Fórum » PC/Windows

Problem farieb v Chrome 22 ak fotka nesie profil sRGB !

rbr69
rbr69 2012-09-30 19:48:55+02
Dnes som zistiil na externom monitore (kalibrovany) rozdiel zobrazovania farieb v novom prehliadaci Chrome 22, ktora teraz vysla koncom septembra. Porovnal som ho so zobrazovanim v IE9 a je tam rozdiel, co nema byt, oba boli doteraz rovnake, oba podporuju color management. Na web davam fotky len s prilozenym profilom sRGB. Web prehliadace by mali fotky s profilom sRGB zobrazovat rovnako ako fotky, ktore nenesu ziaden profil, su bez farebneho profilu.
Fotky s sRGB profilom v novom Chrome 22 su zobrazovane presaturovane, hlavne problem s modrou. Skusil som teda tu istu fotku editovat a odobrat jej profil sRGB, ulozit ju bez profilu.
A ajhla, fotka sa zobrazuje tak ako ma!
Rovnako sa mi zle zobrazovali fotky s sRGB profilom v Adobe Bridge 5.0.1, tak som pozrel na Adobe download a je tam zrovna par dni vydany novy update na PS CS6 aj Bridge. Aktualizoval som teda CS6 z 13.0.1 na CS6 13.0.1.1 a Bridge na 5.0.1.1 a vsetko slape OK.

Mate niekto podobny problem v aktualnom Chrome 22 ?

rbr69
2012-10-03 21:49:48+02
VYRIESENE ...

po 4 dnoch studovania CMS hladania moznych i nemoznych pricin, opakovaneho prekalibrovavania monitora s menenim roznych zakladnych parametrov kalibracneho softu, mysiac si, ze najdem nejaku zradu vo vygenerovanom profile som teraz nasiel proste riesenie ...

moja zostava:
- notebook + externym sRGB monitor
- skalibrovane oba displeje LCD notebooku aj externy panel so sondou Spyder3Elite
- po starte sa zavadza samostane pre kazdy monitor jeho nakalibrovany profil
- monitory su zapojene ako rozsirena plocha

- v pripade, ze defaultny hlavny monitor je LCD notebooku a externy panel je jeho rozsirenim tak softvery s color managementom sa chovaju nasledovne:
-- Photoshop rozoznava prvy a druhy monitor a zobrazuje farebny profil OK
-- FastStone Viewer rozoznava prvy a druhy monitor a zobrazuje OK
-- webove prehliadace s CM (Safari, Firefox, Chrome) nerozoznavaju prvy a druhy monitor, ale chovaju sa podla primarneho monitora, v mojom pripade to bol LCD notebooku a na externom panely web prehliadače používali nesprávne profil primárneho LCD notebooku a zobrazovanie bolo ZLE

- v pripade, ze defaultny hlavny monitor je externy panel a jeho rozsirenim je LCD notebooku tak softvery s color managementom sa chovaju nasledovne:
-- Photoshop rozoznava prvy a druhy monitor a zobrazuje farebny profil OK
-- FastStone Viewer rozoznava prvy a druhy monitor a zobrazuje OK
-- webove prehliadace s CM (Safari, Firefox, Chrome) nerozoznavaju prvy a druhy monitor, ale chovaju sa podla primarneho monitora, v tomto pripade podla externeho panelu, kde upravujem fotky a kedze tam pozeram aj web prehliadace s fotkami, tie pouzivaju spravny profil primarneho monitora a vsetko je OK

ZAVER:
web prehliadac (aj ked ma CM) zobrazuje fotografie s prilozenym farebnym profilom LEN podla primarneho monitora a nevie si poradit s dalsimi pripojenymi monitormi v jednom systeme. Preto treba pri rozsirenej ploche dbat na vyber spravneho monitoru, ktory bude primarny.

Dufam, ze tato skusenost pomoze aj niekomu inemu, minimalne rozsiri obrory v tejto oblasti.

Mitchell
2013-04-27 15:47:04+02
Zdravím, mám podobný problém, akorát problém bude zřejmě přímo ve Windows 8.
Fotky se mi ve všech prohlížečích ( Mozilla, Chrome, Explorer) na W8 zobrazují vybledle a ne tak jak jsem je upravil, to samé když fotku otevřu v aplikaci na prohlížení fotek ve W8. Upravuji na notebooku (vím že to není ideální) v Lightroomu a Zoneru. Ve fotoaparátu mám nastaveny sRGB, v LR exportuji do sRGB a v Zoneru mám zaškrtlou správu barev a kolonku přidat sRGB profil do fotek bez profilu.
Když jsem otevřel fotku v prohlížeči na jiných počítačích zobrazovala se normálně.
Používám nejnovější verzi Mozzily, která ColorManagement má. Zkoušel jsem změnit módy CM v Mozzile, ale bez výsledku.
Chtěl jsem psát do Microsoftu, ale tam mě odkázali na výrobce notebooku kde byl W8 předinstalován. Tak jsem napsal na Fórum od Asusu, bez odezvy. Zkoušel jsem PC.Poradnu, taky bezvýsledně. Zatím mi nikdo nedokázal poradit. Nenapadá někoho něco tady???

total empty
2013-04-27 16:04:54+02
príspevok od: Mitchell
Zdravím, mám podobný problém, akorát problém bude zřejmě přímo ve Windows 8.
Fotky se mi ve všech prohlížečích ( Mozilla, Chrome, Explorer) na W8 zobrazují vybledle a ne tak jak jsem je upravil, to samé když fotku otevřu v aplikaci na prohlížení fotek ve W8. Upravuji na notebooku (vím že to není ideální) v Lightroomu a Zoneru. Ve fotoaparátu mám nastaveny sRGB, v LR exportuji do sRGB a v Zoneru mám zaškrtlou správu barev a kolonku přidat sRGB profil do fotek bez profilu.
Když jsem otevřel fotku v prohlížeči na jiných počítačích zobrazovala se normálně.
Používám nejnovější verzi Mozzily, která ColorManagement má. Zkoušel jsem změnit módy CM v Mozzile, ale bez výsledku.
Chtěl jsem psát do Microsoftu, ale tam mě odkázali na výrobce notebooku kde byl W8 předinstalován. Tak jsem napsal na Fórum od Asusu, bez odezvy. Zkoušel jsem PC.Poradnu, taky bezvýsledně. Zatím mi nikdo nedokázal poradit. Nenapadá někoho něco tady???
Vyskúšaj v nobuku v sprave farieb zmeniť farebný profil,z niektorých progrmoch,trebars aj adobe1998. Alebo sa zmie stým,že notbuky nedokažú presne zobraziť farby,aspoň čo sa týka lacnejších verzií,alebo sa vráť k lepšej win7.

Mitchell
2013-04-27 16:22:33+02
Není to W8 všeobecně, tenhle problém mám jen já, ostatním co mají W8 se barvy v prohlížečích zobrazují normálně. A starý noťas co mám, ještě kde je XPčko, taky v prohlížeči zobrazuje barvy dobře.

Strana 3 z 3

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()