Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

Hromadné spracovanie fotografií

matkomacik
2011-10-03 20:03:59+02
Zdravíčko,
potreboval by som poradiť Fotil som 30-člennú triedu na oznamká.
Príklad:
Anička chcela 30 fotiek zprava, 20 zľava a z toho po 5 z každej čiernobielo
Jožko chcel zas 50 na stoličke a z nich 7 BW a 7 sepii
...
Potreboval by som hromadne usporiadať fotky (2x2,5cm) na A4 .. cca 10x10 fotiek s tým, že niektoré zmením do B&W a niektoré do Sepie.
Vie mi niekto poradiť vhodný program čo toto za rozumný čas a s pohodlným ovládaním dokáže?
 
Filip Bucher
2011-10-03 20:31:42+02
Neviem ci je najpohodlnejsi alebo najrychlejsi ale kedze robim len photoshopom tak by som to robil cez Photoshop s pomocou gridu?
rovnako ty pokial robis so svojim programom je blbost si teraz kvoli oznamkam zhanat/kupovat a ucit sa s novym programom a stracat cas len preto ze ziskas na kazdom clovekovy 30s casu...
Vo photoshope je to otazka 2-3min spravit si GRID sablonu a potom ju pouzivat pre kazdeho cloveka a vlozit tam fotky...
Aj keby si zohnal niaky jednoduchy program specialne na podobne ucely tak otazne je ci by podaval spolahlive vysledky...

Moja odpoved teda... rob to priamo v programe v ktorom upravujes fotky s obdobnou funkciou ako je vo photoshope GRID...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-10-03 21:10:02+02
Zoner, ci Lightroom maju konfigurovatelne sablony pre hromadnu tlac. Obavam sa ale, ze az take konfigurovatelne, aby ti to na jeden papier tlacilo 30 modrych, styri modre a osem brontohraskovych, to nie je.
 
matkomacik
2011-10-03 21:45:04+02
príspevok od: Filip Bucher
Neviem ci je najpohodlnejsi alebo najrychlejsi ale kedze robim len photoshopom tak by som to robil cez Photoshop s pomocou gridu?
rovnako ty pokial robis so svojim programom je blbost si teraz kvoli oznamkam zhanat/kupovat a ucit sa s novym programom a stracat cas len preto ze ziskas na kazdom clovekovy 30s casu...
Vo photoshope je to otazka 2-3min spravit si GRID sablonu a potom ju pouzivat pre kazdeho cloveka a vlozit tam fotky...
Aj keby si zohnal niaky jednoduchy program specialne na podobne ucely tak otazne je ci by podaval spolahlive vysledky...

Moja odpoved teda... rob to priamo v programe v ktorom upravujes fotky s obdobnou funkciou ako je vo photoshope GRID...
ja robím tiež práve len v photoshope už roky ale ked tam mám 3500 fotiek rozdeliť po 10x10 na A4 tak mi dochádzaju nervy... skušal som hľadať nejake také šablóny ale nikde som nič nenašiel
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()