Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Tablet a spracovanie, posielanie fotografii

ales
ales 2012-08-30 16:04:19+02
Ahojte, chcel by som vas poprosit o nazor, radu ci skusenost. Je mozne tablet nejakym rozumnym sposobom vyuzit aj na pracu s fotenim? Napr. niekam pridem, narobim foto, stiahnem do tabletu (prip. tablet vyuzijem ako ovladanie k aparatu) nasledne spracujem a poslem?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-11-11 11:27:27+01
príspevok od: transporti686
Ahojte, pri fotení do RAW + JPG je možné po cvaknutí poslať jpg do počítača alebo tabletu? Bola tu spomínaná EyeFI SD Card, musí to nejak podporovať foťák alebo sa to len jednoducho spoji s mini usb konektorom v zrkadlovke a ide to?

Diky za radu.
1. EyeFi musi podporovat fotak. Potom staci mat v tablete prislusnu aplikaciu a komunikaciu.
2. Tablety s Win 8 su vlastne plnohodnotne pocitace, takze tam mozes mat akykolvek program a mozes pripojit co chces
3. Fotky mozes do tabletu dostat aj cez citacku kariet, alebo USB kabel.
4. Coraz viac fotakov ma WiFi, takze sa da spojit s tabletom alebo telefonom, cez aplikaciu od vyrobcu fotaku.
 
francesco
2016-06-07 15:17:04+02
Viete mi niekto aktualne poradit tablet /obrazovy tablet, asi najlepsie android/, lebo je ich mrte a vobec im nerozumiem a ani velmi nechcem rozumiet. Vyuzitie je pri foteni cez wifi premietnut fotenemu vysledky aby si vybral tie kde je krasny a aby zvladol bezne pouzivane aplikacie bez nejakeho mrznutia, upravy na nom robit neplanujem. Cim nizsia cena tym lepsie, ale plne fuckny a rychly tablet. Velkost od 10". Budem vdacny za radu.
 
trnavsky
2016-06-07 16:19:28+02
príspevok od: francesco
Viete mi niekto aktualne poradit tablet /obrazovy tablet, asi najlepsie android/, lebo je ich mrte a vobec im nerozumiem a ani velmi nechcem rozumiet. Vyuzitie je pri foteni cez wifi premietnut fotenemu vysledky aby si vybral tie kde je krasny a aby zvladol bezne pouzivane aplikacie bez nejakeho mrznutia, upravy na nom robit neplanujem. Cim nizsia cena tym lepsie, ale plne fuckny a rychly tablet. Velkost od 10". Budem vdacny za radu.
ja mám lenovo 10" (neviem presné označenie, ani na tom nezáleží) s IPS displejom. Ale nie je IPS ako IPS. Niekedy sa svetlé plochy na mojom tablete už môžu javiť ako prepaly,, ktoré na veľkom monitore (Eizo) prepalmi nie sú, alebo nemusia byť delikátne prenesené odtiene farieb (jasne že sa to nedá porovnávať tablet s Eizom monitorom...). Ale o tom aké rozdiely môžu byť medzi "porovnateľnými" IPS displejmi som sa dozvedel aj napr. pri hľadaní laptopu. Ak teda existujú pomerne veľké rozdiely IPS monitorov na Notebookoch, tak sa dá predpokladať niečo podobné aj medzi IPS tabletmi. Teda cesta je nájsť najlepší displej (asi Apple??, to ale zasa nie je nižšia cena), a ak výrobca dá do tabletu kvalitný displej, asi bude aj ostatné kvalitné a nebude zamŕzať...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()