave nejaký rozdiel v tomto parametri na monitoroch postrehnúť .
hmm...no čo som sa dočítal o tej odozve jak je to...
Odozva: Označuje dobu, počas ktorej monitor zvládne spracovať požiadavku na zmenu obrazu z počítača. Čím nižšia odozva je, tým rýchlejšie dokáže monitor meniť obraz. Doba odozvy je dôležitá najmä pre hráčov počítačových hier. V prípade herných monitorov by nemala byť viac ako 4 ms.

....tu ma napadá otázka je ta doba odozvy reálne aj viditeľná, keďže je u EIZA 2x viac ako u BenQ-u ?
 
LetajiciCestmir
2020-11-03 10:48:39+01
Odozvu neries, ak neplanujes kupovat monitor prioritne kvoli hram a ked je do cca 15ms. Navyse meranie a udavanie parametra odozvy je kapitola sama o sebe, cize tie hodnoty medzi vyrobcami nemusia byt priamo porovnatelne.
 
MaxGamut
2020-11-12 02:45:34+01
Dominik, nechcem rypat, ale ... vies kolko obrazkov za sekundu ma bezny film ? A teraz to prepocitaj na milisekudny...

Inak nato, ze robis s fotkami je toto dobry dotaz- " Ako to je s farbami ? Ktorý monitor ma skutočne BIELU BIELU a čiernu čiernu ?" To je ako keby sa profi-sofer pytal, ktore auto ma ten benzinovy benzin a ktore tu naftovu naftu... Neexistuje "skutocne biela" a "skutocne cierna" - existuju len biela a cierna nastavene podla nejakeho standardu. Nechces skolenie o farebnom managemente ?
 
MaxGamut
2020-11-12 02:47:17+01
Zadarmo Ti hned pridam 3 odborne slovicka na uvod:
kalibracia - profilacia - simulacia
 
DOMINIKKLACIK
2020-12-02 19:38:36+01
príspevok od: MaxGamut
Dominik, nechcem rypat, ale ... vies kolko obrazkov za sekundu ma bezny film ? A teraz to prepocitaj na milisekudny...

Inak nato, ze robis s fotkami je toto dobry dotaz- " Ako to je s farbami ? Ktorý monitor ma skutočne BIELU BIELU a čiernu čiernu ?" To je ako keby sa profi-sofer pytal, ktore auto ma ten benzinovy benzin a ktore tu naftovu naftu... Neexistuje "skutocne biela" a "skutocne cierna" - existuju len biela a cierna nastavene podla nejakeho standardu. Nechces skolenie o farebnom managemente ?
veru, že zišlo by sa !
 
DOMINIKKLACIK
2020-12-02 19:38:59+01
príspevok od: MaxGamut
Zadarmo Ti hned pridam 3 odborne slovicka na uvod:
kalibracia - profilacia - simulacia
hh
 
stefansk
2020-12-03 10:56:42+01
Osobne s tým Eizom určite chybu neurobíte (ak nieste obrovský priaznivec online akčných hier tak vám inputlag v prípade tohto monitora hlavu lámať nemusí je bezproblémov použitelný aj na hry či filmy, jediné čo mne už dnes vadí je len velkosť zistil som, že už potrebujem 32" )

https://www.pixel.cz/recenze/eizo-coloredge-cs2740-t886.html
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()