Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Prezentácia foto na multimedialnom prehravači.

mojzis
2011-08-01 08:52:15+02
Zdravim vás všetkých.Upravujem fotky v zoneri a potom ich ukladám do multi prehravača s
2tb diskom(Iomega screnplay).Keď to chcem prezentovať na LCD tak mi to ukazuje len niejake velké rozmazané kocky.Ak tie upravené fotky v zoneri uložim na obyčajný USB kluč a prezeram
ich opäť na LCD tak je to v poriadku.Upravujem fotky aj v canon profesional a tam problem nie
je v ničom.Na čo kolvek to uložim všetko mi to prehra.V zoneri chcem využiť viac funkcii ako su napr.ramčeky a pod.Neviem v čom je problém.Prosim vas o radu prípadne čo robim zle.Vopred
ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-08-01 09:02:29+02
Treba si prestudovat poriadne podporovane formaty. Omedzene byva rozlisenie, typ suboru... Odporucam fotky exportovat cez web export v rozliseni FullHD (LCD TV aj tak viac nema), format JPG, priestor sRGB. Toto je standard, ktory zvladne akekolvek podobne zariadenie.
 
mojzis
2011-08-01 09:16:23+02
príspevok od: Karol Srnec
Treba si prestudovat poriadne podporovane formaty. Omedzene byva rozlisenie, typ suboru... Odporucam fotky exportovat cez web export v rozliseni FullHD (LCD TV aj tak viac nema), format JPG, priestor sRGB. Toto je standard, ktory zvladne akekolvek podobne zariadenie.
Ďakujem skúsim to.
 
total empty
2011-08-01 11:17:12+02

Ešte také,že si vyrobiť z naj fotiek video prezentáciu (dvd-vts súbory) a maznuť to z hudbou.
Asi tak: http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/?id=100002299127099
dúfam,že odkaz funguje. To len tak pre inšpiráciu.
 
mojzis
2011-08-01 12:14:46+02
príspevok od: total empty

Ešte také,že si vyrobiť z naj fotiek video prezentáciu (dvd-vts súbory) a maznuť to z hudbou.
Asi tak: http://www.facebook.com/?ref=home#!/video/?id=100002299127099
dúfam,že odkaz funguje. To len tak pre inšpiráciu.

Z videom nemám problém len s fotografiou.Predpokladam ak prevadzam s RAW do
JPG v akomkolvek programe tak mal bi prehrávač to prehrať.Ale opak je pravdou (len pri
canon prehravač to prehra)
 
total empty
2011-08-01 22:01:38+02
príspevok od: mojzis

Z videom nemám problém len s fotografiou.Predpokladam ak prevadzam s RAW do
JPG v akomkolvek programe tak mal bi prehrávač to prehrať.Ale opak je pravdou (len pri
canon prehravač to prehra)
Jepeg je jepeg,niekedy stačí len stiahnúť rozlíšenie pod 2tisíc pix.Aj mne sa stávalo,že zo sto fotiek mi dvd prehravač nenačítal asi 5 obrázkov.Keď boli pri fotkách nejaké čisto dátove súbory,nechcel prehrať dvd vôbec, takže chyba môže byť aj tam.DVD by malo obsahovať len jpeg obrázky a nič viac.Alebo testuj a skúšaj,riešenie určite časom najdeš.
 
mojzis
2011-08-02 08:32:32+02
príspevok od: Karol Srnec
Treba si prestudovat poriadne podporovane formaty. Omedzene byva rozlisenie, typ suboru... Odporucam fotky exportovat cez web export v rozliseni FullHD (LCD TV aj tak viac nema), format JPG, priestor sRGB. Toto je standard, ktory zvladne akekolvek podobne zariadenie.
Tento postup v zoneri nieje.Je tam podobný ale nepomohlo.
 
mojzis
2011-08-02 08:34:55+02
príspevok od: total empty
Jepeg je jepeg,niekedy stačí len stiahnúť rozlíšenie pod 2tisíc pix.Aj mne sa stávalo,že zo sto fotiek mi dvd prehravač nenačítal asi 5 obrázkov.Keď boli pri fotkách nejaké čisto dátove súbory,nechcel prehrať dvd vôbec, takže chyba môže byť aj tam.DVD by malo obsahovať len jpeg obrázky a nič viac.Alebo testuj a skúšaj,riešenie určite časom najdeš.

Mam problémi s multimedialným prehrávačomnie s dvd prehravačom.Ale aj tak ďakujem.
 
total empty
2011-08-02 09:11:24+02
príspevok od: mojzis

Mam problémi s multimedialným prehrávačomnie s dvd prehravačom.Ale aj tak ďakujem.
Nikedy som sťahoval rôzne prehravače do PC aj nove kodeky a tak.Nakoniec mi s toho zblbol XP.
Keď som pred dvoma rokmi začal používať win7,netrepal som doňho žiadné iné prehravača ani kodeky,Mám iba WMP 11 a nejaké original zo súčasti iných softoch na úpravu vídei (Nero Photosnap,Panasonic HD Writer a tak).
Tiež som nepochopil o aký prehravač ti išlo,lebo veľa ľudí si napáli data na cd alebo usb a vložia to do klasického dvd aby to mohli pozerať na veľkej telke.
Občas je dobré updatovať staršie softy kvôli kodekom RAW.
Skús obrázok uložiť ako TIFF alebo BMP a po úprave uložť ako jepeg z fotošopu.
 
mojzis
2011-08-02 12:47:34+02
príspevok od: total empty
Nikedy som sťahoval rôzne prehravače do PC aj nove kodeky a tak.Nakoniec mi s toho zblbol XP.
Keď som pred dvoma rokmi začal používať win7,netrepal som doňho žiadné iné prehravača ani kodeky,Mám iba WMP 11 a nejaké original zo súčasti iných softoch na úpravu vídei (Nero Photosnap,Panasonic HD Writer a tak).
Tiež som nepochopil o aký prehravač ti išlo,lebo veľa ľudí si napáli data na cd alebo usb a vložia to do klasického dvd aby to mohli pozerať na veľkej telke.
Občas je dobré updatovať staršie softy kvôli kodekom RAW.
Skús obrázok uložiť ako TIFF alebo BMP a po úprave uložť ako jepeg z fotošopu.
Skúsim.ďakujem.Ale skôr si myslím že ten prehrávač nedokáže prečítať taký velky subor.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()