Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

10 bit vystup na grafickej karte

rbr69
2012-11-06 09:21:45+01
Rozmyslam do buducna o novom PC a tomu adekvatnej grafickej karte pre pripadny lepsi monitor s sirsim gammutom a 10 bit na kanal zobrazovanim (30bit per pixel). Nativny 10 bit vystup ponukaju len karty s Display portom 1.2 (rady ATI Fire alebo nVidia Quadro), ktore su v cenovych relaciach cca 600-700 € a to je mimo moju misu.
Na zahranicnych forach su zmienky o "zapnuti" 10 bit vystupu aj u lacnejsich grafickych kariet, ktore toto asi nativne nemaju, ale vedia to cez software akcelerator transformovat, a dostat na HDMI pri zobrazeni 1920x1200 vystup na 10 bit na kanal ... tu sa pohybujeme v relaciach grafickych kariet cca 100€.
Ide mi tu o osobnu skusenost s takouto PC zostavou umoznujucou obrazovy vystup 10 bit na kanal. Prosim nerozoberat zbytocne nic o dalsich parametroch zostavy v zmysle SSD disky, RAID a bla bla. Bavme sa o obrazovom 30 bit vystupe a pripadne monitoroch.
Dakujem.
 
zmizik
2012-11-06 09:57:38+01
Moj nazor - zbytocnost kupovat veci do buducnosti, hlavne co sa PC techniky tyka.
 
rbr69
2012-11-06 10:18:55+01
príspevok od: zmizik
Moj nazor - zbytocnost kupovat veci do buducnosti, hlavne co sa PC techniky tyka.
do buducna znamena idem kupit napr. v januari PC a chcem tam grafiku co dokaze dat 10 bit, kedze si k tomu kupim o dalsi mesiac moitor s 10 bit, co dokazu sucasne mionitory, co je na tom zbytocne?
 
haplo602
2012-11-06 10:35:18+01
no ja ti neviem ... ak to chces na grafiku typu photoshop, tak firepro v4800 a podobna trieda sa da zonma do 100e ... ale velmi sa na tom nezahras (ekvivalent HD5670) ...

ale pripajam sa ku zmizikovi ... grafiku vymenis velmi lahko pokial nieje integrovana. trapit sa teraz s 10bit monitorom/grafikou je zbytocne.
 
bokeh
2012-11-06 11:08:57+01
Nuž, tiež by ma zaujímala odpoveď. Len mi nie je jasné, prečo reagujú tí, ktorí ju nepoznajú?!
 
Budy
2012-11-06 12:00:33+01
príspevok od: bokeh
Nuž, tiež by ma zaujímala odpoveď. Len mi nie je jasné, prečo reagujú tí, ktorí ju nepoznajú?!
Nuz takto pani, ja mam tuto: http://www.nvidia.com/object/product-quadro-600-us.html
Pravdepodobne to tiez podporuje 10bit a rovnako som to tak povodne zamýslal /rozumej do buducna/, ale teraz ma skor laka 27" monitor a neviem neviem ci Eizo bude skutocne stat za tie peniaze a neskoncim predsa len u momentalne hodne pretriasaneho Dell U2713H. Poprosil by som, aby uz konecne niekto zareagoval co tých 30 bitov teda 10bit na kanal i realne pouziva na kvalitnom monitore ci to fakt stoji za tie peniaze.
 
PeterMarek
2012-11-06 12:35:36+01
príspevok od: Budy
Nuz takto pani, ja mam tuto: http://www.nvidia.com/object/product-quadro-600-us.html
Pravdepodobne to tiez podporuje 10bit a rovnako som to tak povodne zamýslal /rozumej do buducna/, ale teraz ma skor laka 27" monitor a neviem neviem ci Eizo bude skutocne stat za tie peniaze a neskoncim predsa len u momentalne hodne pretriasaneho Dell U2713H. Poprosil by som, aby uz konecne niekto zareagoval co tých 30 bitov teda 10bit na kanal i realne pouziva na kvalitnom monitore ci to fakt stoji za tie peniaze.
Robím s Eizo CG275W. Krmím to cez display port na mixumum. Stojí to za tie peniaze! Dá sa s tým veľmi presne v malých krokoch pracovať a po presadnutí za 8bit a snahe urobiť to isté je rozdiel výrazný. Ak práca, ktorú na tom urobíte prinesie finančný efekt, ktorý to zaplatí tak neváhajte. Ak nie - tak to nepotrebujete...
 
bladenox
2012-11-06 12:48:04+01
príspevok od: PeterMarek
Robím s Eizo CG275W. Krmím to cez display port na mixumum. Stojí to za tie peniaze! Dá sa s tým veľmi presne v malých krokoch pracovať a po presadnutí za 8bit a snahe urobiť to isté je rozdiel výrazný. Ak práca, ktorú na tom urobíte prinesie finančný efekt, ktorý to zaplatí tak neváhajte. Ak nie - tak to nepotrebujete...
Rovnako som za Quadro 600, je to dobra karta za svoje peniaze.

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_pcie-ati_HP-NVIDIA-Quadro-600-1GB-DDR3-PCIex16_656791.html
 
PeterMarek
2012-11-06 13:06:27+01
príspevok od: bladenox
Rovnako som za Quadro 600, je to dobra karta za svoje peniaze.

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_pcie-ati_HP-NVIDIA-Quadro-600-1GB-DDR3-PCIex16_656791.html
Default som mal v HPZ820 strčenú NVS300 a aj to je v pohode. Na 2D veci (Photoshop) to stačí...
 
haplo602
2012-11-06 15:22:00+01
príspevok od: bokeh
Nuž, tiež by ma zaujímala odpoveď. Len mi nie je jasné, prečo reagujú tí, ktorí ju nepoznajú?!
a preco myslis ze ju nepoznam ? ale naco ho zatazovat niecim za co da pomerne silne peniaze a nevyuzije ?
 
rbr69
2012-11-06 16:40:07+01
príspevok od: haplo602
no ja ti neviem ... ak to chces na grafiku typu photoshop, tak firepro v4800 a podobna trieda sa da zonma do 100e ... ale velmi sa na tom nezahras (ekvivalent HD5670) ...

ale pripajam sa ku zmizikovi ... grafiku vymenis velmi lahko pokial nieje integrovana. trapit sa teraz s 10bit monitorom/grafikou je zbytocne.
uz sa asi nepredava, ale ak by bola za 100€ tak v poho dobry tip ... ja skutocne hry neriesim uz 20 rokov a nechyba mi to, takze v tej oblasti slzu nevyronim
 
zmizik
2012-11-06 16:55:40+01
príspevok od: haplo602
a preco myslis ze ju nepoznam ? ale naco ho zatazovat niecim za co da pomerne silne peniaze a nevyuzije ?
Dikes ze si to napisal, vidim ze tu nie som sam, co ma aj ake take realne skusenosti s tymito grafikami.
Preto to este raz nadhodim - kupovat monitor/kartu len preto, aby som mal 10bit na kanal sa mi zda byt zbytocne, ak ovsem za tym nevidim planovany zisk. Mne hw plati firma, takze to neriesim, na sukromne ucely by som si to pravdepodobne rozmyslel.
BTW - autor ma podla mna aj tak jasno, vie co chce a pojde do toho, ci?
 
rbr69
2012-11-06 16:56:10+01
príspevok od: PeterMarek
Robím s Eizo CG275W. Krmím to cez display port na mixumum. Stojí to za tie peniaze! Dá sa s tým veľmi presne v malých krokoch pracovať a po presadnutí za 8bit a snahe urobiť to isté je rozdiel výrazný. Ak práca, ktorú na tom urobíte prinesie finančný efekt, ktorý to zaplatí tak neváhajte. Ak nie - tak to nepotrebujete...
no nemyslel som pre amatera ist na profi 10bit Eizo, ktore by sa, ano suhlasim, malo zaplatit ... ale skor kompromisom na zostavu s cenovo dostupnou 10bit grafikou v kombinacii s Dell U2711 alebo Fujitsu P27T-6, ktore vedia pracovat v 10bit na kanal formou 8+2 AFRC
 
rbr69
2012-11-06 17:18:19+01
príspevok od: zmizik
Dikes ze si to napisal, vidim ze tu nie som sam, co ma aj ake take realne skusenosti s tymito grafikami.
Preto to este raz nadhodim - kupovat monitor/kartu len preto, aby som mal 10bit na kanal sa mi zda byt zbytocne, ak ovsem za tym nevidim planovany zisk. Mne hw plati firma, takze to neriesim, na sukromne ucely by som si to pravdepodobne rozmyslel.
BTW - autor ma podla mna aj tak jasno, vie co chce a pojde do toho, ci?
asi ano len som chcel vediet skusenosti a moznosti nejako zrazit cenu, v pripade, ze ma skutocne niekto skusenost aj s lacnejsou grafikou, z ktorej sa da softverovo ovladacom vydupat 10bit a casom az bude nativna 10bit grafika cenovo nizsie, sa da upgradeovat kedykolvek ... urcite nemam zaujem ist do 700€ grafiky a 1000€ EIZA pri mensich uhloprieckach ... a neriesim grafiku aj na silny vykon hier, to ma netrapi ... robim v ITcku, ale nie v grafike, to mi firma nedoda, ale chcem si urobit radost, ale stale s obmedzeniami odtial-potial
 
PeterMarek
2012-11-06 18:22:45+01
príspevok od: rbr69
no nemyslel som pre amatera ist na profi 10bit Eizo, ktore by sa, ano suhlasim, malo zaplatit ... ale skor kompromisom na zostavu s cenovo dostupnou 10bit grafikou v kombinacii s Dell U2711 alebo Fujitsu P27T-6, ktore vedia pracovat v 10bit na kanal formou 8+2 AFRC
Kompromisom... Hmm... ?
Inými slovami - chcete s tým nejako "vydrbať". Mať za amatérske peniaze profi náradie a nechať si to zaplatiť od firmy, ktorá to pre svoju prácu nepotrebuje. Tak?

To je také slovenské... Napíšte potom skúsenosti, že ako Vám to vylepšilo život, aký bol spoločenský prínos a aké z toho plynie poučenie...
 
rbr69
2012-11-06 20:07:58+01
príspevok od: PeterMarek
Kompromisom... Hmm... ?
Inými slovami - chcete s tým nejako "vydrbať". Mať za amatérske peniaze profi náradie a nechať si to zaplatiť od firmy, ktorá to pre svoju prácu nepotrebuje. Tak?

To je také slovenské... Napíšte potom skúsenosti, že ako Vám to vylepšilo život, aký bol spoločenský prínos a aké z toho plynie poučenie...
nepochopene ! ... nic nevydrbavam ! ... napriek tomu, ze pracujem v IT, pracujem v segmente, kde nie je draha grafika na monitoroch zakupovana, takze nemozem povedat ako poniektori ini na fore, ze to mam v praci ... nekupuju sa taketo monitory s podobnymi "vymozenostami" ...
takze mi nezostava nic ine ako si to kupit za svoje domov ... takze to si myslim, je uplne normalne ... takze "sorry" za ten koment obtrety o mna, ale idem si to kupit za svoje pre seba a od nikoho nic si davat preplacat !
... a svoje obmedzenia odtial-potial mozem mat, napriek tomu, ze mi mantinely nestavia nikto iny ...
 
rbr69
2012-11-06 20:14:41+01
príspevok od: PeterMarek
Kompromisom... Hmm... ?
Inými slovami - chcete s tým nejako "vydrbať". Mať za amatérske peniaze profi náradie a nechať si to zaplatiť od firmy, ktorá to pre svoju prácu nepotrebuje. Tak?

To je také slovenské... Napíšte potom skúsenosti, že ako Vám to vylepšilo život, aký bol spoločenský prínos a aké z toho plynie poučenie...
a "vydrbat" s tym chcem tak, ze nechcem platit za vykonnu graficku kartu 500-600€ urcenu aj hlavne vykonom na renderovanie 3D a hier, ale potrebujem ju na 10bit farebny vystup pre upravu foto ... a tam sa da mozno lavirovat ... za dalsie, rozmyslam o cene velkeho monitora schopneho zobrazit tych krmenych 10bit z karty, aj ked formou 8+2 a nemusiet ist do 10bit Eiza ... ak je toto "vydrbavanie", tak som na taketo premyslanie, za co dam svoje prachy hrdy
 
Jurij88
2012-11-06 20:18:46+01
príspevok od: PeterMarek
Kompromisom... Hmm... ?
Inými slovami - chcete s tým nejako "vydrbať". Mať za amatérske peniaze profi náradie a nechať si to zaplatiť od firmy, ktorá to pre svoju prácu nepotrebuje. Tak?

To je také slovenské... Napíšte potom skúsenosti, že ako Vám to vylepšilo život, aký bol spoločenský prínos a aké z toho plynie poučenie...
V tomto prípade mi napadá iba jedno poučenie, či zásada: "Hovorit striebro, mlčat zlato."
 
rbr69
2012-11-06 20:33:56+01
príspevok od: PeterMarek
Kompromisom... Hmm... ?
Inými slovami - chcete s tým nejako "vydrbať". Mať za amatérske peniaze profi náradie a nechať si to zaplatiť od firmy, ktorá to pre svoju prácu nepotrebuje. Tak?

To je také slovenské... Napíšte potom skúsenosti, že ako Vám to vylepšilo život, aký bol spoločenský prínos a aké z toho plynie poučenie...
inak za koment k skusenosti s 10bit diky, ten bol ok a k veci ...
 
PeterMarek
2012-11-06 20:37:16+01
príspevok od: rbr69
a "vydrbat" s tym chcem tak, ze nechcem platit za vykonnu graficku kartu 500-600€ urcenu aj hlavne vykonom na renderovanie 3D a hier, ale potrebujem ju na 10bit farebny vystup pre upravu foto ... a tam sa da mozno lavirovat ... za dalsie, rozmyslam o cene velkeho monitora schopneho zobrazit tych krmenych 10bit z karty, aj ked formou 8+2 a nemusiet ist do 10bit Eiza ... ak je toto "vydrbavanie", tak som na taketo premyslanie, za co dam svoje prachy hrdy
Naozaj to potrebujete? Bez toho umriete hladom?
Tak si to preboha kúpte!
A čítajte text aj so smajlíkmi a nie len ako binárny stroj...

Kúpte si to tak ako to bolo vymyslené a ako to funguje to je jediná rada čo funguje. Žiadne 8+2.To si len skomplikujete život. Ale v IT branži je to asi obľúbený šport ...

Ako som napísal vyššie funguje to aj s "lacnou grafikou" pod 100€ ala NVS300 cez Dp a monitorov s Dp stále pribúda aj za rozumné ceny.

A dobrá rada - keď to budete chcieť používať pod W7 tak vypnite Aero lebo inak to všetko pofičí iba v 8bit...
 
Strana 1 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()