Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

nove iMAC-y - ktoré na spracovanie foto?

and_rey
and_rey 2012-11-01 15:02:02+01
Vyšli nové iMac-y a mňa zaujíma, ktoré z nich budú postačovať na spracovanie fotiek (RAW), nechajme teraz bokom lesklý displej a to že je to APPLE Pod pojmom "postačovať" myslím, že to nebude vyslovene trápenie, ale zas nie je potrebný ani špičkový výkon.
Ak má niekto reálnu, najlepšie vlastnú skúsenosť, tak poprosím podeliť sa s ňou. Ďakujem.
 
pantheonsk
2012-11-02 13:14:51+01
ano, prave koli tomu chcem prejst, a ano, pokial clovek neskusi, nemoze porovnat, preto ani win neobhajujem, ale rovnako za seba musim povedat ze nemam proste na win co riesit, registre som naposledy upravoval ked som menil hdd za ssd a nikdy pretym a ani koli nicomu inemu ako ssd, kde uz su aj nastroje ktore toto ulahcia. virus som mal maximalne ked som od niekoho doniesol nejake ext medium kde sa nachadal nejaky bordel, kedze dotycny na to kaslal...
prostredie os x sa mi paci, prave aj koli tomu komfortu, jednoduchosti, jedine co ma na win stvalo ze na starsom zeleze po napr instalovani service packov sa spomalil system...
 
WildSammy
2012-11-02 13:19:15+01
príspevok od: pantheonsk
sammy - ja mam win a tiez na os nic neriesim, preco by som aj mal? ked pouzivam tie iste aplikacie cele roky, upgradom ci aplikacie ci nejakeho bezpecnostneho sw sa nevyhnes nikde. preco by som teda mal nieco riesit na win? nevidim dovod akurat mi pribudol novy office 2010 prof, ktory som mal cez zamestnavatela lacnejsie - akcia m$, cca 14€.
len podotykam ze nie som antiapple a zvazujem pre zmenu po rokoch na win prechod na os x - pravdepodobne mbpro.
poviem Ti tak, ze min. rok(kedy som sa rozhodol pre iMAC) sa mi Win7 64bit. enterprise nerozbehol po update. Snazil som sa to spravit mesiac, ale naozaj nic nepomohlo, len reinstall. Chyba v samotnom Win pravdepodobne nebola a skompikoval to NOD, ktory zabranil updatu nieco spravit a spadol koli tomu cely system do takeho stavu, ze sa s tym uz proste nedalo nic(nesiel dokonca ani nudzovy rezim, iba command prompt aj to obmedzene a ziadne recovery tiez neslo, ani z instalacneho DVD). Takze toto bola vec, ktora ma posunula zvazovat MAC, lebo som mal vtedy dost veci na praci a zrovna zblbnuty OS mi nebolo treba ku stastiu. Povodne PC s Win7 som preinstalovat a dal mame, ktorej funguje doteraz. Na iMACu mam dokonca installnuty aj Win, ale doteraz som ho ani raz nepouzil! Vsetky potrebne aplikacie vratane Office su aj na MAC.
 
pantheonsk
2012-11-02 13:25:59+01
v poho, mne sa stalo podobne s aktualizaciu od lenova rapid drive, ale u kazdeho os plati - zalohovat a zalohovat.
 
WildSammy
2012-11-02 13:31:39+01
príspevok od: and_rey
konecne nieco k veci. Dakujem! Pockam na ceny novych (predsa len to USB 3.0) ak nebudu zaujimave, snad stihnem nejaky "starsi" este zobrat. Teraz to dost zkomplikovali s tou RAM pri 21,5"...Co tu pocuvam, tak na GPU asi ani nezalezi (vsetky vyhovuju), cize je to v podstate len otazka RAM-ky.
Nekupujes si to na rok, ani na dva, takze ja by som v tvojom pripade zainvestoval do 27" modelu. Zo zaciatku si vystacis aj s 8GB RAM a potom len jednoducho rozsiris. Pri 16GB RAM nebude az tak vadit ani ten 5400ot. HDD v novych modeloch, ale pouvazoval si predsa len nad tym SSD, resp. fusion drive.
 
WildSammy
2012-11-02 13:36:49+01
príspevok od: pantheonsk
v poho, mne sa stalo podobne s aktualizaciu od lenova rapid drive, ale u kazdeho os plati - zalohovat a zalohovat.
s tou zalohou suhlasim
 
Daniel.U
2012-11-02 14:15:05+01
príspevok od: WildSammy
poviem Ti tak, ze min. rok(kedy som sa rozhodol pre iMAC) sa mi Win7 64bit. enterprise nerozbehol po update. Snazil som sa to spravit mesiac, ale naozaj nic nepomohlo, len reinstall. Chyba v samotnom Win pravdepodobne nebola a skompikoval to NOD, ktory zabranil updatu nieco spravit a spadol koli tomu cely system do takeho stavu, ze sa s tym uz proste nedalo nic(nesiel dokonca ani nudzovy rezim, iba command prompt aj to obmedzene a ziadne recovery tiez neslo, ani z instalacneho DVD). Takze toto bola vec, ktora ma posunula zvazovat MAC, lebo som mal vtedy dost veci na praci a zrovna zblbnuty OS mi nebolo treba ku stastiu. Povodne PC s Win7 som preinstalovat a dal mame, ktorej funguje doteraz. Na iMACu mam dokonca installnuty aj Win, ale doteraz som ho ani raz nepouzil! Vsetky potrebne aplikacie vratane Office su aj na MAC.
ja som dal tiez stary PC mame a funguje do teraz. Hra na nom karty a skypuje, na to Windows staci
 
Matej Michalik
ocenenie redakciou 2012-11-02 15:33:30+01
Na tvojom mieste by som na upravu fotiek 21,5 ani nezvazoval, jednoznacne priplatit za 27. Ked ho doma vybalis a zacnes na nom pracovat tak pochopis preco. Praca na nom je radost, teraz ked pridem do prace, stary PC by som najradsej vyhodil von oknom, realne zvazujem kupit dalsi aj do kancelarie.

Daj si aspon 8GB RAM. Jedine co treba zvazit je SSD, ja uvazujem nad riesenim ako pisal IceDive1. Ale len kvoli tomu, ze fotim s D800, tu sa rychlost disku prejavi. Stale to ale nie je nic katastroficke pokial nepotrebujes spracovat naraz 1.000 fotiek a tlaci ta cas. Ja s tym diskom este urcite rok pockam.
 
hombreee
2012-11-03 00:31:28+01
príspevok od: jamgurmi
po 4 rokoch pouzivania imac bezi /skoro kazdy den 6hod. foto, video, atd./ ako na zaciatku akurat som mu dodal stavy v podobe ram a to je vsetko /to iste macbook pro/. myslim ze dalsich min. 4-5 rokov na tom nebudem nic menit. kolega pracuje na pc a uz ma myslim v poradi 3 kus, ktory neustale vylepsuje. v konecnom dosledku dal donho viac ako ja za svoj mac. ale kazdy ma iny vkus a viem ze nie kazdemu vyhovuje prostredia a pod.
Ja poznam jedneho co kazdy rok-dva kupuje novy mac. Ja mam jedno PC 5-6 rokov Akurat sa len teraz chystam rozsirit ramku z 4 na 8 gb a nainstalovat 64bit system.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()