Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

ked pozadie nieje take tmave ako sa zda v PS

putnoki.sk
2010-12-23 01:35:50+01
ZDRAVICKO MAM TAKY PROBLEM V photoshope cs3
kym pracujem v photoshope je pozadie( napr na prilozenej foto) uplne tmave skoro az cierne ale po ulozeni do pc to je jedno ci jpg alebo tif a otvoreni napriklad v irfane alebo uploadnuti na net je uplne svetle v ps skusal som sa hrat v erit>collor settings, ale neprisiel som k ziadnemu zaveru tak neviem cize ake nastavenie mam chybne?
dakujem za vsetky rady
 
Paulie
2010-12-23 02:23:56+01
foto je uložené v adobeRGB, zrejme preto sa mimo PS zobrazuje bledšie, skús to ešte raz upraviť pod sRGB a aj uložiť s sRGB profilom a malo by to byť OK
 
TTL
2010-12-23 03:31:06+01
RGB koordinaty pozadia - cca 19, 13, 10. To ma daleko od ciernej, to je pekna ruzovkasta (tak ju aj vidim). Takze ak sa zobrazuje v PS ako takmer cierne... Tak radsej sa vykasli na upirateny PS a radsej pouzivaj nieco, co ani nepodporuje ICC profily, alebo sa to nauc a kup si nejaky jednoduchi a lacny softver. Neviem, na kieho frasa musi mat kazdy PS.
 
putnoki.sk
2010-12-23 12:35:26+01
príspevok od: Paulie
foto je uložené v adobeRGB, zrejme preto sa mimo PS zobrazuje bledšie, skús to ešte raz upraviť pod sRGB a aj uložiť s sRGB profilom a malo by to byť OK
super to s rgb pomohlo vedel som ze len taka daka blbost tam bude moc dakujem
 
putnoki.sk
2010-12-23 12:37:19+01
a ked vo fotaku nastavim adobergb bude pasovat alebo mam aj vo fotaku nechat srgb a takto to robit?
 
Paulie
2010-12-23 12:45:38+01
Nechaj všetko na sRGB a nebudeš mať problém ani so zobrazovaním na webe, predpokladám že nemáš ani kalibrovaný monitor s adobe gamutom.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-23 12:55:25+01
príspevok od: putnoki.sk
super to s rgb pomohlo vedel som ze len taka daka blbost tam bude moc dakujem
Nepomohlo, len to tak nevidno. Problem nie je v AdobeRGB vz. SRGB, ale v tvojom monitore, colormanagemente Photoshopu a v tom, ze sa do toho nevyznas. Jednoduchu tvoj monitor vo Photoshope nedokaze zobrazit velmi tmave casti obrazu v ktorych je este kresba.
Nie kazdy ma na kvalitny monitor a navyse skalibrovany. Preto si musis davat pri takychto motivoch pozor.
1. Fotku vzdy posudzuj na ciernom pozadi! Na bledosedom sa aj tmava seda moze javit ako cierna.
2. Pouzivaj pipetku a informaci o farebnych hodnotach. Aj teraz by si zistil, ze tam nemas same nuly.
3. Ak nemas istotu, ze to je skutocne vsetko cierne, vypeckuj docasne jas monitoru na maximum a pozri sa na monitor z nadhladu. TFT monitory su z nadhladu svetlejsie.
4. Prikladam obrazok, kde je vidno, ako si skontrolujes pozadie posunutim gradacnej krivky. Zaroven vidno , ze lava cast histogramu je s medzerou, to signalizuje, ze tam nemas uplnu ciernu.
 
putnoki.sk
2010-12-23 13:18:00+01
na tejto konkretnej foto viem a vidim ze to nieje cierna som sa tu zauimal teras hlavne o tie rgb abi som videl po ulozeni to co vidim pri upravovani a teras to tak je
a ty si nacal nieco co je pre mna zatial spanielska dedina a som rad ze si to zacal lebo ma tuo zauima nevies mi popripade pordit daku knihu ktora sa zaobera farbami svetlostami timito vecami ?
a diki za tie rady okolo zistovania ciernej sa to hodi
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-12-23 13:26:40+01
príspevok od: putnoki.sk
na tejto konkretnej foto viem a vidim ze to nieje cierna som sa tu zauimal teras hlavne o tie rgb abi som videl po ulozeni to co vidim pri upravovani a teras to tak je
a ty si nacal nieco co je pre mna zatial spanielska dedina a som rad ze si to zacal lebo ma tuo zauima nevies mi popripade pordit daku knihu ktora sa zaobera farbami svetlostami timito vecami ?
a diki za tie rady okolo zistovania ciernej sa to hodi
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()