Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Apple Mac mini 2.3GHz QuadCore i7

tomasvalentini
tomasvalentini 2013-02-06 12:53:14+01
Zdravim, aky je Vas nazor na toto zariadenie?
 
tomasvalentini
2013-02-06 16:27:28+01
príspevok od: WildSammy
ja som pouzival na MACu Lightroom a Photoshop, teraz pouzivam Aperture a Pixelmator, ale su aj ine graficke programy pre MAC.. kupou toho Mac Mini chybu nespravis, len si budes musiet najst daky software, co Ti bude vyhovovat.. aspon sa nebudes nudit a budes mat co robit
diky za radu
 
Blackman
2013-02-06 16:38:14+01
príspevok od: WildSammy
ja som pouzival na MACu Lightroom a Photoshop, teraz pouzivam Aperture a Pixelmator, ale su aj ine graficke programy pre MAC.. kupou toho Mac Mini chybu nespravis, len si budes musiet najst daky software, co Ti bude vyhovovat.. aspon sa nebudes nudit a budes mat co robit
Samo ako si spokojny s tym Pixelmatorom? Uvazujem o tom ze ho kupim, lebo je za babku, len som sa este nedostal k trialu, asi na to budem musiet mrknut.
 
dePappa
2013-02-06 17:00:19+01
príspevok od: martinX34
Mac s tym ma to, ze mu spadol system a nasledne odisiel disk. Keby system nespadol, disk by prezil.
Je jasne, ze svoj podiel viny mal na tom aj ten disk, podobne mi uz raz odisiel interny WD Green aj na Linuxe , ale tam doslo k vypadku elektriny, takze operacny system v tom bol nevinne.
no presviedcat ta nebudem, ale napadlo ti niekedy, ze ten pad systemu mohol byt sposobeny poskodenym diskom? a skus si precitat nieco o tom ako taky disk funguje

A aby som nebol uplne OT, lightroom a pixelmator je dobre combo pripadne gimp...
 
WildSammy
2013-02-06 17:11:39+01
príspevok od: Blackman
Samo ako si spokojny s tym Pixelmatorom? Uvazujem o tom ze ho kupim, lebo je za babku, len som sa este nedostal k trialu, asi na to budem musiet mrknut.
pouzivam ho namiesto PSka.. ma lepsi healing brush, ma vyjst nova verzia, pockaj na nu, potom kup zatial to neviem objektivne zhodnotit.. este som z neho neskusal tlac, co je napr. pre mna dolezite.. ma jednoduchsi interface a menej funkcii ako PSko, ale na to co ho ja pouzivam, tzn. na retus portretov ma vsetko co treba ja som s nim zatial celkovo spokojny.. este robim napol v PSku a napol v Pixelmatore, ale postupne prechadzam komplet na Pixelmator.. obcas trocha zalaguje, ale inac nepada.. chyba mi 16bit mod, ked chces levels doladovat, ale inac je viac previazany s OS X ako PSko a interface ma viacej taky MACovsky.. mas tam okno s ikonami, ktore predstavuju jednotlive funkcie a na ne klikas namiesto rolovania v menu ako v PSku a klavesove skratky maju oba programy totozne.. niektore listy su tam defaultne poskryvane a treba ich pootvarat, ale potom uz ostane otvorene aj ked zavries program a znova otvoris.. je to program este vo vyvoji a kazdou verziou pridaju nieco nove alebo to co je tam doposial vylepsia napr. ako ten spominany healing brush za tu cenu co ho predavaju sa podla mna tento soft ako alternativa k PSku oplati ja im drzim palce, aby im to aj nadalej takto vydrzalo
 
martinX34
2013-02-06 17:40:10+01
príspevok od: dePappa
no presviedcat ta nebudem, ale napadlo ti niekedy, ze ten pad systemu mohol byt sposobeny poskodenym diskom? a skus si precitat nieco o tom ako taky disk funguje

A aby som nebol uplne OT, lightroom a pixelmator je dobre combo pripadne gimp...
Kedze sa zivim 15 rokov ako IT profesional a mam elektrotechnicke VS vzdelanie, to ako disk funguje, viem velmi dobre
Pad systemu nebol urcite sposbeny poskodenym diskom, pretoze report po pade jasne ukazoval ako pricinu driver grafickej karty. A ak by to aj nejako suviselo, co ej extremne nepravdepodobne, pretoze system mi padol z rovnakej priciny aj vtedy, ked tam ten externy disk nebol, tak potom urcite nemozno oznacit system, ktory dokaze zhodit poskodeny externy, nesystemovy disk, na kt orom nie su ziadne aplikacie, iba data, ako "system z vyssou stabilitou", ako pise vyssie Karol.
 
dePappa
2013-02-06 17:49:27+01
príspevok od: martinX34
Kedze sa zivim 15 rokov ako IT profesional a mam elektrotechnicke VS vzdelanie, to ako disk funguje, viem velmi dobre
Pad systemu nebol urcite sposbeny poskodenym diskom, pretoze report po pade jasne ukazoval ako pricinu driver grafickej karty. A ak by to aj nejako suviselo, co ej extremne nepravdepodobne, pretoze system mi padol z rovnakej priciny aj vtedy, ked tam ten externy disk nebol, tak potom urcite nemozno oznacit system, ktory dokaze zhodit poskodeny externy, nesystemovy disk, na kt orom nie su ziadne aplikacie, iba data, ako "system z vyssou stabilitou", ako pise vyssie Karol.
hehe tak ja sa zivim iba 8 rokov ako IT profesional, unix kernel developer v minulosti (sun, solaris) sucasnot linux a taktiez mam VS vzdelanie... ale to nie je o tom kdo dalej docura

takze ty tvrdis, ze pad systemu sposobi poskodenie disku, hmm... ok ja si to nemyslim... moze sa poskodit filesystem, ale urcite nie HW toho disku... to uz je ale dost OT, koncim...
 
martinX34
2013-02-06 17:57:11+01
príspevok od: dePappa
hehe tak ja sa zivim iba 8 rokov ako IT profesional, unix kernel developer v minulosti (sun, solaris) sucasnot linux a taktiez mam VS vzdelanie... ale to nie je o tom kdo dalej docura

takze ty tvrdis, ze pad systemu sposobi poskodenie disku, hmm... ok ja si to nemyslim... moze sa poskodit filesystem, ale urcite nie HW toho disku... to uz je ale dost OT, koncim...
Keby som to nezazil na vlastnej kozi, tiez by som tomu neveril
P.S: Ja robim primarne v oblasti AIX aj ked len ako admin a konzultant, na kernel nesaham
 
DenisBede
2013-02-06 18:34:11+01
príspevok od: tomasvalentini
No asi pojdem do toho Mac mini QuadCore i7, len si budem musiet zvyknut na nejaky novy program na upravu fotiek, ktory je vhodny na OS Mac. Co je take dobre na tento OS, co by bolo minimalne take ako je Zoner 15?
Jednoznačne ADOBE PHOTOSHOP LIGHTROOM, sám ho na Macu používam
 
DenisBede
2013-02-06 18:38:42+01
príspevok od: martinX34
To je pravda, ale marketing Apple tvrdi opak (kriticka chyba, ktoru som hlasil do Apple pred polrokom, je stale neodstranena).
V kazdom pripade, ten "zly" Windows mi zatial nikdy neznicil externy disk, aspon v niecom je Apple "lepsi"
Sestre zničil Windows disk na notebook podobnym spôsobom a mne ničil život viac ako 5 rokov čo bol dôvod prechodu na Mac... za rok mi spadol 2-3 krat bez nasledkov čo už stihol Windows na desktope vynahradiť
 
madox
2013-02-06 19:32:36+01
príspevok od: dePappa
hehe tak ja sa zivim iba 8 rokov ako IT profesional, unix kernel developer v minulosti (sun, solaris) sucasnot linux a taktiez mam VS vzdelanie... ale to nie je o tom kdo dalej docura

takze ty tvrdis, ze pad systemu sposobi poskodenie disku, hmm... ok ja si to nemyslim... moze sa poskodit filesystem, ale urcite nie HW toho disku... to uz je ale dost OT, koncim...
da sa to poskodit aj cez SW, ale to by sa muselo robit umyselne a riadne sa s tym potrapit. Ak to zvladol pad systemu tak je to len nestastna nahoda.Ten driver kludne mohol padnut len kvoli tomu ze jeho data na disku uz boli niekde poskodene .....

Topic> 3 tyzdne mam Macbook Pro 13 bez retini. System super, vsetko bezio svizne krasne, PS a AI slape ako hodiny. Rovnako mi to doma taha win8 quadcore(mac je len i5 duo). Zatial spokojny. Ak nemas aspon troska lepsi skill v IT tak sa budes par dni(mozno tyzdnov) trapit. Zabudni na vsetky win aplikacie.
 
martinX34
2013-02-06 20:06:28+01
príspevok od: madox
da sa to poskodit aj cez SW, ale to by sa muselo robit umyselne a riadne sa s tym potrapit. Ak to zvladol pad systemu tak je to len nestastna nahoda.Ten driver kludne mohol padnut len kvoli tomu ze jeho data na disku uz boli niekde poskodene .....

Topic> 3 tyzdne mam Macbook Pro 13 bez retini. System super, vsetko bezio svizne krasne, PS a AI slape ako hodiny. Rovnako mi to doma taha win8 quadcore(mac je len i5 duo). Zatial spokojny. Ak nemas aspon troska lepsi skill v IT tak sa budes par dni(mozno tyzdnov) trapit. Zabudni na vsetky win aplikacie.
Data drivru na disku poskodene byt nemohli, kedze sa nejednalo o systemovy disk na ktorom sa nachadzaju drivre. K padu systemu doslo predtym aj vtedy, ak tam ten disk pripojeny nebol a z rovnakeho dovodu, teda system padol, ked som hral Civilizaciu IV (oficialne kupena v AppStore, ziadny crack) a report ukazoval ze pricinou padu bol driver grafiky).
Bohuzial, WD Green disky maju pravdepodobne takuto "feature", ako som pisal vyssie, vypadok prudu a nasledny pad systemu mi znicil iny WD Green disk aj na Linuxe.
 
WildSammy
2013-02-06 20:17:28+01
príspevok od: martinX34
Data drivru na disku poskodene byt nemohli, kedze sa nejednalo o systemovy disk na ktorom sa nachadzaju drivre. K padu systemu doslo predtym aj vtedy, ak tam ten disk pripojeny nebol a z rovnakeho dovodu, teda system padol, ked som hral Civilizaciu IV (oficialne kupena v AppStore, ziadny crack) a report ukazoval ze pricinou padu bol driver grafiky).
Bohuzial, WD Green disky maju pravdepodobne takuto "feature", ako som pisal vyssie, vypadok prudu a nasledny pad systemu mi znicil iny WD Green disk aj na Linuxe.
WD Green disky nicia same seba a to tak, ze vo velmi kratkych intervaloch parkuju hlavicky ako keby sa Ti disk prepol do spiaceho rezimu a v pripade potreby sa restartuje.. sice to nepatrne znizuje spotrebu energie, ale vyrazne to znizuje zivotnost disku.. tieto Green srandy by som si nekupil ani zo srandy
 
calven
2013-02-06 21:15:20+01
Kombinácia Aperture + Pixelmator je zrejme najlepšie kombo v pomere cena / výkon.
 
martinX34
2013-02-06 21:52:39+01
príspevok od: WildSammy
WD Green disky nicia same seba a to tak, ze vo velmi kratkych intervaloch parkuju hlavicky ako keby sa Ti disk prepol do spiaceho rezimu a v pripade potreby sa restartuje.. sice to nepatrne znizuje spotrebu energie, ale vyrazne to znizuje zivotnost disku.. tieto Green srandy by som si nekupil ani zo srandy
To je pravda, zvacsoval som raz na jednom disku ten timeout na parkovanie hlaviciek (je na to taka hnusna utilita, ktora bezi len pod DOSom).
Lenze ak clovek potrebuje FireWire disk, lebo Thunderbolt je drahy, USB 2 pomaly a USB 3 na mojom Macu nemam, nic ine ako WD Studio Edition som nezohnal a oni do vsetkych externych diskov davaju tie Green verzie (ako som pisal vyssie, teraz tam uz mam Red).
 
katjo
2013-02-06 22:24:07+01
príspevok od: martinX34
Kedze sa zivim 15 rokov ako IT profesional a mam elektrotechnicke VS vzdelanie, to ako disk funguje, viem velmi dobre
Pad systemu nebol urcite sposbeny poskodenym diskom, pretoze report po pade jasne ukazoval ako pricinu driver grafickej karty. A ak by to aj nejako suviselo, co ej extremne nepravdepodobne, pretoze system mi padol z rovnakej priciny aj vtedy, ked tam ten externy disk nebol, tak potom urcite nemozno oznacit system, ktory dokaze zhodit poskodeny externy, nesystemovy disk, na kt orom nie su ziadne aplikacie, iba data, ako "system z vyssou stabilitou", ako pise vyssie Karol.
Mal som davno tiez skusenost, vtedy stabilne NT4 (voci W98 napr zarucene padol - ked som vlozil do CD mechaniky chybne napalene CD.
Tiez nedavna skusenost - starsi USB kluc (2GB) spolahlivo (po vlozeni) zhodil W7 Prof.
V linuxe ziadny problem..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()