Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Ako archivujete vytlačené A4 fotky?

NIKON D666
2011-01-21 15:28:52+01
Je dobre ich zaliat ?
 
NIKON D666
2011-01-21 15:46:43+01
TO ICH NIKDO NETLACI ALEBO NEARCHIVUJE?
 
inkubbus
2011-01-21 15:52:44+01
ja zalievam pri kazdej prilezitosti... raz pivom, inokedy vinom... ako pride

fotky ktore mam vytlacene, mam zavesene na stene v ramiku
 
maraou
2011-01-21 15:56:49+01
Co treba popsat a vlozit do alba foto-alba? Mam jich takovych par, jeste aj po rodicich a myslim, ze porad se neni za co stydet.

Laminovani se hodi tak akorat, kdyz na tom chces snidat.
 
skokanix
2011-01-21 16:03:16+01
príspevok od: inkubbus
ja zalievam pri kazdej prilezitosti... raz pivom, inokedy vinom... ako pride

fotky ktore mam vytlacene, mam zavesene na stene v ramiku
Daj pozor na tie fotky,keďže ich zalievaš kadejakou \"technológiou\" aby si ich nezavesil na krivo!
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-21 16:04:26+01
Kúpil som si v zahraničí taký album, sú to dvojité kartónové listy, jeden je s príslušným otvorom a do toho sa vsúvajú fotky. V jednom albume je 25 listov. Zadné steny jednotlivých listov sú upravené tak, aby nepoškriabali plochu fotografie. Divák pri prezeraní chytá stránky za kartónový rám, neošaháva fotky. Celkom sa mi to páči, dostať ich v rôznych farbách.
 
yanoschick
2011-01-21 16:04:27+01
Daju sa kupit specialne obaly na archivaciu fotografii, v roznych rozmerov, myslim ze do a4. Vyzera to podobne ako priesvitny obal na dokumenty. Ja zvycajne vytlacim fotku ktoru mi treba, pripadne to co mam na prezentaciu
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-21 16:17:08+01
príspevok od: yanoschick
Daju sa kupit specialne obaly na archivaciu fotografii, v roznych rozmerov, myslim ze do a4. Vyzera to podobne ako priesvitny obal na dokumenty. Ja zvycajne vytlacim fotku ktoru mi treba, pripadne to co mam na prezentaciu
Tie obaly s fóliami ma neoslovili. Fólia sa kadejako lepí na fotku, leskne sa, aj keď je matná, nevynikne povrch papiera. Divák musí album kadejako vykrúcať, aby lepšie videl. Myslím, že to fotku dosť degraduje...
 
yanoschick
2011-01-21 16:25:54+01
U mna je archivacia nieco ine. Fotku pre ludi na kukanie, \"potencialnu klientelu\" mam v obale ako popisujete. Zatial nikto neriesil obal, dolezita je fotka. Ak nechcem fotku degradovat, mala by ist na stenu.
 
soulfly
2011-01-21 16:35:40+01
príspevok od: Stratený Stano
Kúpil som si v zahraničí taký album, sú to dvojité kartónové listy, jeden je s príslušným otvorom a do toho sa vsúvajú fotky. V jednom albume je 25 listov. Zadné steny jednotlivých listov sú upravené tak, aby nepoškriabali plochu fotografie. Divák pri prezeraní chytá stránky za kartónový rám, neošaháva fotky. Celkom sa mi to páči, dostať ich v rôznych farbách.
toto ma celkom zaujima, kedze foliove obaly ma tiez velmi neoslovuju.., Takze je to ako nejaky kvazi ramik kartonovy, ktory sa da vlozit do toho albumu? Nemas poruke nejaky link ako to vyzera, pripadne kde sa to da kupit?
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-21 16:45:14+01
príspevok od: soulfly
toto ma celkom zaujima, kedze foliove obaly ma tiez velmi neoslovuju.., Takze je to ako nejaky kvazi ramik kartonovy, ktory sa da vlozit do toho albumu? Nemas poruke nejaky link ako to vyzera, pripadne kde sa to da kupit?
Link nemám. Je to pevne zviazané a nemá to vonkajší obal. Ten sa dá urobiť podľa vkusu (koža, plast...). Spodná strana je plná, horná má otvor 20x30 cm, celkový rozmer kartóna je 25x35 cm. Fotografie si dávam robiť o málo väčšie (asi o 2 mm na každej strane) a tie sa zasúvajú pomedzi tie zlepené kartóny (jedna strana nie je zlepená, zalepí sa po vložení fotky).
Kúpil som si to vo Viedni vo fotolabe, ktorý je hneď za veľkým múzeom (jedno z tých dvoch rovnakých) smerom k parlamentu (je tam aj vstup do metra). Ale budú to mať celkom iste aj inde...
 
soulfly
2011-01-21 16:59:36+01
príspevok od: Stratený Stano
Link nemám. Je to pevne zviazané a nemá to vonkajší obal. Ten sa dá urobiť podľa vkusu (koža, plast...). Spodná strana je plná, horná má otvor 20x30 cm, celkový rozmer kartóna je 25x35 cm. Fotografie si dávam robiť o málo väčšie (asi o 2 mm na každej strane) a tie sa zasúvajú pomedzi tie zlepené kartóny (jedna strana nie je zlepená, zalepí sa po vložení fotky).
Kúpil som si to vo Viedni vo fotolabe, ktorý je hneď za veľkým múzeom (jedno z tých dvoch rovnakých) smerom k parlamentu (je tam aj vstup do metra). Ale budú to mať celkom iste aj inde...
Jasne, takze je to nieco ako pasparta, viem si to predstavit a celkom sa mi ta predstava pozdava. Ma to aj nejaku znacku/firmu?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-21 17:16:33+01
A4 pentel obaly display book s plastovým tvrdým obalom, je to v podstate lepší euro obal.
Špeci veci a komerčné portfolio idem riešiť inak - len rozmýšľam či iPad nebude lepší a lacnejší ako to čo chcem.
 
NIKON D666
2011-01-21 17:27:00+01
príspevok od: Jozef Peniak
A4 pentel obaly display book s plastovým tvrdým obalom, je to v podstate lepší euro obal.
Špeci veci a komerčné portfolio idem riešiť inak - len rozmýšľam či iPad nebude lepší a lacnejší ako to čo chcem.
PAPIER JE PAPIER A NIC HO NENAHRADI
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-01-21 18:11:50+01
príspevok od: soulfly
Jasne, takze je to nieco ako pasparta, viem si to predstavit a celkom sa mi ta predstava pozdava. Ma to aj nejaku znacku/firmu?
Jasné, presne tak, to ma mohlo hneď napadnúť. Nie som doma, až prídem, tak kuknem, či tam nebude nejaká značka...
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-01-21 18:24:59+01
príspevok od: NIKON D666
PAPIER JE PAPIER A NIC HO NENAHRADI
Ale ničí to lesy
No a super displej je super displej, a pri komerťnej prezentácii je to možno aj lepšie. farby sú farebnejšie kontrasty lepšie zákazník presvedčenejší, imidžn vylepšenejší

Na svoje veci a tých 10-20 Top foto ročne si nechám papier na komerciu je vemľí dobrý iPad
 
soulfly
2011-01-21 18:48:10+01
príspevok od: Stratený Stano
Jasné, presne tak, to ma mohlo hneď napadnúť. Nie som doma, až prídem, tak kuknem, či tam nebude nejaká značka...
Super vdaka, tak daj vediet sem, alebo do posty. Vieden sice daleko nemam, ale mozno sa take nieco da zohnat aj tu, pripadne online.
 
NIKON D666
2011-01-22 11:39:41+01
Ja som našiel obal na svadobné foto A4 25ks
http://www.dekoshop.sk/svadba/svadobny-album-a4-25stranovy
http://www.awad.sk/?detail=569
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()