Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Skúsenosti s predajom fotografie !

djpepino125
2011-06-22 08:04:18+02
Má niekto skúsenosti s predajom fotografie pre neaké firmy ? ako napr. Redbull , Minerálne vody , a podobne ? koľko si za takú fotografiu pýtať a ako prepísať vlastnicke práva ? Vopred Vám ďakujem.
 
philips
2011-06-22 08:08:56+02
myslim ze redbull ma dost svojich fotografov
 
8martin5
2011-06-22 08:13:36+02
myslim, ze aj firmy ako redbull robia sutaze o tematicke foto. moj kolega jednu vyhral. no vyplata/ odmena bola karton plechoviek.
 
wlad
2011-06-22 08:53:42+02
príspevok od: 8martin5
myslim, ze aj firmy ako redbull robia sutaze o tematicke foto. moj kolega jednu vyhral. no vyplata/ odmena bola karton plechoviek.
nj, ved tie kriiiiidla su na nezaplatenie
 
dodo_bb
2011-06-22 09:29:53+02
príspevok od: djpepino125
Má niekto skúsenosti s predajom fotografie pre neaké firmy ? ako napr. Redbull , Minerálne vody , a podobne ? koľko si za takú fotografiu pýtať a ako prepísať vlastnicke práva ? Vopred Vám ďakujem.
Špičkové veci sa predávajú aj za viac tisíc €, ale to asi nebude Tvoj prípad Takže buď veľmi spokojný aj s kartónom toho lietajúceho hnusu O licenčných podmienkach asi s Tebou ani nebudú ochotní rozprávať, ak by, tak budú mať pripravenú perfektnú zmluvu
 
kecal
2011-06-22 09:58:40+02
ja som si zatiaľ vždy pripravil zmluvu sám. Je pravda že to nebola žiadna nadnárodná korporácia, iba mestá a obce na obyčajnom Slovensku, vúc-ka, múzeum, firmy, športové kluby a podobne ...
Cena sa oráža od toho či to chcú v pidi na web prezentáciu, na jednorazové použitie, na neobmedzené použitie ( okrem predaja ) ... atď

Nik ale nemá také právo aby rozdával, či predával moje fotky tretej osobe.
Vždy sú iba pre potreby zmluvnej strany, pokiaľ to nie je agentúra.

Vždy to ale dopadlo k spokojnosti každého zúčastneného ...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()