Hore
Fórum » Spracovanie fotografie
 

zmena datumu nasnimania vo vlastnostiach suboru

cyklomania.sk
2012-03-30 18:48:30+02
Zdarec,

riesenie zahady

da sa v lightroome alebo v nejakom inom programe dosiahnut toho aby pri zmene velkosti obrazka zmenil datum nasnimania, datum vytvorenia a podobne, ale aby ostatne udaje ako cim to bolo fotene a ostatne udaje zostali nezmenene?

moc diki za plodne rafy
 
dmedia
2012-03-30 22:28:06+02
Pri resize obrazku a naslednom ulozeni sa ti datum meni na datum kedy to robis,ale v exife ostava info o datume nasnimania.
 
rk.
2012-03-30 22:50:53+02
trochu som pogooglil a nasiel som toto:

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Digital-Photo-Tools/Exif-Date-Changer.shtml

upozornujem ale, ze s tymto programom nemam ziadne osobne skusenosti, ako pisem vyssie - toto mi vyhodil google ... v kazdom pripade ak ho oskusas, tak napis sem ci funguje, nech sa aj ja dozviem
 
sico
2012-03-30 23:04:41+02
príspevok od: cyklomania.sk
Zdarec,

riesenie zahady

da sa v lightroome alebo v nejakom inom programe dosiahnut toho aby pri zmene velkosti obrazka zmenil datum nasnimania, datum vytvorenia a podobne, ale aby ostatne udaje ako cim to bolo fotene a ostatne udaje zostali nezmenene?

moc diki za plodne rafy
Trochu oklukou by sa to dalo v nejakom grafickom editore, len treba zohnat foku so zodpovedajucim EXIFom a jednoducho tu fotku do nej vlozis, (CTR C - CTRL V) EXIFove data ostanu z tej povednej fotky a ty mas novu. Je to sice take skrabanie sa pravou rukou za lavym uchom... a asi to ani nie pravne velmi v poriadku - tak ma napada, naco vlastne taku vec potrebujes?
 
streak5
2012-03-31 01:34:32+02
Čo potrebuješ sfalšovať?
 
cyklomania.sk
2012-03-31 06:23:38+02
príspevok od: rk.
trochu som pogooglil a nasiel som toto:

http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Graphic/Digital-Photo-Tools/Exif-Date-Changer.shtml

upozornujem ale, ze s tymto programom nemam ziadne osobne skusenosti, ako pisem vyssie - toto mi vyhodil google ... v kazdom pripade ak ho oskusas, tak napis sem ci funguje, nech sa aj ja dozviem
.. noo toto celkom neriesi moj problem, pretoze manualne si exif ako autor fotky viem prepisat. Ja prave potrebujem program, ze ked menim velkost aby priamo ten program v ktorom to robim zmenil v exife datumy zmeny ale aj datum nasnimania a ostatne udaje ponechal, ako to do vytvoril, cim a podobne...
 
cyklomania.sk
2012-03-31 06:25:36+02
príspevok od: streak5
Čo potrebuješ sfalšovať?
..nic, potrebujem to kvoli archivacii a kvoli redakcnemu systemu co pouzivam
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-03-31 08:47:10+02
príspevok od: cyklomania.sk
..nic, potrebujem to kvoli archivacii a kvoli redakcnemu systemu co pouzivam
Marek mohlo by to ísť v Lightroome, ak ti nevadí, že sa ti zmení dátum aj v originále fotografie. Choď do režimu Library, vyber Metadata (vpravo), daj EXIF and IPTC a nájdi si tam Date created. Ten ide zmeniť a môžeš to robiť naraz na viacerých fotografiách.
 
bear
- moderator
2012-03-31 08:57:23+02
v Linuxe sa to da spravit napriklad cez program exiv2. Da sa to spravit aj pre vacsi pocet suborov (spravit korekciu +/- datum,cas). Obcas to pouzijem, ked dodatocne zistim, ze na niektorom fotaku som nemal spravny cas (zimny/letny/cestovanie do inej casovej zony) a chcem mat fotografie spravne zoradene v case.
 
williams
2017-12-02 20:23:28+01
príspevok od: bear
v Linuxe sa to da spravit napriklad cez program exiv2. Da sa to spravit aj pre vacsi pocet suborov (spravit korekciu +/- datum,cas). Obcas to pouzijem, ked dodatocne zistim, ze na niektorom fotaku som nemal spravny cas (zimny/letny/cestovanie do inej casovej zony) a chcem mat fotografie spravne zoradene v case.
Ahoj,

mám rovnaký problém, ako píšeš,
Nikon foťáky sú tupé, mal som letný čas zapnutý a všimol som si teraz po presune časov, že stále je letný a teda píše o +1h, tupec.
Naštudoval som si ExifTool a používam na zmenu, resp. posuv času v Exife, úspešne.
No neviem si dať rady z časovým atribútom súborov s koncovkou .NEF, ktorá zostáva neposunutá.
Nebol by si taký dobrý a vedel by si mi poradiť niečo? UNIX, LINUX neovládam. Vďaka.
 
landov
2017-12-03 12:18:07+01
príspevok od: Martin Brojo
Marek mohlo by to ísť v Lightroome, ak ti nevadí, že sa ti zmení dátum aj v originále fotografie. Choď do režimu Library, vyber Metadata (vpravo), daj EXIF and IPTC a nájdi si tam Date created. Ten ide zmeniť a môžeš to robiť naraz na viacerých fotografiách.
tento postup mi ale nefunguje na jpg subory (konkretne z Oly E-PM1).
 
Habatka
2017-12-03 14:23:40+01
príspevok od: williams
Ahoj,

mám rovnaký problém, ako píšeš,
Nikon foťáky sú tupé, mal som letný čas zapnutý a všimol som si teraz po presune časov, že stále je letný a teda píše o +1h, tupec.
Naštudoval som si ExifTool a používam na zmenu, resp. posuv času v Exife, úspešne.
No neviem si dať rady z časovým atribútom súborov s koncovkou .NEF, ktorá zostáva neposunutá.
Nebol by si taký dobrý a vedel by si mi poradiť niečo? UNIX, LINUX neovládam. Vďaka.
Foťáky nie sú tupé , ale ich majitelia .
 
baxter83
2021-05-18 15:57:17+02
príspevok od: Martin Brojo
Marek mohlo by to ísť v Lightroome, ak ti nevadí, že sa ti zmení dátum aj v originále fotografie. Choď do režimu Library, vyber Metadata (vpravo), daj EXIF and IPTC a nájdi si tam Date created. Ten ide zmeniť a môžeš to robiť naraz na viacerých fotografiách.
waw dakujem krasne.... presne toto som hladal lebo som fotil na dva fotaky a na jednom som si zmenil datum a cas cez wifi automaticky a natom druhom som nastalvil omylom iny mesiac... cize potom som v tom mal gulas... teraz to mam krasne zoradene... velmi cenna rada dakujem moc
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()