Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

PC zostav k monitoru 22" EIZO S2243W

zajopajo
zajopajo 2012-06-25 10:12:48+02
Ahojet,

potreboval by som poradiť, akú PC zostavu k monitoru - 22" EIZO S2243W, hlavne aký procesor, a grafickú kartu, tak aby som mohol naplno využiť vhody tohoto monitoru. Tak aby to bez zádrhelov šlapalo.
 
ummagama
2012-08-15 12:13:53+02
príspevok od: yanoschick
Neverim, ze sa neda... Rozoberme si tieto HP stolove PC. Co onich vies, okrem typu procesora? Aka RAM? Aky HDD? 1TB, a dalej? Co je to za skrina? Drevena? Ta i7, neborak bude mat ake chladenie? Zakladna doska - vydrzi aspon do konca zaruky???? A NECH SA NIKTO NEHNEVA, ALE 300W ZDROJ - pokus o zart? Dost ubohy... Podla mna zlodejina.
Suhlasim ale pre bezneho pouzivatela je to fuk ma zaruku a za tie prachy dostane vykon ktory ocakava.

K tomu zdroju mnoho ludi ani netusi ako zbytocne predimenzovany zdroj ma. Pre 85 % pripadov postacuje 500W zdroj. Podstatna je ucinnost samozrejme treba mat aj dostatocny vykon ale maloktory PC zozerie viac ako 450W mozno Temelin Ladislava Kamarada teda ten urcite
 
yanoschick
2012-08-15 12:24:56+02
príspevok od: oso
este raz pre obycajneho cloveka co sa nevyzna v HW, je uplna hlupost robit skladacku, vykon komponentov v znackovom pc a skladacke je totozny pri tych istych komponentoch, spolahlivost detto, je to odladene ma to zaruku so servisom atd., skladacka sa oplati len pri specifickych poziadavkach napr. vykonna grafika, alebo oc., ja som sa narobil skladaciek uz dost, a nie vzdy sa podari aby to fungovalo bez problemov aj ked su tam top komponenty a hlavne ked sa nieco pokazi behat s tym po velkoskladoch cakat 30 dni na novy kus, onicom. Nech si pekne kupi znackove PC s zarukou a carepack a o nic sa nestaram.
Pytal som sa vyssie: co viete o tych dvoch HPckach? Okrem toho aky procesor tam? Asi nic, ze. A to je podstany rozdiel oproti skladacke. A ako mam vediet ze je to odladene? Na krabici sa to neuvadza... Ale mate pravdu, pre obycajnych ludi (def Obycajny Clovek=jednoduchy uzivatel - fejzbuk, pokec, solitery, archiv Jojky) je jednoduchsie kupit hotove PC v Lidli. Tu sa ale riesi pocitac pre specialne ulohy. Carepack - ake mate vy skusenosti z customer aftersale service, ze sa to tu tolko spomina?
 
yanoschick
2012-08-15 12:32:17+02
príspevok od: ummagama
Suhlasim ale pre bezneho pouzivatela je to fuk ma zaruku a za tie prachy dostane vykon ktory ocakava.

K tomu zdroju mnoho ludi ani netusi ako zbytocne predimenzovany zdroj ma. Pre 85 % pripadov postacuje 500W zdroj. Podstatna je ucinnost samozrejme treba mat aj dostatocny vykon ale maloktory PC zozerie viac ako 450W mozno Temelin Ladislava Kamarada teda ten urcite
Samozrejme, ale aka je ucinnost tu? Viete to? Predpokladam nejakych 60%? Aky vykon dostane z tejto zostavy? A ze beznemu uzivatelovy je to fuk? Mozno im vyhovuje, ze im niekto vytahuje peniaze z vrecka. A to je smutne: ked Vas niekto okrada, je Vam to fuk.
 
Strhak
2012-08-15 13:06:52+02
Nič zlom možno doma na hranie si skladajte PC ale do firiem rozhodne nie a určite nie dáky kde nemajú next day business záruku. Inak výhoda originálneho pc či už HP alebo Dell je v tom že sú dobre vyladené a idú bez problémovo a to sa nedá vždy povedať o neznačkových PC a vo väčšine ani o tých ktoré si skladajú doma pokiaľ sa do toho nevyznajú. Ja mám Dell XPSko a nedám naň dopustiť a keď sa mi po...e tak v ten deň si poň prídu zo servisu a na druhý ho mám naspäť vo firme Kým tie vaše skladačky budú 30 dní v servise Za tú dobu by som ja aj skrachoval alebo na druhý deň bežal kúpiť nové pc takže treba sa na to pozerať aj takto
 
oso
2012-08-15 13:25:34+02
príspevok od: yanoschick
Pytal som sa vyssie: co viete o tych dvoch HPckach? Okrem toho aky procesor tam? Asi nic, ze. A to je podstany rozdiel oproti skladacke. A ako mam vediet ze je to odladene? Na krabici sa to neuvadza... Ale mate pravdu, pre obycajnych ludi (def Obycajny Clovek=jednoduchy uzivatel - fejzbuk, pokec, solitery, archiv Jojky) je jednoduchsie kupit hotove PC v Lidli. Tu sa ale riesi pocitac pre specialne ulohy. Carepack - ake mate vy skusenosti z customer aftersale service, ze sa to tu tolko spomina?
hp tam dava vo vacsine pripadov svoje vlastne dosky, disky su vyberove tiez na zaklade testovania serii u vyrobcu hdd, beru sa len najlepsie serie, su tam klvalitne zdroje, pc su dobre chladene, su aj celkom tiche, celkovo je to odladene a otestovane, ziadna nekompatibilita ram a podobne, a najdolezitejsi je servis za par eciek mas next bussines day na rok, ak si priplatis par eur mas to aj na 3 roky, komponent ti donesie technik HP, alebo ked to kupujes cez niekoho tretieho tak dojde technik od dodavatela, skladacku jednoznacne nie ak chces seriozne pracovat
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 13:26:35+02
príspevok od: Strhak
Nič zlom možno doma na hranie si skladajte PC ale do firiem rozhodne nie a určite nie dáky kde nemajú next day business záruku. Inak výhoda originálneho pc či už HP alebo Dell je v tom že sú dobre vyladené a idú bez problémovo a to sa nedá vždy povedať o neznačkových PC a vo väčšine ani o tých ktoré si skladajú doma pokiaľ sa do toho nevyznajú. Ja mám Dell XPSko a nedám naň dopustiť a keď sa mi po...e tak v ten deň si poň prídu zo servisu a na druhý ho mám naspäť vo firme Kým tie vaše skladačky budú 30 dní v servise Za tú dobu by som ja aj skrachoval alebo na druhý deň bežal kúpiť nové pc takže treba sa na to pozerať aj takto
Jasné, pre firmu je to samozrejmý výber. Záruka je najväčším rozdielom a preto je na človeku aby si vybral, či za ňu chce priplatiť cenu značkovej zostavy.
 
S3030150
2012-08-15 13:30:08+02
príspevok od: Strhak
Nič zlom možno doma na hranie si skladajte PC ale do firiem rozhodne nie a určite nie dáky kde nemajú next day business záruku. Inak výhoda originálneho pc či už HP alebo Dell je v tom že sú dobre vyladené a idú bez problémovo a to sa nedá vždy povedať o neznačkových PC a vo väčšine ani o tých ktoré si skladajú doma pokiaľ sa do toho nevyznajú. Ja mám Dell XPSko a nedám naň dopustiť a keď sa mi po...e tak v ten deň si poň prídu zo servisu a na druhý ho mám naspäť vo firme Kým tie vaše skladačky budú 30 dní v servise Za tú dobu by som ja aj skrachoval alebo na druhý deň bežal kúpiť nové pc takže treba sa na to pozerať aj takto
zbytocne rozpravat. ani ja som sa nemohol pozerat na HP a ine "znackove" pocitace. dnes je vsak odbornik na pocitace kazdy kto ma v riti dieru (to vidime aj tu) a ked vidim, ake komponenty vedia poskladat slovenski radoby predajcovia vypoctovej techniky, tak si naozaj radsej kupim HP. tych par percent navyse na cene ma nezabije.

nikdy som nevidel prehrievat sa HP, ani Dell a to som ich videl teda ze dost (ten neborak i7 ma naozaj dobre chladenie a na rozdiel od na kolene skladanych strojov sa nemusi sam kvoli teplote podtaktovavat). Nemal som ale problem vidiet prehrievajucu sa skladacku od nejakeho sraca, ktory si povedal ze "toto je fasa kseft, toto idem robit".
 
oso
2012-08-15 13:37:59+02
príspevok od: S3030150
zbytocne rozpravat. ani ja som sa nemohol pozerat na HP a ine "znackove" pocitace. dnes je vsak odbornik na pocitace kazdy kto ma v riti dieru (to vidime aj tu) a ked vidim, ake komponenty vedia poskladat slovenski radoby predajcovia vypoctovej techniky, tak si naozaj radsej kupim HP. tych par percent navyse na cene ma nezabije.

nikdy som nevidel prehrievat sa HP, ani Dell a to som ich videl teda ze dost (ten neborak i7 ma naozaj dobre chladenie a na rozdiel od na kolene skladanych strojov sa nemusi sam kvoli teplote podtaktovavat). Nemal som ale problem vidiet prehrievajucu sa skladacku od nejakeho sraca, ktory si povedal ze "toto je fasa kseft, toto idem robit".
prehovoril si mi z duse,ak chces ozaj kvalitnu skladacku s dobrym chladenim vyjde to aj drahsie ako HP, a ked k tomu este mam aj kvazi zadara robit servis, to uz radsej to HP
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2012-08-15 13:40:48+02
príspevok od: S3030150
zbytocne rozpravat. ani ja som sa nemohol pozerat na HP a ine "znackove" pocitace. dnes je vsak odbornik na pocitace kazdy kto ma v riti dieru (to vidime aj tu) a ked vidim, ake komponenty vedia poskladat slovenski radoby predajcovia vypoctovej techniky, tak si naozaj radsej kupim HP. tych par percent navyse na cene ma nezabije.

nikdy som nevidel prehrievat sa HP, ani Dell a to som ich videl teda ze dost (ten neborak i7 ma naozaj dobre chladenie a na rozdiel od na kolene skladanych strojov sa nemusi sam kvoli teplote podtaktovavat). Nemal som ale problem vidiet prehrievajucu sa skladacku od nejakeho sraca, ktory si povedal ze "toto je fasa kseft, toto idem robit".
Iste, je to ako v každej oblasti, môžeš naraziť na kvalitnejšie a menej kvalitné služby. Sú ľudia, ktorí budú mať radšej výkonnejšiu zostavu bez straty na kvalite za tie isté peniaze a zmieria sa s tým, že v prípade potreby potrvá diagnostika reklamácia dlhšie. Druhým zas na peniazoch nezáleží a tak zaplatia za značkovú zostavu rovnakého výkonu vyššiu sumu.
 
S3030150
2012-08-15 13:45:32+02
príspevok od: Michal Matloň
Iste, je to ako v každej oblasti, môžeš naraziť na kvalitnejšie a menej kvalitné služby. Sú ľudia, ktorí budú mať radšej výkonnejšiu zostavu bez straty na kvalite za tie isté peniaze a zmieria sa s tým, že v prípade potreby potrvá diagnostika reklamácia dlhšie. Druhým zas na peniazoch nezáleží a tak zaplatia za značkovú zostavu rovnakého výkonu vyššiu sumu.
podobne ako apple. kazdy pinda, ze je to predrazena sracka, ktora ma snahu akurat tak dobre vyzerat. clovek aspon trochu znaly problematiky si dokaze spocitat, ze zostava (ktora takto vyladena nebude nikdy) v rovnakej konfiguracii ho vyjde rovnako, mozno aj viac, ako vec od apple.
 
ummagama
2012-08-15 14:38:31+02
príspevok od: S3030150
podobne ako apple. kazdy pinda, ze je to predrazena sracka, ktora ma snahu akurat tak dobre vyzerat. clovek aspon trochu znaly problematiky si dokaze spocitat, ze zostava (ktora takto vyladena nebude nikdy) v rovnakej konfiguracii ho vyjde rovnako, mozno aj viac, ako vec od apple.
S tymto nesuhlasim. Samozrejme vyladenost systemu nema konkurenciu nakolko pouzivaju len urcite komponenty. Ale za tie peniaze sa da poskladat omnoho vykonejsie PC s podstatne premiovejsimi komponentami. Ale to uz je off topic.
 
wayne
2012-08-15 14:40:58+02
príspevok od: S3030150
podobne ako apple. kazdy pinda, ze je to predrazena sracka, ktora ma snahu akurat tak dobre vyzerat. clovek aspon trochu znaly problematiky si dokaze spocitat, ze zostava (ktora takto vyladena nebude nikdy) v rovnakej konfiguracii ho vyjde rovnako, mozno aj viac, ako vec od apple.
su to len zabomysie vojny. pokial si niekto potrebuje pohladit ego zbytocnymi hadkami a flame o tom, ako dobre nakupil PC, a ze apple je sracka, je to jeho vec, ked chce sa hadat, nech sa hada, my ostatni zatial produktivne vyuzijeme akykolvek OS na akomkolvek HW.
 
S3030150
2012-08-15 15:21:04+02
príspevok od: wayne
su to len zabomysie vojny. pokial si niekto potrebuje pohladit ego zbytocnymi hadkami a flame o tom, ako dobre nakupil PC, a ze apple je sracka, je to jeho vec, ked chce sa hadat, nech sa hada, my ostatni zatial produktivne vyuzijeme akykolvek OS na akomkolvek HW.
ano, su to zabomysie vojny. bolo to myslene skor ako prirovnanie HP vs. skladacka. ja osobne zastavam nazor, ze je lepsie usetrit cas kupou vyladeneho hardwaru, nech od akehokolvek vendora, ako travit ho studovanim komponentov, nechat si radit od samozvanych odbornikov a potom donekoncna dotahovat detaily, ktore ma znackovy stroj dotiahnute od vyroby. dovolim si tvrdit, ze napr. HP ma o dost vacsie moznosti vyrobit stroj, do ktoreho neni treba dalej sahat. samozrejme nemyslim tym pridanie ram alebo vymenu grafiky, skor ide napr. o chladenie a celkovu ergonomiu pri tychto modifikaciach
 
S3030150
2012-08-15 15:24:43+02
príspevok od: ummagama
S tymto nesuhlasim. Samozrejme vyladenost systemu nema konkurenciu nakolko pouzivaju len urcite komponenty. Ale za tie peniaze sa da poskladat omnoho vykonejsie PC s podstatne premiovejsimi komponentami. Ale to uz je off topic.
to bol len priklad, ale za tym, ze si postavis rovnako vykonny stroj, si stojim. vela ludi zabuda, ze displej, operacny system a periferie patria do ceny stroja. ano, plati sa aj za znacku, ale o tom nech si kazdy rozhodne sam/

na to, aby si vedel, z coho mas poskladat vyladeny stroj, musis obetovat cas, aby si si to zistil. kazdy nech si zrata sam, kolko penazi by zarobil, keby cas venovany takemuto zistovaniu venoval produktivnej cinnosti.
 
ummagama
2012-08-15 16:12:02+02
Samozrejme ja som za kupovanie pracovnych stanic od renomovanych firiem. Ale zas na druhu stranu co sa tyka chladenia pri beznych PC ako je to mnou navrhovane HP si dovolim tvrdit, ze nie je take ake je v lepsich skriniach, ktore sa daju kupit na trhu. Mne sa napr pozdava riesenie HP pri Z rade a aj nove Dell pracovne stanice vyzeraju v tomto ohlade super.

Ja sa tu s nikym nehadam. Mne je to jedno mne PC bezi ako ma . Snazil som sa len pomoct. Nemozem za to ze sa to tu opat zvrhlo ako vzdy.
 
Pospo
2012-08-15 22:54:49+02
príspevok od: ummagama
Ono je to vec pohladu v pracovnych staniciach ten rozdiel v cene je zanedbatelny. A pokial clovek nikdy s pracovnou stanicou nerobil nevie o com to je. A tvrdit ze na ostatnom treba setrit nie je tiez najlepsie tvrdenie. Ale kazdy sebe len to co chce.
So Xeonmi som pracoval asi 2 roky a nie su to z pohladu pomeru cena/vykon do tejto zostavy vhodne procaky (aj ked ten Xeon E3-1225 je na tom este celkom v pohode). Proste ked prisli i5 a a i7, tak som plakal. A dalej netvrdim "treba" ale "moze" to je velky rozdiel. Tak si to zhrnme ... s doskou vela nevymyslis, drahe dosky su pre gamerov a to iste plati o grafickych kartach. Tam uplne staci nejaka stredna trieda ala NVidia 460, to mu utiahne aj nejake tie gamesy. Quadro je slepa ulicka. Ostatne prislusenstvo su drobky. Ano treba dobry zdroj.
 
Pospo
2012-08-15 22:57:26+02
príspevok od: yanoschick
Na ostatnom setrit???
Sa pozri na rozpocet.
 
Pospo
2012-08-15 23:05:10+02
príspevok od: Budy
Tak ja neviem, povodne som chcel kupovat tiez presne tento monitor, ale teraz bude musiet chvilu pockat nakolko mam cerstvu zostavu v nasledovnej konfiguracii a ked som si nechal skalibrovat moj starsi monitor LG IPS 231p, tak sa mi to zatial velmi paci.


Intel Core i7-3770S, 3.1GHz
ASRock Z77 EXTREME6, Z77, DDR3-1600
Corsair 12GB KIT DDR3 2000MHz CL9 XMS3
HP NVIDIA Quadro 600 1GB PCIe x16 Card
Crucial SSD m4 128GB 2.5'' SATA 6Gb/s MLC
WD Black 2002FAEX 2TB HDD, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
LG Blu-ray napaľovačka SATA BD-R 10x, 16x DVD+/-, DL, Light Scribe, reta, čierna
Fractal Define R3, bez zdroje, USB 3.0
Fortron AURUM 500W 80PLUS GOLD
Corsair bezúdržbové vodní chlazení CPU Cooling™ Hydro Series H60
NOCTUA NF-F12 PWM, ventilátor 120x120x25mm, 300/1500rpm, 22.4 dB (A),
Quadro karty su imho slepa ulicka (tiez som na tym spekuloval ked som si skladal komp). Krajsi obraz s tym mat nebude a na ostatne veci je to vykonovo nepouzitelna karta. Ono je to skor do workstationov na renderingy, CAD a podobne kraviny.

Ten Black Caviar je tiez mozno zbytocny luxus. Mam dva zraidovane ako systemove disky a je to hruza. Skrcaky. Neviem ci som mal smolu na kusy. Vsetky fotoze mam na 2TB greenoch (RAID5) a v pohode stihaju.
 
yanoschick
2012-08-15 23:08:13+02
príspevok od: Pospo
Sa pozri na rozpocet.
Akoze malo?
 
Pospo
2012-08-15 23:14:01+02
príspevok od: yanoschick
Akoze malo?
Nie je to malo, ale nie je to suma za ktoru by si mohol dopriat tie najlepsie komponenty. Niekde sa proste priskrtit musi. A procak, disky a pamat to urcite niesu.
 
Strana 3 z 8
1 2 3 4 5 ... 7 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()