Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

nove iMAC-y - ktoré na spracovanie foto?

and_rey
2012-11-01 15:02:02+01
Vyšli nové iMac-y a mňa zaujíma, ktoré z nich budú postačovať na spracovanie fotiek (RAW), nechajme teraz bokom lesklý displej a to že je to APPLE Pod pojmom "postačovať" myslím, že to nebude vyslovene trápenie, ale zas nie je potrebný ani špičkový výkon.
Ak má niekto reálnu, najlepšie vlastnú skúsenosť, tak poprosím podeliť sa s ňou. Ďakujem.
 
sofy
2012-11-01 15:20:45+01
Bude ti bohato stacit hociktory zo 4 zakladnych variant. Dokonca aj keby si kupil predchadzajuci model. Cize neviem velmi co riesis.
 
IceDive1
2012-11-01 15:20:54+01
O tom ci 21,5" alebo 27" asi netreba diskutovat. Pri mojom poslednom iMacu bola najvacsia brzda HDD. Cize jednoznacne treba ist minimalne do Fusion drive. Ja osobne zvazujem 768GB SSD + RAID cez Thunderbolt.
 
martindolog
2012-11-01 16:13:16+01
Uz som nad tym uvazoval aj ja, hlavne ked sa clovek trapi s upgradom PCcka mesiac, lenze ked sa pozriet aky slaby HW davaju do iMacov, tak som nakoniec rad co mam. Este stale by som volil PC skladacku od nejakeho manika ako tichepc.sk
 
Blackman
2012-11-01 16:45:59+01
príspevok od: and_rey
Vyšli nové iMac-y a mňa zaujíma, ktoré z nich budú postačovať na spracovanie fotiek (RAW), nechajme teraz bokom lesklý displej a to že je to APPLE Pod pojmom "postačovať" myslím, že to nebude vyslovene trápenie, ale zas nie je potrebný ani špičkový výkon.
Ak má niekto reálnu, najlepšie vlastnú skúsenosť, tak poprosím podeliť sa s ňou. Ďakujem.
Pytas sa uplnu kravinu. S novymi iMacmi tu zatial nikto osobnu skusenost nema, kedze sa este nepredavaju. Co sa tyka tych aktualnych(rozumej ktore teraz kupis v obchode), tak tie na spracovanie fotiek plne postacuju. Velkost displeja, HDD a RAM samozrejme zavisi od tvojich osobnych preferencii, pripadne trpezlivosti pri spracovani fotiek.
 
skull89
2012-11-01 17:28:23+01
možno ti pomôže, že ak plánuješ v budúcnosti rozširovať RAM, choď do novej 27-mičky nakoľko v 21,5 palcovom modeli nebude možnosť neskôr pamäť rozšíriť.
 
pufko
2012-11-01 17:28:45+01
príspevok od: martindolog
Uz som nad tym uvazoval aj ja, hlavne ked sa clovek trapi s upgradom PCcka mesiac, lenze ked sa pozriet aky slaby HW davaju do iMacov, tak som nakoniec rad co mam. Este stale by som volil PC skladacku od nejakeho manika ako tichepc.sk
Ako si môžeš dovoliť ohovárať MAC ??? Ty nevieš že nový MAC musíš porovnávať zo svojím 4-5 ročným PC aby z toho bola jednoznačná volba ?
 
IceDive1
2012-11-01 18:15:42+01
príspevok od: pufko
Ako si môžeš dovoliť ohovárať MAC ??? Ty nevieš že nový MAC musíš porovnávať zo svojím 4-5 ročným PC aby z toho bola jednoznačná volba ?
Neviem co ta stve. Je fajn ze si moze kazdy vybrat a to nie len na zaklade obsahu jeho penazenky ale aj inych kriterii.
 
kler
2012-11-01 20:11:00+01
príspevok od: pufko
Ako si môžeš dovoliť ohovárať MAC ??? Ty nevieš že nový MAC musíš porovnávať zo svojím 4-5 ročným PC aby z toho bola jednoznačná volba ?
a ty si koľkokrát skúsil iMac? koľko ich máš doma? i iPhone bol vždy na papiery nič moc - HW i foťák, ale používanie je o niečom inom. nejde len dať dokopy najsuper procesor, grafiku atd. ale to aj vedieť správne rozbehať!
 
ummagama
2012-11-02 01:26:30+01
Prosim vas Mac bezi super preto, ze existuje velmi malo konfiguracii a OS je na ne vyladeny. Ked sa budeme bavit o vykone tak sa Mac v porovnatelnych cenovych hladinach na PC nechyti. Je mi jedno kto co pouziva kazdy ma volbu. Len je potreba veci pomenovat tak ako su. To ze vacsina US fotografov a skoro vsetci reklamaci maju Mac neznamena, ze PC volba je zla. Polozte si otazku kolko 3D grafikov a filmovych studii pouziva Mac? Apropo ti US fotografi aj tak maju vacsinou Mac Pro.
Ale k veci iMac urcite na upravu fotiek staci, mozno nie na uplne profi pracu ale na vacsinu ano.
 
IceDive1
2012-11-02 08:43:15+01
príspevok od: ummagama
Prosim vas Mac bezi super preto, ze existuje velmi malo konfiguracii a OS je na ne vyladeny. Ked sa budeme bavit o vykone tak sa Mac v porovnatelnych cenovych hladinach na PC nechyti. Je mi jedno kto co pouziva kazdy ma volbu. Len je potreba veci pomenovat tak ako su. To ze vacsina US fotografov a skoro vsetci reklamaci maju Mac neznamena, ze PC volba je zla. Polozte si otazku kolko 3D grafikov a filmovych studii pouziva Mac? Apropo ti US fotografi aj tak maju vacsinou Mac Pro.
Ale k veci iMac urcite na upravu fotiek staci, mozno nie na uplne profi pracu ale na vacsinu ano.
Nikto tu nespochybnuje vykon a cenu PC. Pre mna je ale napr. dolezitejsia stabilita systemu. Svoje Mac pocitace som nikdy nemusel preinstalovavat z dovodu spyware a ostatneho balastu z netu. V pripade PC to je ine cafe.
 
jamgurmi
2012-11-02 09:31:50+01
po 4 rokoch pouzivania imac bezi /skoro kazdy den 6hod. foto, video, atd./ ako na zaciatku akurat som mu dodal stavy v podobe ram a to je vsetko /to iste macbook pro/. myslim ze dalsich min. 4-5 rokov na tom nebudem nic menit. kolega pracuje na pc a uz ma myslim v poradi 3 kus, ktory neustale vylepsuje. v konecnom dosledku dal donho viac ako ja za svoj mac. ale kazdy ma iny vkus a viem ze nie kazdemu vyhovuje prostredia a pod.
 
ummagama
2012-11-02 09:40:08+01
Pokial clovek vie co potrebuje a trochu sa tomu rozumie nie je dovod aby stale vylepsoval a dostal sa na ceny MACov a nemal vysoky vykon. Upgrade PC v dnesnej dobe si myslim je potrebny max kazdych 5 rokov.
 
S3030150
2012-11-02 09:46:56+01
príspevok od: IceDive1
Neviem co ta stve. Je fajn ze si moze kazdy vybrat a to nie len na zaklade obsahu jeho penazenky ale aj inych kriterii.
mnoho ludi stve prave ta penazenka, preto si to vynahradzuju takto
 
pufko
2012-11-02 09:59:07+01
jamgurmi trochu si protirečíš, nie ? Tým že ho vylepšoval sa dostal asi vždy výkonom dalej, kdež to ty budeš mať stále 5 ročný zastaralý hardware, on vždy vymení povedzme najslabší článok, kdež to ty nevymeníš nič...

Ten môj kamoš čo je celý za Applovaný , jeden book mu šlohli, druhý chodí bez problémov, ale iMac viezol po pár dnoch po kúpe na reklamáciu, vymenili mu HDD, a asi 3 mesiace späť reklamoval display, tiež výmena a ako som hovoril debatiť o náraste rýchlosti práce je úplne bezvýznamné.

Stabilita PC je presne taká akú si ju uživatel urobí... No a tebe beží stabilne až 6hod denne , tak aby si vedel kolko dokáže bežať stabilný PC ti hodím printscreen, bohužial tak málo je tam iba preto (30dní dobre vidíš), lebo svokra mi ho občas vypne, niekedy ho vypne výpadok el. prúdu. Ja nemám nastavený ani režim spánku, maximálne vypnem monitor a hotovo, žiadne dlhé vyčkavánia kôli štartu systému (MAC tiež nenaštartuješ za 2s), pohnem myšou a bežím.

 
@photomaro
2012-11-02 10:01:00+01
príspevok od: ummagama
Pokial clovek vie co potrebuje a trochu sa tomu rozumie nie je dovod aby stale vylepsoval a dostal sa na ceny MACov a nemal vysoky vykon. Upgrade PC v dnesnej dobe si myslim je potrebny max kazdych 5 rokov.
etreba zabudat este na jednu vec, Mac ma aj po rokoch svoju hodnotu, da sa vzdy predat za pomerne slusnu cenu. PC mozes ulozit do garaze, alebo niekomu darovat...

a pre autora temy- vyber si urcite 27", pri fotkach ocenis velky display (je to IPS, ale to asi vies), procesor i5 postaci, ale i7 neublizi a urcite tam supni aspon 8GB RAM (viac nevyuzijes, a ked budes chciet, tak pri dnesnych cenach RAM tam kludne supnes aj 16GB). tie stroje sa pouzivaju bezne na strih HD videa, fotografie budu pre ten stroj len ako zakusok. a mozes mat naraz pootvarane vsetky lightroomy a photoshopy co doma najdes

ak ti nevadia ine obmedzenia Macu, tak na foto a video budes spokojny...
 
IceDive1
2012-11-02 10:20:11+01
príspevok od: pufko
jamgurmi trochu si protirečíš, nie ? Tým že ho vylepšoval sa dostal asi vždy výkonom dalej, kdež to ty budeš mať stále 5 ročný zastaralý hardware, on vždy vymení povedzme najslabší článok, kdež to ty nevymeníš nič...

Ten môj kamoš čo je celý za Applovaný , jeden book mu šlohli, druhý chodí bez problémov, ale iMac viezol po pár dnoch po kúpe na reklamáciu, vymenili mu HDD, a asi 3 mesiace späť reklamoval display, tiež výmena a ako som hovoril debatiť o náraste rýchlosti práce je úplne bezvýznamné.

Stabilita PC je presne taká akú si ju uživatel urobí... No a tebe beží stabilne až 6hod denne , tak aby si vedel kolko dokáže bežať stabilný PC ti hodím printscreen, bohužial tak málo je tam iba preto (30dní dobre vidíš), lebo svokra mi ho občas vypne, niekedy ho vypne výpadok el. prúdu. Ja nemám nastavený ani režim spánku, maximálne vypnem monitor a hotovo, žiadne dlhé vyčkavánia kôli štartu systému (MAC tiež nenaštartuješ za 2s), pohnem myšou a bežím.

Po 5 rokoch na Macu som nemal system infikovany virusom alebo spywarom a to nemam instalovany ziadny antivir. PC som preinstalovaval kazdy rok a nemyslim si ze som az taka lama v tejto oblasti. To je pridana hodnota kvoli comu som aj v desktope switchol na Mac. To ze mam na stole dizajnovy sperk bez mnozstva kablov je len dalsie plus. Ale chapem ze Mac nemusi kazdemu vyhovovat. Ocividne to ale maju problem pochopit uzivatelia PC.
 
jamgurmi
2012-11-02 10:20:53+01
príspevok od: pufko
jamgurmi trochu si protirečíš, nie ? Tým že ho vylepšoval sa dostal asi vždy výkonom dalej, kdež to ty budeš mať stále 5 ročný zastaralý hardware, on vždy vymení povedzme najslabší článok, kdež to ty nevymeníš nič...

Ten môj kamoš čo je celý za Applovaný , jeden book mu šlohli, druhý chodí bez problémov, ale iMac viezol po pár dnoch po kúpe na reklamáciu, vymenili mu HDD, a asi 3 mesiace späť reklamoval display, tiež výmena a ako som hovoril debatiť o náraste rýchlosti práce je úplne bezvýznamné.

Stabilita PC je presne taká akú si ju uživatel urobí... No a tebe beží stabilne až 6hod denne , tak aby si vedel kolko dokáže bežať stabilný PC ti hodím printscreen, bohužial tak málo je tam iba preto (30dní dobre vidíš), lebo svokra mi ho občas vypne, niekedy ho vypne výpadok el. prúdu. Ja nemám nastavený ani režim spánku, maximálne vypnem monitor a hotovo, žiadne dlhé vyčkavánia kôli štartu systému (MAC tiež nenaštartuješ za 2s), pohnem myšou a bežím.

asi sme sa nepochopili, ale nevadi, ako som napisal kazdy preferuje to co mu vyhovuje, ja nikomu nenahovaram ze to , alebo ono je lepsie. s tym porovnanim som chcel napisat skor to, ze aj napriek upgrade pc je kolega asi tam kde ja, co sa tyka komfortu prace. to je vsetko. a stabilita, tak na tuto temu zasadne nebudem diskutovat
 
jamgurmi
2012-11-02 10:22:28+01
príspevok od: IceDive1
Po 5 rokoch na Macu som nemal system infikovany virusom alebo spywarom a to nemam instalovany ziadny antivir. PC som preinstalovaval kazdy rok a nemyslim si ze som az taka lama v tejto oblasti. To je pridana hodnota kvoli comu som aj v desktope switchol na Mac. To ze mam na stole dizajnovy sperk bez mnozstva kablov je len dalsie plus. Ale chapem ze Mac nemusi kazdemu vyhovovat. Ocividne to ale maju problem pochopit uzivatelia PC.
to je ako canon vs. nikon vojna pouzivatelov haha...
 
pufko
2012-11-02 10:25:18+01
Jednoduchá matematika hovorí, že prvotný nákup víde o čosi menej pri PC, upgrade stojí v prípade PC vždy menej, lebo nekupuješ nový LCD, nekupuješ novú skrinu, nekupuješ zdroj, nekupuješ mechaniku, možno nebudeš musieť dokúpiť ani RAM, a ak na začiatku šupneš do toho SSD + HDD tak nebudeš musieť dokupovať ani tie (ak by si tam nedal SSD tak prvotný nákup je o dosť lacnejší) ... A teda upgrade po 3-4 rokoch ťa víde na nejakých 400-500€ (MB+CPU+GPU) a výkonom bude človek zasa tam kde ty kúpou nového MAC za 1800€, lebo si znova zakúpiš ten špičkový ale nekresťansky drahý LCD, fotky sa dajú bezproblémov upravovať aj na LCD za 400-500€ a ten jeden upgrade prežije a kludne aj dva

Ako hovoríš MAC predáš vcelku ale kúpiš znovu celok, no a ja zrovna by som netúžil po kúpe zastaralého počítača, zvlášť ked tvrdíš ako si drží cenu, ja verím tomu že ten kto nemá na rozhadzovanie si radšej vyskladá moderné PC ako by mal kúpiť 4 ročnú hajtru
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()