Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

prekrytie fotiek

tomcraft
2010-12-15 19:07:55+01
Zdravim
Mam mensi problem s Photoshopom. Ked chcem prekryt medzi sebou niekolko obrazkov naraz tak mi photoshop vypise ze je nedostatok miesta na pamati ram. Robim to takto UPRAVY-AUTOMATICKY PREKRYT VRSTVY. Nevie niekto cim to je sposobene? Lebo ramku mam 2GB . Nejak sa mi too nezda zeby obycajne prekrytie fotiek zralo tolko ramky. Alebo ak niekto vie nejaky iny postup tak budem rad ak mi s tym pomoze. Vopred diki
 
Paulie
2010-12-15 20:43:07+01
V dnešnej dobe sú 2GB minimum, kludne apgrejdni ak máš volný slot, pri dnešných cenách... Mne sa to tiež občas stane na noutbúku keď robím s viacerými vrstvami.
 
tomis.ales
2010-12-15 21:09:35+01
Sak z tych 2GB ti zozere system kopu a aj samotny program a ked robis s viacerymi fotkami tak potom amen tma. Teda mne sa to nikdy nestalo mal som 3 na XP, teraz 4GB na sedmicke, ale robim iba s Jpg a nikdy nemam otvorenych moc vela vrstiev.
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-12-15 21:13:15+01
Mne nahodou stacilo doteraz 2giga uplne nikdy mi nic nevypisalo a to robim montaze, vrsty teda poriadne....
Teraz uz mam novy komp kde je 4gb pamate...
 
kecal
2010-12-15 22:08:54+01
príspevok od: tomcraft
Zdravim
Mam mensi problem s Photoshopom. Ked chcem prekryt medzi sebou niekolko obrazkov naraz tak mi photoshop vypise ze je nedostatok miesta na pamati ram. Robim to takto UPRAVY-AUTOMATICKY PREKRYT VRSTVY. Nevie niekto cim to je sposobene? Lebo ramku mam 2GB . Nejak sa mi too nezda zeby obycajne prekrytie fotiek zralo tolko ramky. Alebo ak niekto vie nejaky iny postup tak budem rad ak mi s tym pomoze. Vopred diki
a iste ti napísalo že málo miesta na RAM? Ono totiž ak máš aj málo miesta na HDD napíše že má málo pamäte ( virtuálnej pre dočasné súbory ) .. a môže myslieť aj inú pamäť ... tú ktorú smrteľne vážne potrebuje CPU pre inštrukcie ( do 1MB ) .. atď ..
 
falco.tinnunculus
2010-12-15 22:53:10+01
mas povolenu virtualnu pamat (strankovaci subor)? to je miesto na harddisku, ktore sluzi ako RAM
 
Imiy
2010-12-16 03:42:35+01
príspevok od: tomcraft
Zdravim
Mam mensi problem s Photoshopom. Ked chcem prekryt medzi sebou niekolko obrazkov naraz tak mi photoshop vypise ze je nedostatok miesta na pamati ram. Robim to takto UPRAVY-AUTOMATICKY PREKRYT VRSTVY. Nevie niekto cim to je sposobene? Lebo ramku mam 2GB . Nejak sa mi too nezda zeby obycajne prekrytie fotiek zralo tolko ramky. Alebo ak niekto vie nejaky iny postup tak budem rad ak mi s tym pomoze. Vopred diki
2 GB by malo uplne postačovať ,,, hladaj xybu inde ,,, v Pc
 
attila.farkas
2010-12-16 07:04:55+01
príspevok od: tomcraft
Zdravim
Mam mensi problem s Photoshopom. Ked chcem prekryt medzi sebou niekolko obrazkov naraz tak mi photoshop vypise ze je nedostatok miesta na pamati ram. Robim to takto UPRAVY-AUTOMATICKY PREKRYT VRSTVY. Nevie niekto cim to je sposobene? Lebo ramku mam 2GB . Nejak sa mi too nezda zeby obycajne prekrytie fotiek zralo tolko ramky. Alebo ak niekto vie nejaky iny postup tak budem rad ak mi s tym pomoze. Vopred diki
... no zalezi aj od toho co ti popri tom ps este bezi ... normalne win zerie oko 0.5gb uz len tym ze je spusteny ... ak je to win vista, tak v pokojovom stave zerie okolo 1,6 - 1,8 ... povazujem za nehoraznost uz aj ten 0.5gb, ale to by si trebalo vydiskutovat s gatesom

no a ak ti na pozadi bezia, ako mnohym uzivatelom od startu este skype, msn, nejake google toolbary, gadgety a neviem ake dalsie panenky marie co sa na winy furt nabaluju tak sa necuduj ... no a ak mas este pracovnu plochu plnu dokumentov (nie odkazov na dokumenty, ale priamo ulozenych dokumentov a inych suborov do priecinka Plocha) tak potom som to ja kto sa cuduje ze sa ti ten komp vobec dari zapnut...
 
tomcraft
2010-12-16 07:42:21+01
Diki vsetkym za radu. skusim pozriet tu virtualnu pamat ci ju mam povolenu
 
Shooter
2010-12-16 08:41:06+01
Ja mám 2GB na XP a ešte nikdy som nemal problém v nedostatkom pamäte. Skús ešte v Preferences (Ctrl+K) v záložke Výkon pozrieť, koľko % z voľnej RAM-ky má PS pridelených. Chyba môže byť aj tam. Ja mám nastavených 85%, čo predstavuje cca. 1,3GB a šľape jak hodinky.

to tomis.ales:
aj keď robím s jpg. alebo s tiff stále mi príde rýchlosť PS-ka rovnaká. Vysletľujem si to tým, že PS si sám prekonvertuje obrázok do svojho bezstratového formátu a s ním pracuje. Svedčí o tom aj veľkosť otvoreného súboru dole v poslednom riadku pod fotkou.
 
dmedia
2010-12-16 11:58:40+01
Photoshop si tempuje kazdu otvorenu fotku, teda si vytvori vyrovnavaciu pamat na disku, pokila mas tesno na HDD, ludovo povedane na C-cku tak je problem. Tato hodnota kolko ma pouzivat vyrovnavacej pamate sa nastavuje vo photoshope upravy/predvolby/performance, alebo v anglickom edit/properties/performance. TOj problem asi nebude vo velosti ram.
 
tomcraft
2010-12-16 14:15:56+01
Takze nakoniec som nastavil vyrovnavaciu pamat vo photoshope. Nastavena bola na 900mb....dal som ju na 1,3gb a vsetko slape ako hodinky. DIKI chlapci
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()