Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Simulovanie filmového fotoaparátu

oniiicek
2011-05-18 19:19:55+02
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli povedať, či existuje nejaký zásuvný modul, pripadne samotný program, ktorý by dokázal nasimulovať fimový fotoaparát, teda niečo čo by mi urobilo z klasickej digitálnej fotografie, fotografiu podobnú fotografii z filmového fotoaparátu. Ďakujem
 
Aealo
2011-05-18 19:24:03+02
skús toto http://www.alienskin.com/exposure/index.aspx
 
oniiicek
2011-05-18 19:32:20+02
OK diky za tip
 
DavidHanko
2011-05-18 19:48:10+02
Výborný program na takéto veci je Silver Efex Pro, v podstate je to plug-in do Photoshopu. Je tam na výber veľa charakteristík klasických filmov, nastavovanie zrna, farebné filtre, krivky, kontrast atď. atď. Určite treba vyskúšať a ešte...je to údajne najlepší program na imitáciu klasických filmov.
 
TTL
2011-05-18 20:05:14+02
Fotak s Foveonom
 
Miro Bartánus
2011-05-18 20:55:48+02
príspevok od: oniiicek
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať či by ste mi nevedeli povedať, či existuje nejaký zásuvný modul, pripadne samotný program, ktorý by dokázal nasimulovať fimový fotoaparát, teda niečo čo by mi urobilo z klasickej digitálnej fotografie, fotografiu podobnú fotografii z filmového fotoaparátu. Ďakujem
Všetci predpokladáme, že máš na mysli čierno-bielu fotografiu, však?
 
staleusmiaty
2011-05-18 21:07:18+02
Ako už bolo spomenuté, jednoznačne Nik Silver Efex Pro: http://www.niksoftware.com/silverefexpro/en/entry.php
 
maraou
2011-05-18 21:24:07+02
príspevok od: staleusmiaty
Ako už bolo spomenuté, jednoznačne Nik Silver Efex Pro: http://www.niksoftware.com/silverefexpro/en/entry.php
nebo color color efex na baravnou http://www.niksoftware.com/colorefexpro/en/entry.php
Silver efex je ale pravda trosku dal, kdezto colorefex ma prakticky jen profily jednotlivych filmu.
 
Kaiman81
2011-05-18 21:29:29+02
príspevok od: Miro Bartánus
Všetci predpokladáme, že máš na mysli čierno-bielu fotografiu, však?
prečo len čiernobielu?
 
keko
2011-05-18 22:10:07+02
No a ked si takto pripravis fotografiu, tak si potom pozri ako vyzera taka fotografia z naozajstneho filmu
 
keko
2011-05-18 22:10:50+02
A poznam jeden film, co poskytuje vysledky ako z digitalu
 
zlate.slnko
2011-05-18 22:15:25+02
príspevok od: keko
A poznam jeden film, co poskytuje vysledky ako z digitalu
aj jaaaaaaa ... Keko, 1000 bodov u mňa za túto hlášku .
 
zlate.slnko
2011-05-18 22:18:21+02
Prečo chceš z digitálu fotku s filmovými vlastnosťami? Tak to rovno používaj foťák na filmy, výjde ťa to lacnejšie a efektívnejšie.
Ja keď chcem fotky ako z digitálu, tak väčšinou použijem digitál. A keď chcem fotky ako z filmu, tak vždy použijem film a nemôžem sa pomýliť.
Druhá vec je, že potom mi tu kadejakí "znalci" vypisujú komenty o nízkej TK .
 
oniiicek
2011-05-19 20:24:56+02
príspevok od: zlate.slnko
Prečo chceš z digitálu fotku s filmovými vlastnosťami? Tak to rovno používaj foťák na filmy, výjde ťa to lacnejšie a efektívnejšie.
Ja keď chcem fotky ako z digitálu, tak väčšinou použijem digitál. A keď chcem fotky ako z filmu, tak vždy použijem film a nemôžem sa pomýliť.
Druhá vec je, že potom mi tu kadejakí "znalci" vypisujú komenty o nízkej TK .
No lebo mne sa viac páčia fotografie z filmového fotaku, ale nijaký doma nemám, vlastne ani som nemal pretože som z dosť mladej generácie a u nás sa nikto foteniu nikdy nevenoval. Neviem to opísať, ale pri fotografiach z filmu (pravdaze lepsie fotaky) citim nejaký krajšie čaro minulosti. Digitálne fotky sa mi viac páčia pri fotení rôznych produktov na predaj . A tak som chcel skúsiť aspon nejaký program na simuláciu. No na druhej strane, digitál je pohodlnejší čo sa týka citlivosti ISO, celkovej ceny procesu...
Tu som vyskúšal ten alienskin ale asi to nejak nebude dobre vidno

 
keko
2011-05-19 20:37:21+02
príspevok od: oniiicek
No lebo mne sa viac páčia fotografie z filmového fotaku, ale nijaký doma nemám, vlastne ani som nemal pretože som z dosť mladej generácie a u nás sa nikto foteniu nikdy nevenoval. Neviem to opísať, ale pri fotografiach z filmu (pravdaze lepsie fotaky) citim nejaký krajšie čaro minulosti. Digitálne fotky sa mi viac páčia pri fotení rôznych produktov na predaj . A tak som chcel skúsiť aspon nejaký program na simuláciu. No na druhej strane, digitál je pohodlnejší čo sa týka citlivosti ISO, celkovej ceny procesu...
Tu som vyskúšal ten alienskin ale asi to nejak nebude dobre vidno

Ked navstivis prvy bazar, tak za 100 EUR budes mat kinofilmovu zrkadlovku takej kvality, aku si medzi digitalmi nedovolis. Tak co s tym ma spolocne to, ze si z mladej rodiny? Jednoducho to nieco stoji (aj ked podla mna smiesne peniaze). Mozno ta sklamem, ale aj filmy nieco stoja, aj ich spracovanie nieco stoji ... Ale ja viem, plug-in stiahnes cae bear-share za dve minuty ....
 
oniiicek
2011-05-19 20:47:32+02
príspevok od: keko
Ked navstivis prvy bazar, tak za 100 EUR budes mat kinofilmovu zrkadlovku takej kvality, aku si medzi digitalmi nedovolis. Tak co s tym ma spolocne to, ze si z mladej rodiny? Jednoducho to nieco stoji (aj ked podla mna smiesne peniaze). Mozno ta sklamem, ale aj filmy nieco stoja, aj ich spracovanie nieco stoji ... Ale ja viem, plug-in stiahnes cae bear-share za dve minuty ....
No stiahol som to za 30s možno za 1 minutu aj s hladanim. Ano je to pohodlnejsie aj lacnejsie nez filmovy fotak, ale aj tak vidno ze to nie je film . Ano skor by som povedal, že problém je tá pohodlnosť , ktorú digitál poskytuje, hlavne možnosť manazania a experimentovania zadarmo
 
zlate.slnko
2011-05-19 20:58:20+02
príspevok od: oniiicek
No lebo mne sa viac páčia fotografie z filmového fotaku, ale nijaký doma nemám, vlastne ani som nemal pretože som z dosť mladej generácie a u nás sa nikto foteniu nikdy nevenoval. Neviem to opísať, ale pri fotografiach z filmu (pravdaze lepsie fotaky) citim nejaký krajšie čaro minulosti. Digitálne fotky sa mi viac páčia pri fotení rôznych produktov na predaj . A tak som chcel skúsiť aspon nejaký program na simuláciu. No na druhej strane, digitál je pohodlnejší čo sa týka citlivosti ISO, celkovej ceny procesu...
Tu som vyskúšal ten alienskin ale asi to nejak nebude dobre vidno

No, ak by si nejaký filmáč chcel, tak Ti darujem Minoltu 505si + 2 sklá k telu: 80-200 a 28-90 - bez návodu na použitie, bez záruky, bez akejkoľvek skúsenosti .
Ja som si tiež kedysi myslela, že digitál je lacnejší, ale ako sa vraví, čas sú peniaze - triediť zbytočné megabajty, sedieť pri postprocese .... to všetko je čas. Keď fotím na film, mie 2x, ale aj 5x si premyslím, či cvaknem a mám pocit, že mám viac zážitkov, než ako keď som cavakala na digitál nonstop všetko. Samozrejme, keby som bola disciplinovaná aj s digitálom, tiež by som premýšľala a necvakala všetko.
Máš pravdu, že filmové fotky sú iné. Ale v dnešnej dobe, keď sa fotografia nerobí v laboch klasickým procesom, ani na tom papieri to nie je také, ako by človek čakal. častokrát viem, že na svojich filmoch mám oveľa viac zachyteného, než dostanem z labu. Ale na samovyvolávanie fotiek zatiaľ nemám čas a priestor .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-05-19 21:15:06+02
príspevok od: oniiicek
No lebo mne sa viac páčia fotografie z filmového fotaku, ale nijaký doma nemám, vlastne ani som nemal pretože som z dosť mladej generácie a u nás sa nikto foteniu nikdy nevenoval. Neviem to opísať, ale pri fotografiach z filmu (pravdaze lepsie fotaky) citim nejaký krajšie čaro minulosti. Digitálne fotky sa mi viac páčia pri fotení rôznych produktov na predaj . A tak som chcel skúsiť aspon nejaký program na simuláciu. No na druhej strane, digitál je pohodlnejší čo sa týka citlivosti ISO, celkovej ceny procesu...
Tu som vyskúšal ten alienskin ale asi to nejak nebude dobre vidno

Nechapem nazoru "lepsie fotaky". Fotek nema na film ziaden vplyv. Zalezi len na filme a objektive. To okolo je len pre pohodlie fotografa. Fotka z Nikonu F6 nie je kvalitnejsia ako zo Zenitu ak je pouzity rovnaky film a rovnako kvalitny objektiv.

No az z obycajnej fotky ti ziaden Alienskin neurobi neobycajnu filmovu. Musis ho nakrmit niecim kvalitnym. Posproces nie je o tom, urobit z nicoho nieco ale o dodanie stylu niecomu kvalitnemu.
 
oniiicek
2011-05-19 21:40:14+02
príspevok od: zlate.slnko
No, ak by si nejaký filmáč chcel, tak Ti darujem Minoltu 505si + 2 sklá k telu: 80-200 a 28-90 - bez návodu na použitie, bez záruky, bez akejkoľvek skúsenosti .
Ja som si tiež kedysi myslela, že digitál je lacnejší, ale ako sa vraví, čas sú peniaze - triediť zbytočné megabajty, sedieť pri postprocese .... to všetko je čas. Keď fotím na film, mie 2x, ale aj 5x si premyslím, či cvaknem a mám pocit, že mám viac zážitkov, než ako keď som cavakala na digitál nonstop všetko. Samozrejme, keby som bola disciplinovaná aj s digitálom, tiež by som premýšľala a necvakala všetko.
Máš pravdu, že filmové fotky sú iné. Ale v dnešnej dobe, keď sa fotografia nerobí v laboch klasickým procesom, ani na tom papieri to nie je také, ako by človek čakal. častokrát viem, že na svojich filmoch mám oveľa viac zachyteného, než dostanem z labu. Ale na samovyvolávanie fotiek zatiaľ nemám čas a priestor .
Ked už hovoríš o tých papieroch na ktoré robia fotografie, minule som si v jednom labe na nete dal urobit fotografie matné, a keď mi prišli mal som pocit akoby som si ich doma tlačil na tlačiarni . No presne ani ja nemám nervy (a ani tolko vedomostí) sa s tým hrať na PC . Radšej strávim ten čas na turistike niekde vonku a neprídem o oči .
 
oniiicek
2011-05-19 21:41:55+02
príspevok od: Karol Srnec
Nechapem nazoru "lepsie fotaky". Fotek nema na film ziaden vplyv. Zalezi len na filme a objektive. To okolo je len pre pohodlie fotografa. Fotka z Nikonu F6 nie je kvalitnejsia ako zo Zenitu ak je pouzity rovnaky film a rovnako kvalitny objektiv.

No az z obycajnej fotky ti ziaden Alienskin neurobi neobycajnu filmovu. Musis ho nakrmit niecim kvalitnym. Posproces nie je o tom, urobit z nicoho nieco ale o dodanie stylu niecomu kvalitnemu.
No oprava, pravdaže pod pojmom lepší foťák si predstavujem dobré sklo + film (či čip) a čo to aj manuálne nastaviť .
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()