Hore
Fórum » PC/Windows
 

synchronizacia fotiek medzi pc a ext.hdd

xaxaxa
2011-09-24 11:13:34+02
Poradite niekto program na synchronizaciu fotiek medzi pc a ext.hdd?
Jednoducho, program ktory zisti ktore fotky chybaju na jednom mieste oproti inemu a doplni ich.
Priklad: mam v pc a na ext.hdd zlozku s identicku fotkami (+ podzlozky), do pc si kopirujem nove fotky a z casu na cas ich chem zalohovat na na ext.hdd, ale chcem aby sa mi prekopirovali do jednotlivych podzloziek na ext.hdd len nove fotky v pc (resp.chybajuce na ext.hdd).
 
Daniel.U
2011-09-24 11:19:32+02
to sa vola prirastkove zalohovanie. K niektorym HDD su take programy dodavane. Skus Cobian
 
wlad
2011-09-24 11:28:59+02
príspevok od: xaxaxa
Poradite niekto program na synchronizaciu fotiek medzi pc a ext.hdd?
Jednoducho, program ktory zisti ktore fotky chybaju na jednom mieste oproti inemu a doplni ich.
Priklad: mam v pc a na ext.hdd zlozku s identicku fotkami (+ podzlozky), do pc si kopirujem nove fotky a z casu na cas ich chem zalohovat na na ext.hdd, ale chcem aby sa mi prekopirovali do jednotlivych podzloziek na ext.hdd len nove fotky v pc (resp.chybajuce na ext.hdd).
ja pouzivam funkciu synchronize directories priamo v total commanderi. Velmi jednoduche a efektivne riesenie.
 
JOK3R
2011-09-24 12:26:55+02
Ak ti stačí manuálne spúšťanie synchronizácie, tak ja používam synctoy, jednoduché, bezplatné a plniace účel - http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=15155. Určite vyskúšaj, používam ho presne na to o čom píšeš.
 
imajtan
2011-09-24 14:41:00+02
príspevok od: JOK3R
Ak ti stačí manuálne spúšťanie synchronizácie, tak ja používam synctoy, jednoduché, bezplatné a plniace účel - http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=15155. Určite vyskúšaj, používam ho presne na to o čom píšeš.
Práveže synctoy je dobrý, lebo sa dá naplánovať. Treba si nastaviť naplánovanú úlohu cez Task Scheduler. Je to popísané v helpe k synctoy
 
xmartankox
2011-09-24 14:49:27+02
príspevok od: imajtan
Práveže synctoy je dobrý, lebo sa dá naplánovať. Treba si nastaviť naplánovanú úlohu cez Task Scheduler. Je to popísané v helpe k synctoy
Hmm, a co to spravi ked mam jeden raw upraveny a druhy neupraveny?
Obcas upravim na jednom kompe, obcas na druhom, a co potom?

- neprepise?
- spyta sa ma?
- drzi sa smeru nastaveneho prepisovania ?
- .... ?

(nepoznam, preto sa pytam)
 
tomis.ales
2011-09-24 16:33:59+02
Synkron.
Je to zadarmo a je to s slovencine. Dokaze to aj aktualizovat subory, t j. ak zisti ze bol modifikovany, prepise ho. Ovladanie jednoduche. Zvolis Treba si ale stiahnut co najnovsiu verziu, ktora ma stale viac funkcii.
Najprv som skusal Cobian, ale ani za slaka som ho nedokazal prinutit aby kopiroval iba nove subory. Vzdy zalohoval vsetko, co je v mojom pripade stovky GB. Takze to islo prec, ale nehovorim, ze to Cobian nevie.
 
imajtan
2011-09-24 17:39:20+02
príspevok od: xmartankox
Hmm, a co to spravi ked mam jeden raw upraveny a druhy neupraveny?
Obcas upravim na jednom kompe, obcas na druhom, a co potom?

- neprepise?
- spyta sa ma?
- drzi sa smeru nastaveneho prepisovania ?
- .... ?

(nepoznam, preto sa pytam)
Má to viac módov. Treba vyskúšať. V mojom prípade na internom HDD mám vždy aktuálne súbory a na externý zálohujem, teda vždy jednosmerne. Hneď prvý mód je obojsmerný, teda kopíruje v oboch smeroch ak nejaký súbor chýba. Počítam, že ak je súbor rozdielny a je na obidvoch umiestneniach prepisuje starší novším . Má to nastavenia, myslím že sa bude dať nastaviť správanie v prípade "konfliktu". Ale treba si to vyskúšať. Vytvor dva adresáre na skúšku, nakopíruj fotky a poedituj v obidvoch nejaké foto a daj synchro čo spraví.
 
PeCh
2011-09-24 20:26:43+02
príspevok od: xmartankox
Hmm, a co to spravi ked mam jeden raw upraveny a druhy neupraveny?
Obcas upravim na jednom kompe, obcas na druhom, a co potom?

- neprepise?
- spyta sa ma?
- drzi sa smeru nastaveneho prepisovania ?
- .... ?

(nepoznam, preto sa pytam)
A to ich ako upravuješ? Ja keď upravujem RAW, tak súbor ostáva bez zmeny. Zmeny si uchováva aplikácia v externých súboroch (.xmp) a tie nie je problém dokopírovať.
 
xmartankox
2011-09-24 21:42:35+02
príspevok od: PeCh
A to ich ako upravuješ? Ja keď upravujem RAW, tak súbor ostáva bez zmeny. Zmeny si uchováva aplikácia v externých súboroch (.xmp) a tie nie je problém dokopírovať.
cez DPP (Digital photo professional). Ziadny dalsi xmp file nevznika. Vsetko je vnutri v cr2. ked si skopirujem len CR2 file, a otvorim ho na inom kompe (v tom isto softe = DPP), upravy su tam.
 
Fatty
2011-09-24 22:00:41+02
príspevok od: xmartankox
cez DPP (Digital photo professional). Ziadny dalsi xmp file nevznika. Vsetko je vnutri v cr2. ked si skopirujem len CR2 file, a otvorim ho na inom kompe (v tom isto softe = DPP), upravy su tam.
a nie je to nahodou tak, že vidíš len jpg náhlad s úpravami...? je možné tie úpravy aj meniť resp. resetovať na origo stav?
dost pochybujem že sa edituje samotný raw...
 
imajtan
2011-09-24 22:17:04+02
Nikon Capture NX2 taktiež zapisuje úpravy do RAWu. A reset je samozrejme možný, ako aj uloženie rôznych verzií úprav priamo do NEF.
 
jozzzo
2011-09-24 22:32:39+02
ja pouzivam toto

http://www.photobox.sk/know-how-alebo-ako-na-to-/ako-neprist-o-data-2.html
 
xmartankox
2011-09-24 22:50:04+02
príspevok od: Fatty
a nie je to nahodou tak, že vidíš len jpg náhlad s úpravami...? je možné tie úpravy aj meniť resp. resetovať na origo stav?
dost pochybujem že sa edituje samotný raw...
takto:
original data zo snimaca zostavaju nedotknute
ale:
akekolvek upravy urobis, mas vzdy 2 moznosti:
- revert to shoot settings
- revert to last saved settings

cize, subor obsahuje data zo snimaca + tvoje upravy. ci sa jedna o orez, retus, nastavenie sharpness, contrast, brightness, shadows, highlight, krivky, atd

hold, canon vie co so svojimi fajlami moze A ide im to.
Bohuzial softy ako irfan tieto data nevedia citat, cize ked si pozeram cr2 cez irfan, vidim vzdy iba "shoot settings" verziu

Nepochybuj, vyskusaj
 
xmartankox
2011-09-24 22:51:24+02
aby som doplnil, bavime sa o verzii 3.10.1.0
 
slado
2011-09-24 22:58:11+02
príspevok od: tomis.ales
Synkron.
Je to zadarmo a je to s slovencine. Dokaze to aj aktualizovat subory, t j. ak zisti ze bol modifikovany, prepise ho. Ovladanie jednoduche. Zvolis Treba si ale stiahnut co najnovsiu verziu, ktora ma stale viac funkcii.
Najprv som skusal Cobian, ale ani za slaka som ho nedokazal prinutit aby kopiroval iba nove subory. Vzdy zalohoval vsetko, co je v mojom pripade stovky GB. Takze to islo prec, ale nehovorim, ze to Cobian nevie.
Tiez odporucam Synkron. Myslim dokonca, ze je to slovensky soft.
 
tomasqo
2011-09-25 12:08:33+02
Ja nejako automatom neverim. Naj zalohovanie je rucne zalohovanie (tzn kopirovanie suborov v suborovom manazeri). Automaticke zalohovanie ma vyhodu az vtedy, ked je disk permanentne pripojeny ku PC alebo je to sietovy file server. Tu je ale otazka, ci disk, na ktorom su zalohovane fotky, je dobre aby bezal 24 hodin alebo minimalne dobu pocas ktorej je zapnuty pc.

Tiez riesim dilemu sposobu zalohovania a este ten naj sposob som si nenasiel.

Ale aby som nebol zas uplne mimo temy vyskusaj Todo Backup, ten sa mi pacil asi najviac, ked som sa pohraval s myslienkou automatickeho zalohovania..
 
xmartankox
2011-09-25 13:05:38+02
príspevok od: tomasqo
Ja nejako automatom neverim. Naj zalohovanie je rucne zalohovanie (tzn kopirovanie suborov v suborovom manazeri). Automaticke zalohovanie ma vyhodu az vtedy, ked je disk permanentne pripojeny ku PC alebo je to sietovy file server. Tu je ale otazka, ci disk, na ktorom su zalohovane fotky, je dobre aby bezal 24 hodin alebo minimalne dobu pocas ktorej je zapnuty pc.

Tiez riesim dilemu sposobu zalohovania a este ten naj sposob som si nenasiel.

Ale aby som nebol zas uplne mimo temy vyskusaj Todo Backup, ten sa mi pacil asi najviac, ked som sa pohraval s myslienkou automatickeho zalohovania..
Zalohovanie nieje problem. To som poriesil uz davno

NAS s dvoma identickymi diskami v RAID1, na sieti. Zariadenie disky vypina a zapina podla potreby, takze bezia len vtedy ked treba. Jedine co zostava zapnute stale je sietovy interface.
(u mna je to Fantec Fanbox GL-35DSR Raid NAS). Jedina jeho nevyhoda je ventak, krory bezi stale, ale to sa chystam poriesit teplotnym cidlom.

Problem pre mna skor je ako managovat tie fajly na nich, resp medzi NAS, notebookom, kompom, a externym diskom. Duplicity, upravene a neuprave, atd. A stale som nedospel do fazy, ze som schopny nedolezite fotky vymazat
 
redliner
2012-04-11 19:16:55+02
pouzivam PureSync, velmi si chvalim, su rozne moznosti nastavenie synchronizacie (jednosmerne, obojsmerne, manualne, automaticky)
a je to free

http://www.jumpingbytes.com/en/puresync.html
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()