Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Upgrade LR 4.4 na 5.7 alebo počkať na LR 6 - FUJI X?

Hanigal
2015-01-19 11:32:34+01
Zdravím,
uvažujem nad upragrade z LR 4.4 vyššie, len zvažujem, či má zmysel na LR 5.7, alebo už počkať na nový LR 6. Dôvod prečo by som chcel ísť do novej verzie LR je, že očakávam zlepšenie práce so subormi z RAF - raw fuji a rád by som aj využil novú možnosť camera profile, kde je možné nastaviť jednotlivé efekty kinofilmov (mám fuji x-e1 a fuji x-100s). Prosím Vás - čitateľov so skúsenosťami s takýmto upragrade - či si tým nejako polepším, alebo v podstate spracovanie RAF je takmer rovnaké (aj také názory som čítal na fórach), a len kvôli camera profile sa oplatí počkať. Bojím sa aj, či LR neprejde len na cloudovú verziu pri novej verzii a nebude sa dať upgrade urobiť z LR 4.4. Ak máte niekto nejaké informácie, prosím napíšte komentár.
Vopred Ďakujem.
Hanigal
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-19 12:07:56+01
V tom, ci cakat a ci Adobe prejde aj u LR na cloud, to ti neporadim. Rumory zatial mlcia.
Rozdiel v spracovani obrazu medzi LR4 a LR5 je velky. LR5 vie o poznanie viac vytazit z dynamickeho rozsahu, lepsie odsumuje, zaostruje a lepsie pracuje s farbami. ANi nemusis fotky upravovat a uvidis rozdiel medzi tou, ktoru natiahnes do LR4 a tou v LR5. Plusom je aj vylepsenie prechodovych filtrov a retusovania. Co stale v LR chyba su profily objektivov.
 
timton
2015-01-19 12:37:20+01
ahoj, neviem presne co myslis ze prejde na cloudovu verziu ale LR je uz sucastou Creative Cloudu.
ked mas zaplatene CC tak ti je to jedno stale mas update a prechod na novu verziu v cene predplatneho.
 
Hanigal
2015-01-19 13:13:01+01
Ahoj,
práve že nemám creative cloud ale klasickú verziu a neviem, žiaľ ani Karol, či neostalen len Cloud verzia LR. Karol ma však prekvapil, že tých zlepšení je až tak veľa.

th
 
Hanigal
2015-01-19 13:14:54+01
príspevok od: Karol Srnec
V tom, ci cakat a ci Adobe prejde aj u LR na cloud, to ti neporadim. Rumory zatial mlcia.
Rozdiel v spracovani obrazu medzi LR4 a LR5 je velky. LR5 vie o poznanie viac vytazit z dynamickeho rozsahu, lepsie odsumuje, zaostruje a lepsie pracuje s farbami. ANi nemusis fotky upravovat a uvidis rozdiel medzi tou, ktoru natiahnes do LR4 a tou v LR5. Plusom je aj vylepsenie prechodovych filtrov a retusovania. Co stale v LR chyba su profily objektivov.
Ahoj Karol,
ďakujem za reakciu. Som prekvapený, že až toľko je tých zlepšení. Prosím ťa, tie úpravy, odšumovanie, zaostrovanie si porovnával medzi ktorými verziami LR? Týka sa to aj rozdielu medzi verziou LR 4.4 a LR 5.7 (tá je vraj v porovnaní s pôvodnou lepšia)?
Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

th
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-19 13:38:08+01
príspevok od: Hanigal
Ahoj Karol,
ďakujem za reakciu. Som prekvapený, že až toľko je tých zlepšení. Prosím ťa, tie úpravy, odšumovanie, zaostrovanie si porovnával medzi ktorými verziami LR? Týka sa to aj rozdielu medzi verziou LR 4.4 a LR 5.7 (tá je vraj v porovnaní s pôvodnou lepšia)?
Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom

th
Ja postupne prechadzam kazdim updatom, ziadne radikalne skoky. ALe aspon maly priklad. Na workshopoch predvadzam, co vsetko sa da s RAWom urobit. Mal som jednu silne podexponovanu fotku Zuzky Minarovicovej. Takmer ciernu. V LR4 som ukazal, ako sa da z nej urobit fotka, ktora sa da vytlacit a pouzit aj na vystavu. Efekt pred a po bol dramaticky. V LR5, ten WOW efekt uz nie je zdaleka tak silny. LR ju uz po nacitani sam o dost vylepsi. CIze uz standard, bez uprav, je viitelne lepsi. Budem si musiet najs inu fotku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-19 13:39:42+01
Doma pouzivam LR5 instalovany z CD, v praci mam zaplateny CC balik Adobe PS + LR5.
 
Hanigal
2015-01-19 14:04:04+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja postupne prechadzam kazdim updatom, ziadne radikalne skoky. ALe aspon maly priklad. Na workshopoch predvadzam, co vsetko sa da s RAWom urobit. Mal som jednu silne podexponovanu fotku Zuzky Minarovicovej. Takmer ciernu. V LR4 som ukazal, ako sa da z nej urobit fotka, ktora sa da vytlacit a pouzit aj na vystavu. Efekt pred a po bol dramaticky. V LR5, ten WOW efekt uz nie je zdaleka tak silny. LR ju uz po nacitani sam o dost vylepsi. CIze uz standard, bez uprav, je viitelne lepsi. Budem si musiet najs inu fotku
Ďakujem za odpoveď.
th
 
landov
2015-01-19 18:26:06+01
Neviem posudit rozdiel medzi LR4 a 5. Presedlal som na LR5 zo Zoneru 17 (prave kvôli Fuji x100s - zoner totalne nepouzitelny). Zaroven som ale LR5 zacal pouzivat na vsetko, vratane katalogov atd...Zoner isiel z PC prec. Co sa tyka uprav, tak doostrovanie v LR5 je paradicka, takisto odsum. Kym som doteraz opdsumoval cez Neatimage, tak v LR5 ho nepouzivam.
 
landov
2015-01-19 18:56:26+01
príspevok od: Karol Srnec
V tom, ci cakat a ci Adobe prejde aj u LR na cloud, to ti neporadim. Rumory zatial mlcia.
Rozdiel v spracovani obrazu medzi LR4 a LR5 je velky. LR5 vie o poznanie viac vytazit z dynamickeho rozsahu, lepsie odsumuje, zaostruje a lepsie pracuje s farbami. ANi nemusis fotky upravovat a uvidis rozdiel medzi tou, ktoru natiahnes do LR4 a tou v LR5. Plusom je aj vylepsenie prechodovych filtrov a retusovania. Co stale v LR chyba su profily objektivov.
Myslim, ze LR bude nadalej fungovat aj ako samostatny program. Adobe potrebuje mat aj SW pre masy ludi, ktori urcite nebudu chciet vyuzivat a platit iba cloud. V opacnom pripade by prenechali kopec zakaznikov pre ine firmy vyrabajuce SW pre editaciu fotiek...a tym by asi prisli o riadny balik penazi
BTW, coraz castejsie sa objavuju akcie na fotaky+LR5 zdarma (sice najma mimo SK, ako inac...) co moze naznacovat prichod LR6.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()