Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Kupa notebooku na upravu fotografií.

engi_sk
2015-07-28 14:45:37+02
Dobrý deň,
potreboval by som poradiť ohladne nejakého notebooku na úpravu fotografií. Moj strop by bol do 600 EUR - 750 EUR s DPH. Rozmyslal som aj nad Macbook AIR su do 1000 EUR len neviem ci je to zrovna dobry napad ci nekupim lacnejsie s lepsimi parametrami. Mam fotak D3300 cize 24 mpx. A neviem na co sa zamerať, len na ram alebo aj grafiku, hdd? A ak mate dobré súsenosti aj aký typ displeja.

ďakujem a za každú radu Vám budem vdačný.
 
engi_sk
2015-07-28 14:48:04+02
a doplním pre mna najlepsie uhlopriečka cca 13 palcov.
 
landov
2015-07-28 16:22:03+02
Uhlopriecku NTB neries, aj tak budes pouzivat externy monitor - bez neho je to trapenie. No a ostatok dam podla toho co mam: i7 4 jadra, 16GB RAM, 250GB SSD, grafiku mam Geforce GTX 860M.
 
Fuser
2015-07-28 17:03:49+02
Cim vacsi display, tym lepsie pre spracovanie fotiek ale tym aj cena stupa. Chces ten notebook casto prenasat?
Niektore "lacnejsie" maju len 1 slot na pamat t.j. ak tam je len 4GB tak vyhodit a kupit 8GB.
Chces si aj fotky zalohovat na DVD?

Priklad:
ASUS GL552JX-CN056H

CPU: Intel i7-4720HQ
LCD LED: 15.6" FullHD
Grafika: GTX950M/2G RAM: 6GB
HDD: 750GB
Mechanika: DVD/RW ......

750 Eur
 
JohnNewton
2015-07-28 17:27:22+02
príspevok od: landov
Uhlopriecku NTB neries, aj tak budes pouzivat externy monitor - bez neho je to trapenie. No a ostatok dam podla toho co mam: i7 4 jadra, 16GB RAM, 250GB SSD, grafiku mam Geforce GTX 860M.
Landov, nič v zlom, ale notebook a externý monitor ? A to akože na čo ? V tom prípade nepotrebujem notebook ale PC, ktoré bude za rovnaký peniaz o veľa výkonnejšie a modifikovatelnejšie. A nie je i7 ako i7 o grafiike ani nehovoriac.
http://www.cpubenchmark.net

 
landov
2015-07-28 17:38:31+02
príspevok od: JohnNewton
Landov, nič v zlom, ale notebook a externý monitor ? A to akože na čo ? V tom prípade nepotrebujem notebook ale PC, ktoré bude za rovnaký peniaz o veľa výkonnejšie a modifikovatelnejšie. A nie je i7 ako i7 o grafiike ani nehovoriac.
http://www.cpubenchmark.net

to je mi jasne...ovsem zadanie bolo notebook, ci nie?
 
blahoslav J B Art
2015-07-28 17:38:41+02
príspevok od: JohnNewton
Landov, nič v zlom, ale notebook a externý monitor ? A to akože na čo ? V tom prípade nepotrebujem notebook ale PC, ktoré bude za rovnaký peniaz o veľa výkonnejšie a modifikovatelnejšie. A nie je i7 ako i7 o grafiike ani nehovoriac.
http://www.cpubenchmark.net

to, co ponukas, je lepsie riesenie ... ale len v tvojej izbe/pracovni horsie, ked potrebujes to zariadenie na upravu fotiek aj prenasat, vtedy ten laptop ma zmysel
 
pdmk
2015-07-28 17:46:31+02
macbook air je dobra volba, ale pocitaj skor s 8GB pamate, ktoru si sam nevies vymenit/doplnit (ano da sa to ale je to dost narocne a urcite by som to sam nerobil) cize treba kupit rovno s 8GB cim sa dostanes na 1200. ak by si zobral so 4GB a potom to chcel vymenit vyjde ta to asi ovela drahsie. Ale ber to tak ze mas uzasnu vydrz baterie, je to tenke, lahucke a mas kopec softwaru zdarma vratane novej aplikacie od Applu - Photos na upravu a ukladanie fotiek. Photoshopu sa to nevyrovna ale myslim ze vacsine ludi by to kludne stacilo.
Asi by som skor dosetril na tvojom mieste
 
JohnNewton
2015-07-28 17:47:52+02
príspevok od: blahoslav J B Art
to, co ponukas, je lepsie riesenie ... ale len v tvojej izbe/pracovni horsie, ked potrebujes to zariadenie na upravu fotiek aj prenasat, vtedy ten laptop ma zmysel
Ale to je ilúzia, že jedným zariadením (notebook) vyriešim všetko. Kam Ty prenášaš zariadenie na úpravu fotografií, nehovoriac o tom, že sa na to notebook vlastne moc nehodí ? Ja fotografie prenášam na HD, Ty v notebooku ? To ako fotografie upravuješ za každým na inom mieste ?
 
JohnNewton
2015-07-28 17:49:38+02
príspevok od: landov
to je mi jasne...ovsem zadanie bolo notebook, ci nie?
Iste, ale s tým externým monitorom to stráca zmysel, či aj ten si bude nosiť zo sebou ?
 
landov
2015-07-28 17:55:45+02
príspevok od: JohnNewton
Iste, ale s tým externým monitorom to stráca zmysel, či aj ten si bude nosiť zo sebou ?
Vôbec to nestraca zmysel: doma s pripojenym ext.monitorom, na cestách len NTB. A ked ma zelanie 13" a nevadi mu blsi cirkus, tak aj doma bez ext.monitora - kazdemu sudruhovi podla chuti
 
JohnNewton
2015-07-28 18:00:01+02
príspevok od: landov
Vôbec to nestraca zmysel: doma s pripojenym ext.monitorom, na cestách len NTB. A ked ma zelanie 13" a nevadi mu blsi cirkus, tak aj doma bez ext.monitora - kazdemu sudruhovi podla chuti
Môže byť, ten blší cirkus to vystihuje, nedávno som dodával kamarátovi 13" 2560 x 1600. No a to je presne ono . Ja zvyknutý na 32" som z toho bol na infarkt ....
 
Jubi
2015-07-28 18:19:51+02
Moja skúsenosť: Grafiku mi photoshop nevyužíva, tak som investoval do procesora, a 4G ram bolo málo, tak som zväčšil na 8Gb a už stačí a ako bonus som si tam dal SSD disk aby to rýchlejšie otváralo a som spokojný a vošiel som sa do 600 eur ale aj tak sa to nevyrovná práci za pevným PC... Ahoj
 
blahoslav J B Art
2015-07-28 18:21:37+02
príspevok od: JohnNewton
Ale to je ilúzia, že jedným zariadením (notebook) vyriešim všetko. Kam Ty prenášaš zariadenie na úpravu fotografií, nehovoriac o tom, že sa na to notebook vlastne moc nehodí ? Ja fotografie prenášam na HD, Ty v notebooku ? To ako fotografie upravuješ za každým na inom mieste ?
mozno sa budes cudovat, ale fotografi pouzivaju pocitace (PC, laptop, ...) aj na ine veci, ako upravy fotiek ... a su dokonca aj taki exoti, ktori to potrebuju aj prenasat ... myslim to zariadenie, nie archiv s fotkami
a ano, napriklad ja upravujem fotky aj doma v izbe, aj v obyvacke, aj si ho beriem na dovolenku ... ale sluzi mi aj na beznu zabavu, ako pristup do Ephoto diskusii, internet, ... a to dokonca aj na takom mieste, ze v kuchyni (na WC mi staci smartfon)
 
JohnNewton
2015-07-28 18:37:15+02
príspevok od: blahoslav J B Art
mozno sa budes cudovat, ale fotografi pouzivaju pocitace (PC, laptop, ...) aj na ine veci, ako upravy fotiek ... a su dokonca aj taki exoti, ktori to potrebuju aj prenasat ... myslim to zariadenie, nie archiv s fotkami
a ano, napriklad ja upravujem fotky aj doma v izbe, aj v obyvacke, aj si ho beriem na dovolenku ... ale sluzi mi aj na beznu zabavu, ako pristup do Ephoto diskusii, internet, ... a to dokonca aj na takom mieste, ze v kuchyni (na WC mi staci smartfon)
Ja sa už dnes ničomu nečudujem, a práve to som chcel povedať, že na úpravu foto , strih videa a na hranie hier notebook práve nie je ideálny. Na WC áno. (flame) A to mám všetko(niečo aj viac krát) PC, notebook, tablet i smartpfón. Ale všetko to je určené na čosi iné. Jasné že novinár uprednostní niečo mobilné, ale to neznamená, že to je to najlepšie na foto. Zaplatí za mobilitu, musí oželieť výkon, pripojitelnosť, rozšíriteľnosť a komfort veľkého monitoru. Notebook na úpravu foto je núdzovka. A na dovolenke si užívaj, neupravuj foto .....
 
blahoslav J B Art
2015-07-28 19:00:07+02
príspevok od: JohnNewton
Ja sa už dnes ničomu nečudujem, a práve to som chcel povedať, že na úpravu foto , strih videa a na hranie hier notebook práve nie je ideálny. Na WC áno. (flame) A to mám všetko(niečo aj viac krát) PC, notebook, tablet i smartpfón. Ale všetko to je určené na čosi iné. Jasné že novinár uprednostní niečo mobilné, ale to neznamená, že to je to najlepšie na foto. Zaplatí za mobilitu, musí oželieť výkon, pripojitelnosť, rozšíriteľnosť a komfort veľkého monitoru. Notebook na úpravu foto je núdzovka. A na dovolenke si užívaj, neupravuj foto .....
uz som o tom aj uvazoval ... ze naco budem vlacit na dovolenky fotak s objektivmi a prislusenstvom, stativ, laptop ... radsej si najmem fotografa, ten nech vsetko nafoti a upravi ... ja dostanem hotove fotky a budem si len uzivat
 
JohnNewton
2015-07-28 19:51:50+02
príspevok od: blahoslav J B Art
uz som o tom aj uvazoval ... ze naco budem vlacit na dovolenky fotak s objektivmi a prislusenstvom, stativ, laptop ... radsej si najmem fotografa, ten nech vsetko nafoti a upravi ... ja dostanem hotove fotky a budem si len uzivat
Dohodnuté, zaplatíš mi len tú dovolenku a ja zfotím všetko, aj posteľné scény, Ty si budeš len užívať... Potom to zavesíme na ephoto a Ty budeš aj slávny...
 
Rastislav
2015-07-28 21:48:41+02
Táto stránka by mohla pomôcť pri výbere: http://www.notebookcheck.net/Reviews.55.0.html
 
lukas_pd
2015-07-29 09:26:14+02
Zhrnutie vlákna:
18 príspevkov:
-2 x otázka
-1 x skutočná odpoveď na otázku
-1 x rada na zostavu
-zvyšok hádanie sa tvrdohlavých hláv


a že nájdi potom niečo na tomto fóre
 
blahoslav J B Art
2015-07-29 17:10:11+02
príspevok od: JohnNewton
Dohodnuté, zaplatíš mi len tú dovolenku a ja zfotím všetko, aj posteľné scény, Ty si budeš len užívať... Potom to zavesíme na ephoto a Ty budeš aj slávny...
sorry, ale musim zohnat fotografa s lepsim portfoliom ... ked mu uz mam zaplatit dovolenku v Karibiku
 
Strana 1 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()