Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Fotografie na komerčné účely - na čo si dať pozor

jan.zitniak
2011-03-22 19:28:55+01
Zdravím.

Prešiel som si fórum, to čo som našiel nebolo to, čo som chcel .

Mám možnosť poslať svoje fotografie na komerčné prezentačné účely. Neberiem to ako záležitosť ako zarobiť, skôr ako svoju propagáciu.

Viete mi prosím napísať nejaké odporúčania na čo si dávať pozor? Pravdepodobne dostanem odpoveď, že dohodnúť sa zmluvne, ale tým spôsobom to riešiť nebudem.
Zvažujem skôr fotografie opatriť správnym EXIF a takmer neviditeľným vodoznakom, resp. ako autora fotografii nech uvedú moje meno. Napadá vás ešte niečo?
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-03-22 19:32:06+01
príspevok od: jan.zitniak
Zdravím.

Prešiel som si fórum, to čo som našiel nebolo to, čo som chcel .

Mám možnosť poslať svoje fotografie na komerčné prezentačné účely. Neberiem to ako záležitosť ako zarobiť, skôr ako svoju propagáciu.

Viete mi prosím napísať nejaké odporúčania na čo si dávať pozor? Pravdepodobne dostanem odpoveď, že dohodnúť sa zmluvne, ale tým spôsobom to riešiť nebudem.
Zvažujem skôr fotografie opatriť správnym EXIF a takmer neviditeľným vodoznakom, resp. ako autora fotografii nech uvedú moje meno. Napadá vás ešte niečo?
Zmluva je asi jediný spôsob ako si to isto ošetriť zákonom.
 
micuro
2011-03-22 19:38:58+01
Pokial nebudes mat podpisany nejaky papier tak sa nemozes spolahnut ze tvoje meno uvedu,ked nie zmluvu tak aspon nejaku dohodu o odovzdani a zverejneni fotografii. Pokial to je aj za symbolicku sumu par € tak minimalne ta dohoda. A s vodoznakom musi suhlasit aj druha strana...z cisto estetickeho hladiska by som radsej riesil tu dohodu o uvedeni tvojho mena.Ono take male nenapadne vodoznaky sa daju dost lahko odretusovat.
 
jan.zitniak
2011-03-22 20:56:55+01
Dakujem za rady ...
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-03-22 21:03:14+01
Budeš tie foto posielať na papieri, alebo ako dátový súbor...?
 
Cyril
2011-03-22 21:09:30+01
Mas aj nieco v galerke co tam budes posielat?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()