Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Vyber PC a monitora na spracovanie fotiek

Zdeno Bekeš
2015-09-09 18:10:44+02
Zdravim.

Chcel by som poprosit o pomoc pri vybere PC + monitora.
Nejaka zlata stredna cesta, rozpocet spolu max. 1000 Eur, s tym ze kazde usetrene euro potesi
Idealne by pre,mna boli konkretne odkazy na ponuky na nete.
Poziadavky asi take, aby to v pohode zvladalo spracovavat RAWy z Canona 7D v Lightroome a posluzilo pre bezne domace vyuzitie (hry nehram) + slusny monitor.
Ponuka je na moje poziadavky prilis bohata a moc sa v tom teda nevyznam..
Dik za kazdu radu.
Z.
 
jk.jajo
2015-09-09 19:41:23+02
Skus pozriet túto stranku,..

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=932&t=1131316
 
majster333
2015-09-09 19:51:25+02
ja som zháňal: I5 intel čo najvyšia frekvencia - vychádzal najlepšie čo som sa dočítal na Lr.
Menej ako 16GB by som nebral ( na samotný spustený LR stačí aj 8GB ale, ostatné programi PS, explorer pluginy, .... ti to zožerú hneď)
256gb SSD a viac - na systém Lr katalóg (mám 128BG a budem dokupovať :/ ) + HDD na fotky a dáta- podľa potreby spočítaj si koľko potrebuješ a kúp 2-3x viac rawy sú veľké ako prasa
grafiku tým pádom nepotrebuješ (nemám ani ja a ie je treba) iba že by si chcel nejakú profi Quardo na 4K rozlíšenie a akceláricu LR.
monitor mám matný DELL s IPS a bohate mi stačí čím väčší tým lepší. ( zvažujem kúpu druhého 19´´ monitora s TN panelom za 15€, nech mám pod kontrolov aj to ako vidia moje fotky na lacných notebukoch ktorých je veľa.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()