Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Tablet a spracovanie, posielanie fotografii

ales
2012-08-30 16:04:19+02
Ahojte, chcel by som vas poprosit o nazor, radu ci skusenost. Je mozne tablet nejakym rozumnym sposobom vyuzit aj na pracu s fotenim? Napr. niekam pridem, narobim foto, stiahnem do tabletu (prip. tablet vyuzijem ako ovladanie k aparatu) nasledne spracujem a poslem?
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2012-08-30 19:04:39+02
ahoj,
nenapisal si aky OS. Mozem napisat skusenosti k androidu.

Ovladanie - ano da sa ovladat fotak, ale zbytocnost a neprakticke (bezne pouzitie vonku a studio)
Notebok ponuka omnoho viac moznosti a pohodlia.

Spracovanie fotografii na tablete? No kazdy si pod tym predstavi nieco ine. Ak amaterske spracovanie co obnasa maximalne narovnanie horizontu, uprava kontrastu, crop, resize tak ano.
Inak na pokrocilejsie retuse nepouzitelne.

Takze jedine ROZUMNE vyuzitie tabletu mi pride vyuzitie ho ako uloziska (interna pamat + cloudove sluzby) .

Rozumne vyuzitie by bolo mozno pripojit priamo k fotaku a do tabletu by sa ukladali fotografie aj by sa tam otvarali ako nahlad. Neviem vsak o takej aplikacii co by to dokazala.


Osobne pouzivam tablet na dovolenke na:
- vysypanie fotografii z fotoaparata,
- rychla selekcia,
- resize,
- zaslanie fotografii emailom rodine.

 
DodoFot
2012-08-30 19:05:41+02
dnes uz sa da tablet vyuzit na ovladanie fotaku, avsak na upravu fotiek to vidim problematicky.
 
Marcel Rebro
2012-08-30 19:07:00+02
príspevok od: Jozef Krajčo
ahoj,
nenapisal si aky OS. Mozem napisat skusenosti k androidu.

Ovladanie - ano da sa ovladat fotak, ale zbytocnost a neprakticke (bezne pouzitie vonku a studio)
Notebok ponuka omnoho viac moznosti a pohodlia.

Spracovanie fotografii na tablete? No kazdy si pod tym predstavi nieco ine. Ak amaterske spracovanie co obnasa maximalne narovnanie horizontu, uprava kontrastu, crop, resize tak ano.
Inak na pokrocilejsie retuse nepouzitelne.

Takze jedine ROZUMNE vyuzitie tabletu mi pride vyuzitie ho ako uloziska (interna pamat + cloudove sluzby) .

Rozumne vyuzitie by bolo mozno pripojit priamo k fotaku a do tabletu by sa ukladali fotografie aj by sa tam otvarali ako nahlad. Neviem vsak o takej aplikacii co by to dokazala.


Osobne pouzivam tablet na dovolenke na:
- vysypanie fotografii z fotoaparata,
- rychla selekcia,
- resize,
- zaslanie fotografii emailom rodine.

zabudol si na :
- Angry Birds
 
wayne
2012-08-30 19:51:39+02
iPad/iOS/Snapseed.

Na stranke produktu je, ze sa pripravuje verzia pre Android na Tegra2/3 platforme, no vysledna kvalita ci rychlost spracovania su zatial vo hviezdach.

 
xmartankox
2012-08-30 20:45:03+02
http://www.photoshop.com/products/mobile/express/android

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.adobe.pstouch&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFpci5jb20uYWRvYmUucHN0b3VjaCJd

Silno odporucam pozriet videa. Hlavne k tomu druhemu. Vyzera to velmi velmi pouzitelne.
 
slavmiro
2012-08-30 21:40:51+02
Skor nie
 
bear
- moderator
2012-08-30 22:13:27+02
príspevok od: Jozef Krajčo
ahoj,
nenapisal si aky OS. Mozem napisat skusenosti k androidu.

Ovladanie - ano da sa ovladat fotak, ale zbytocnost a neprakticke (bezne pouzitie vonku a studio)
Notebok ponuka omnoho viac moznosti a pohodlia.

Spracovanie fotografii na tablete? No kazdy si pod tym predstavi nieco ine. Ak amaterske spracovanie co obnasa maximalne narovnanie horizontu, uprava kontrastu, crop, resize tak ano.
Inak na pokrocilejsie retuse nepouzitelne.

Takze jedine ROZUMNE vyuzitie tabletu mi pride vyuzitie ho ako uloziska (interna pamat + cloudove sluzby) .

Rozumne vyuzitie by bolo mozno pripojit priamo k fotaku a do tabletu by sa ukladali fotografie aj by sa tam otvarali ako nahlad. Neviem vsak o takej aplikacii co by to dokazala.


Osobne pouzivam tablet na dovolenke na:
- vysypanie fotografii z fotoaparata,
- rychla selekcia,
- resize,
- zaslanie fotografii emailom rodine.

Pouzivam obcas tablet/telefon ako nahlad na lepsej obrazovke pri foteni. Mam otestovane 3 rozne sposoby:
1) EyeFi SD karta - fotim do RAW+JPG a JPG sa mi prenasa a hned po preneseni sa zobrazi
2) wifi grip - tiez prenasam len JPG, na androide spustim ftp server a obrazky prezeram prehliadacom obrazkov - vyhoda je, ze na fotaku si mozem zvolit, ktore obrazky chcem preniest
3) stiahnutie fotiek a ovladanie fotoaparatu cez USB (ak telefon podporuje funkciu USB host/USB OTG)
 
ErikDuris
2012-08-30 22:32:18+02
Pre ludi co si myslia ze to neni pouzitelne odporucam si pozriet toto ma to 3 casti :
http://petrpazour.blogspot.sk/2011/09/apple-ipad-2-ve-sluzbach-fotografa.html
 
nezmar77
2012-10-10 10:51:48+02
príspevok od: Jozef Krajčo
ahoj,
nenapisal si aky OS. Mozem napisat skusenosti k androidu.

Ovladanie - ano da sa ovladat fotak, ale zbytocnost a neprakticke (bezne pouzitie vonku a studio)
Notebok ponuka omnoho viac moznosti a pohodlia.

Spracovanie fotografii na tablete? No kazdy si pod tym predstavi nieco ine. Ak amaterske spracovanie co obnasa maximalne narovnanie horizontu, uprava kontrastu, crop, resize tak ano.
Inak na pokrocilejsie retuse nepouzitelne.

Takze jedine ROZUMNE vyuzitie tabletu mi pride vyuzitie ho ako uloziska (interna pamat + cloudove sluzby) .

Rozumne vyuzitie by bolo mozno pripojit priamo k fotaku a do tabletu by sa ukladali fotografie aj by sa tam otvarali ako nahlad. Neviem vsak o takej aplikacii co by to dokazala.


Osobne pouzivam tablet na dovolenke na:
- vysypanie fotografii z fotoaparata,
- rychla selekcia,
- resize,
- zaslanie fotografii emailom rodine.

https://triggertrap.com/
 
mieroslav
2012-10-10 13:46:35+02
Tablet - iPad 3 - používam na úpravu fotografií bežne. Tu je ukážka: http://www.flickr.com/photos/mieroslav/7005771028/sizes/k/in/set-72157629985616059/
A tiež všetky ostatné fotky v galérii sú upravené na iPade v programe SnapSeed a iPhoto. A prečo používam tablet? Vždy, keď som na chalupe, presipem RAWy z SD karty cez Connection Kit do iPadu a za chvíľu mám hotovo. Doma mám iMac 27", ale s iPodom to ide rýchlejšie, ľahšie a hlavne môžem pri robote ležať na gauči . iMac používam hlavne, keď potrebujem kvalitnú tlač. Čo je ale málokedy.
 
JOK3R
2012-10-10 14:35:41+02
iPad3 + aplikácia PHOTOSMITH (sync s LR)

Možeš na tablete priraďovať kľúčové slová, vlajky, tagy, farby, vytvárať kolekcie a podom jednoducho spravíš sync do LR. Super vec.

Mne sa napríklad nechce sedieť za PC a triediť/premazávať 500 fotiek z dovolenky/výletu, takto si ich pretriedim v pohodlí postele, prípadne niekde v prírode a doma už len vybraté fotky upravím
 
ceco
2012-10-10 15:29:18+02
uz notebook je na prd na upravu fotografii, tablet bude 3x tak na prd. Nedaj boze budes chciet upravit nejaku fotku 3600x2400 ..sa ta integrovana grafika v CPU zblazni
 
mieroslav
2012-10-10 16:16:03+02
príspevok od: ceco
uz notebook je na prd na upravu fotografii, tablet bude 3x tak na prd. Nedaj boze budes chciet upravit nejaku fotku 3600x2400 ..sa ta integrovana grafika v CPU zblazni
Priateľu, nevieš o čom hovoríš. Fotím Nikonom D7000 v rozlíšení 4928 x 3264 a upravujem na iPade s retina displejom a štyrmi grafickými jadrami. Rýchlosť, ani kvalitu zobrazenia nemusím vôbec riešiť. Pravda, s inými tabletmi skúsenosť nemám, ale iPad 3 môžem na bežné úpravy fotiek pre web plne doporučiť.
 
tonlou
2012-10-10 17:02:33+02
No ja mam cinsky smejd s androidom a pouzivam ho na skopirovanie fotiek na USB kluc pripadne nahlad fotiek. Na ovladanie by som ho asi nepouzival,jedine ak by vedel liveview(pri foteni z nizkych podhladov alebo nadhladov). Ten prenos cez wifi znie dobre a softy na upravu si pozriem i ked pochybujem,ze by som ich vyuzil na tomto tablete.
 
and_rey
2012-10-10 17:47:22+02
iPad2 ...SnapSeed, bez problémov použiteľné!
 
salves
2012-10-10 19:15:35+02
príspevok od: Jozef Krajčo
ahoj,
nenapisal si aky OS. Mozem napisat skusenosti k androidu.

Ovladanie - ano da sa ovladat fotak, ale zbytocnost a neprakticke (bezne pouzitie vonku a studio)
Notebok ponuka omnoho viac moznosti a pohodlia.

Spracovanie fotografii na tablete? No kazdy si pod tym predstavi nieco ine. Ak amaterske spracovanie co obnasa maximalne narovnanie horizontu, uprava kontrastu, crop, resize tak ano.
Inak na pokrocilejsie retuse nepouzitelne.

Takze jedine ROZUMNE vyuzitie tabletu mi pride vyuzitie ho ako uloziska (interna pamat + cloudove sluzby) .

Rozumne vyuzitie by bolo mozno pripojit priamo k fotaku a do tabletu by sa ukladali fotografie aj by sa tam otvarali ako nahlad. Neviem vsak o takej aplikacii co by to dokazala.


Osobne pouzivam tablet na dovolenke na:
- vysypanie fotografii z fotoaparata,
- rychla selekcia,
- resize,
- zaslanie fotografii emailom rodine.

len tak na okraj, ty zasielaš na dovolenke fotografie rodine mailom? To prosím ť aké fotografie z tabletu mailom? Ty nechodíš na dovolenku s rodinou? Mysle si nejaké upravené napodobeniny fotografií ako ikony? Prosím akú rýchlosť prenosu dosahuješ na dovolenke? Ďakujem
 
JOK3R
2012-10-10 19:46:29+02
príspevok od: salves
len tak na okraj, ty zasielaš na dovolenke fotografie rodine mailom? To prosím ť aké fotografie z tabletu mailom? Ty nechodíš na dovolenku s rodinou? Mysle si nejaké upravené napodobeniny fotografií ako ikony? Prosím akú rýchlosť prenosu dosahuješ na dovolenke? Ďakujem
Fotky zo zrkadlovky (aj rawy) sa daju nacitat do tabletu, upravit zakladne veci ako orez, expozicia, wb, kontrast a cez hotelovu wifi ktora je vela krat rychla a bezplatna poslat fotky mailom rodine. Vy chodite na dovolenku cela rodina? Rodicia, stari rodicia, surodenci, sesternice, atd ....?
 
inkubbus
2012-10-10 19:59:35+02
používam iPad 3. napríklad po poslednom fotení, som fotky z karty hneď skopíroval do iPadu a ešte v ten večer sme predbežne s klientom vybrali fotografie na úpravu. "finálnu" úpravu by som na ňom asi neriešil ale len tak sa pohrať s nejakou fotkou sa dá v už spomenutých aplikáciách.
 
salves
2012-10-10 20:50:19+02
príspevok od: JOK3R
iPad3 + aplikácia PHOTOSMITH (sync s LR)

Možeš na tablete priraďovať kľúčové slová, vlajky, tagy, farby, vytvárať kolekcie a podom jednoducho spravíš sync do LR. Super vec.

Mne sa napríklad nechce sedieť za PC a triediť/premazávať 500 fotiek z dovolenky/výletu, takto si ich pretriedim v pohodlí postele, prípadne niekde v prírode a doma už len vybraté fotky upravím
JOK3R pýtal som sa alesa a nie teba, vysvetlenie by som rád od neho... ja viem že an hotely je wifi a podobne, viem že sa dajú posielať maily to aj ja robím zo smartfonu ale pýtam sa na rýchlosť wifi a hlavne ako posielaš veľké súbory a kam do mailu? Myslím že fotky pod 1MB už sú len také na ...to môžeš aj s mobilu naozaj, čiže jeho osobná skúsenosť s popisom ok? A tebe neďakujem za vysvetlenie lebo tvoj názor ma nezaujímal
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()