Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

10 bit vystup na grafickej karte

rbr69
rbr69 2012-11-06 09:21:45+01
Rozmyslam do buducna o novom PC a tomu adekvatnej grafickej karte pre pripadny lepsi monitor s sirsim gammutom a 10 bit na kanal zobrazovanim (30bit per pixel). Nativny 10 bit vystup ponukaju len karty s Display portom 1.2 (rady ATI Fire alebo nVidia Quadro), ktore su v cenovych relaciach cca 600-700 € a to je mimo moju misu.
Na zahranicnych forach su zmienky o "zapnuti" 10 bit vystupu aj u lacnejsich grafickych kariet, ktore toto asi nativne nemaju, ale vedia to cez software akcelerator transformovat, a dostat na HDMI pri zobrazeni 1920x1200 vystup na 10 bit na kanal ... tu sa pohybujeme v relaciach grafickych kariet cca 100€.
Ide mi tu o osobnu skusenost s takouto PC zostavou umoznujucou obrazovy vystup 10 bit na kanal. Prosim nerozoberat zbytocne nic o dalsich parametroch zostavy v zmysle SSD disky, RAID a bla bla. Bavme sa o obrazovom 30 bit vystupe a pripadne monitoroch.
Dakujem.
 
rbr69
2012-11-09 00:10:10+01
príspevok od: WildSammy
neviem ci to tu bolo spomenute, ale nezabudaj vypnut Windows Aero rozhranie ak chces pouzivat 10bit vystup a ja by som aj tak isiel do karty s apon jednym DisplayPortom
bolo to tu uz vyssie ...
... aj tu http://www.imagescience.com.au/kb/questions/152/10+Bit+Output+Support
 
rbr69
2012-11-09 00:16:17+01
príspevok od: lacikam
JOJ, zabudol som na túto vetu (pochvalu recenzenta - Petr Šípek) o disku WD RED : "Testy v počítači ale staví WD Red do výborné pozice. Disk je tichý, skoro bych si dovolil říct absolutně neslyšný, zatímco výkon je na samotném vrcholu mezi testovanými modely. Ačkoliv WD míří disky hlavně pro použití v úložištích, dovedu si představit některý z WD Red i jako systémový disk."
ved si ho kup, tema bola 10bit grafika, zobrazovanie na monitor ... uz sme boli pri adekvatnych chipsetoch k procaku ... a kde uz sme zas pri HDD ...
 
lacikam
2012-11-09 00:19:21+01
Mám ten disk 1TB WD RED, píšem to vyššie! Nebuď nahnevaný, písal som to sem preto, že to možno nasmeruje aj niekoho iného..
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()