Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Kupa Photoshopu "z druhej ruky"

norulakp
2013-10-05 18:43:30+02
Zdravim,

chcel by som kupit original Photoshop, ale z bazaru, nie novy. Videl som vsak rozne cenove ponuky od 30 do 350 Eur zhruba. Co to obnasa kupa softveru z bazaru a ake su tam rizika? Da sa peniest licencia na druhy pocitac/osobu? Zatial som len zbezne pozrel pravidla pre penos licencie na adobe.com a ak som dobre pochopil musi predavajuci aj kupujuci vyplnit nejaky formular?

A este jedna podotazka. Ak je manzelka ucitelka, tak predpokladam, ze by mohla kupit Photoshop Student and Teacher edition. Je tato edicia o nieco okliestena oproti klasickej verzii? Pripadne su nejake obmedzenia pri jej vyuzivani na komercne ucely?

Vdaka za rady.
 
dodo_bb
2013-10-05 20:45:49+02
Verzie Teacher a Student nie sú oklieštené o funkcie, ale o právo používať ich na komerčné účely. Ak s tou verziou zarobíš aspoň cent, tak si porušil licenčné podmienky úplne rovnako, ako keby si mal ten program ukradnutý
 
norulakp
2013-10-05 21:25:08+02
príspevok od: dodo_bb
Verzie Teacher a Student nie sú oklieštené o funkcie, ale o právo používať ich na komerčné účely. Ak s tou verziou zarobíš aspoň cent, tak si porušil licenčné podmienky úplne rovnako, ako keby si mal ten program ukradnutý
OK, vdaka za upozornenie. To som potreboval vediet.
 
norulakp
2013-10-05 21:25:58+02
a ako to je teda v pripade kupy pouziteho cize zaregistrovaneho PS. Je mozne preniest licenciu v pripade kupy na noveho pouzivatela?
 
dodo_bb
2013-10-05 21:47:13+02
To neviem, ale v zásade nikto nekontroluje samotného užívateľa. Je dôležité, aby bol len jeden registrovaný PS spustený naraz. Vidím problém v tom, že jeho starý majiteľ by ho mohol používať aj po predaji. Ale inak je to jedno, môj PS vlastní moja firma a ja na ňom pracujem - nikoho to netrápi. Ak by na ňom robil môj zamestnanec, tiež je to jedno. Ale brkni si alebo pošli email na podporu Adobe, ak to chceš naozaj vedieť a urobiť oficiálne a legálne...
 
pufko
2013-10-05 23:18:50+02
Ja to beriem tak, že ak som mal kúpenú licenciu, tak tú starú nepredávam a následne nekupujem novšiu, ale urobím len upgrade za zvýhodnenú cenu. A ten upgrade sa zastavil s príchodom poslednej verzie, ktorú treba platiť , čiže tie staré offline kde viac netreba platiť si bude kažý skôr držať ako predávať.
Až na výnimky užívatelov, ktorý prešli z Win na Mac, môže sa stať že aj niekto predáva, ale príde mi to také nezvyčajné
 
tidit
2013-10-06 08:11:41+02
Ideálně by měl být PS koupený v EU a prodávající jej před odinstalací deaktivoval - Help - Deactivate. Tím se zachovají veškeré licence a lze jej přenést na kterékoliv PC. Toto lze telefonicky ověřit na Adobe podpoře, stejně jako platnost sériového čísla, které vám musí prodávající sdělit - ne každý je to ochoten před prodejem udělat (logicky). Je to trochu problematické, proto je lepší prodej realizovat osobně, aby prodávající neměl obavu ze zneužití serióvého čísla.
 
norulakp
2013-10-06 10:56:32+02
príspevok od: tidit
Ideálně by měl být PS koupený v EU a prodávající jej před odinstalací deaktivoval - Help - Deactivate. Tím se zachovají veškeré licence a lze jej přenést na kterékoliv PC. Toto lze telefonicky ověřit na Adobe podpoře, stejně jako platnost sériového čísla, které vám musí prodávající sdělit - ne každý je to ochoten před prodejem udělat (logicky). Je to trochu problematické, proto je lepší prodej realizovat osobně, aby prodávající neměl obavu ze zneužití serióvého čísla.
vdaka za odpovede a rady. Tiez som si myslel, ze pri kupe z druhej ruky by bolo najlepsie byt osobne pri predaji. Aby to on odhlasil zo systemu a zaroven by som sa ja zaregistroval. Tak by to bolo zrejme idealne a bez problemov. Ale budem musiet asi napisat priamo do Adobe, co povedia oni.
 
tidit
2013-10-07 20:14:09+02
príspevok od: norulakp
vdaka za odpovede a rady. Tiez som si myslel, ze pri kupe z druhej ruky by bolo najlepsie byt osobne pri predaji. Aby to on odhlasil zo systemu a zaroven by som sa ja zaregistroval. Tak by to bolo zrejme idealne a bez problemov. Ale budem musiet asi napisat priamo do Adobe, co povedia oni.
už jsem to řešil, takže se dozvíš cca. to samé
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()