Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Nežiaduce ztmavenie fotiek v Zoneri

sokolovasofia
2020-12-29 15:05:26+01
Dobrý deň,
mám problém, že v Zoner správcovi mi fotky zobrazuje pekne(tak ako bola fotka zhotovená) no v editore mi ju ztmaví. Všimla som si však už aj počas fotenia, že fotka v galérii fotoaparátu vyzerá inak ako vidím cez hľadáčik (prepáčte, neovládam ešte fotografické pojmy) Mám niečo zle nadstavené vo foťáku alebo čo si myslíte, že je zle? Stalo sa niekomu niečo podobné? Ďakujem veľmi pekne za reakcie
 
jerzi45
2020-12-29 22:20:35+01
príspevok od: sokolovasofia
Dobrý deň,
mám problém, že v Zoner správcovi mi fotky zobrazuje pekne(tak ako bola fotka zhotovená) no v editore mi ju ztmaví. Všimla som si však už aj počas fotenia, že fotka v galérii fotoaparátu vyzerá inak ako vidím cez hľadáčik (prepáčte, neovládam ešte fotografické pojmy) Mám niečo zle nadstavené vo foťáku alebo čo si myslíte, že je zle? Stalo sa niekomu niečo podobné? Ďakujem veľmi pekne za reakcie
ahoj, dialo sa to aj mne...pomenil som v menu v možnostiach základné nastavenia ukladania
a automatického dorábania obrázkov a funguje to...kludne mi napíš správu, pozrieme sa ako
más nastavený základný profil spracovania obrázkov...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-12-30 18:11:33+01
V prehliadaci vidis pripojeny nahlad v JPG, v editore sa vyvola novy nahlad z RAW s neutralnym nastavenim. Nie je to ziadna chyba, akuratb tak uzivatela, ktory presne nechape, ze RAW je suroivy zaber a treba ho upravit. Proste v editore musis urobit to, co mas nastavene vo fotaku.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()