Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Pc cisto na postprocesing foto.

mikulcik
mikulcik 2017-08-28 17:04:07+02
Pekny den. Zacal som sa venovat foteniu ako konicek a zabavu. Potreboval by som info nakolko vmam pc som uplne mimo a nerad by som investoval na slepo mam starsi pc ktory by som chcel preinstalovat na win7 ale potreboval,by som poradit od skusenejsich ci by to ta skrinka rozbehla a teda mam v plane prcovat s photozoner,ps6,adobe rae a lightroom. Takze uvadzam zakladne info zostavy pls ak sa niekto vyzna je mozne ze tieto softiky utiahne?
Maticna doska Nettle 3
Procesor AMD Phenom 9500 quad-core measured frequenci 2210MHz
Pamat 3 gb ram
Grafika AMD Radeon HD 6670 voprad dakujem za pomoc
 
acton
2017-09-23 18:45:41+02
príspevok od: JohnNewton
Toľko rokov v zahraničí, a výsledok ? OMG
no ja by som skor povedal, ze ty nie si IT iba sa na neho hras a urcite viem o pocitacoch viac ako ty. HOW.
 
JohnNewton
2017-09-23 18:58:34+02
príspevok od: acton
no ja by som skor povedal, ze ty nie si IT iba sa na neho hras a urcite viem o pocitacoch viac ako ty. HOW.
Nevieš o tom vôbec nič, iba si obeťou svojich komplexov, a pocitu, že sa všetkému rozumieš . A nie je to prvý krát, keď sa takto prezentuješ. Ako som povedal-šašo. Nie je problém si dohľadať výkon CPU priamo v Adobe LR, a Photoshope. To je zrejme nad Tvoje schopnosti.
 
orim
2017-09-23 19:38:49+02
príspevok od: JohnNewton
Dnes si Ty reagoval na mňa, a nie ja na teba ohľadne poznámky na adresu "pracovnej" stanice. Nič v zlom, ale mne pripadáš ako excelentný klamár, a typický predstaviteľ post buy syndrómu.
To že som sa pozitívne vyjadril k linku na pracovnú stanicu ťa nemusí rozčulovať. Ja to tiež nepotrebujem, nikdy by som to nevyužil. Ale viem že mnohí áno, a je to skvelý kus HW.
sorry, nahodne som klikol mysou na minuske a neda sa to odcinit
 
shagy2301
2017-09-23 19:40:01+02
príspevok od: JohnNewton
To je nejaký paranoidný záchvat ? Lebo si radil Ryzen a nie A10. A či sa Vám to páči alebo nie, parametre CPU sú merateľné. A subjektívne pocity majiteľov s tým nič nenarobia. Ťaháte emócie do oblasti kam nepatria.
Áno radil som Ryzen lebo je to aktuálne najlepšia voľba za dané peniaze. Ale kým tu nebol, tak ani A10 nebolo na zahodenie. Ale áno žralo viac pri plnej záťaži ako porovnateľný Intel, lenže 8 vlákien bolo pri spracovaní videa oproti štyrom v cenovo porovnateľnom Inteli poznať aj na rýchlosti reakcii.

Ale nebudem sa tu viac o tom hádať. Je to na každého rozhodnutí či pôjde len podľa hrubých čisel nejakých benchmarkov alebo si to odsleduje v jeho obľúbenom programe.
 
orim
2017-09-23 19:45:02+02
Adobe Lightroom CC 2015.8 AMD Ryzen 7 1700X & 1800X Performance
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Lightroom-CC-2015-8-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-910/#Conclusion

adobe sa nekamarati s multicore procesormi, aspon zatial. a a10 na tom moze byt len horsie ako ryzen.
ale ako predajca by som tiez preferoval svoju znacku... ci?
 
JohnNewton
2017-09-23 19:49:59+02
príspevok od: shagy2301
Áno radil som Ryzen lebo je to aktuálne najlepšia voľba za dané peniaze. Ale kým tu nebol, tak ani A10 nebolo na zahodenie. Ale áno žralo viac pri plnej záťaži ako porovnateľný Intel, lenže 8 vlákien bolo pri spracovaní videa oproti štyrom v cenovo porovnateľnom Inteli poznať aj na rýchlosti reakcii.

Ale nebudem sa tu viac o tom hádať. Je to na každého rozhodnutí či pôjde len podľa hrubých čisel nejakých benchmarkov alebo si to odsleduje v jeho obľúbenom programe.
Tak že sme sa nakoniec celkom zhodli, radiť v súčasnosti A10 nie je asi práve rozumné. A radiť je celkom medvedia služba, lebo nakoniec musí byť všetko prispôsobené dostupnému rozpočtu .
 
JohnNewton
2017-09-23 19:51:14+02
príspevok od: orim
sorry, nahodne som klikol mysou na minuske a neda sa to odcinit
To nech ťa netrápi, nerobím si zoznam "persona non grata "
 
JohnNewton
2017-09-23 20:02:12+02
príspevok od: orim
Adobe Lightroom CC 2015.8 AMD Ryzen 7 1700X & 1800X Performance
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Lightroom-CC-2015-8-AMD-Ryzen-7-1700X-1800X-Performance-910/#Conclusion

adobe sa nekamarati s multicore procesormi, aspon zatial. a a10 na tom moze byt len horsie ako ryzen.
ale ako predajca by som tiez preferoval svoju znacku... ci?
Adobe slúbil že do budúcna na tom zapracuje a bude lepšie škálovať viac jadrové CPU. Myslím že Ryzeny 7 dokážu uspokojiť veľkú väčšinu domácich užívateľov , zvlášť cenou, na všetko bežné čo sa na takom PC robí. Ale keby som mal isť do R 1800 x tak radšej priplatím 100 € a vezmem I 7820 K. Vyššia frekvencia má tiež niečo do seba. Ekonomicky dobrou voľbou je asi lacný a pretaktovaný Ryzen 1700.
 
z80
2017-09-23 20:33:46+02
príspevok od: JohnNewton
Adobe slúbil že do budúcna na tom zapracuje a bude lepšie škálovať viac jadrové CPU. Myslím že Ryzeny 7 dokážu uspokojiť veľkú väčšinu domácich užívateľov , zvlášť cenou, na všetko bežné čo sa na takom PC robí. Ale keby som mal isť do R 1800 x tak radšej priplatím 100 € a vezmem I 7820 K. Vyššia frekvencia má tiež niečo do seba. Ekonomicky dobrou voľbou je asi lacný a pretaktovaný Ryzen 1700.
Tak, tak Ryzen 1700 je asi najlepsia volba co sa tyka pomeru vykon/cena.
Akurat som si robil upgrade PC a isel tam Ryzen 1700 + 16 GB DDR4 RAM + 512 GB Samsung 960 PRO NVMe SSD ( 3500 MB/s citanie a 2100 MB/s zapis - osobne namerane). Skrinku a grafiku som pouzil z povodneho PC, grafiku este upgradnem ked sa objavia VEGY strednej triedy, teraz je kvoli minerom problem zohnat grafiku strednej triedy. Zatial to stalo nieco cez 800 Euro, za taky vykon je to prakticky zadarmo.
 
JohnNewton
2017-09-23 20:51:45+02
príspevok od: z80
Tak, tak Ryzen 1700 je asi najlepsia volba co sa tyka pomeru vykon/cena.
Akurat som si robil upgrade PC a isel tam Ryzen 1700 + 16 GB DDR4 RAM + 512 GB Samsung 960 PRO NVMe SSD ( 3500 MB/s citanie a 2100 MB/s zapis - osobne namerane). Skrinku a grafiku som pouzil z povodneho PC, grafiku este upgradnem ked sa objavia VEGY strednej triedy, teraz je kvoli minerom problem zohnat grafiku strednej triedy. Zatial to stalo nieco cez 800 Euro, za taky vykon je to prakticky zadarmo.
A renderuješ 4 k ?
 
z80
2017-09-23 21:36:19+02
príspevok od: JohnNewton
A renderuješ 4 k ?
Pouzivam to PC hlavne na virtualizaciu, bezi mi tam bezne 4-5 virtualnych masin. Este asi pridam 16 GB RAM, nech sa tych 8 jadier a 16 threadov neflaka
Obcas na nom editujem aj par fotiek. Ale 4k render by to asi zvladlo v pohode
 
patrik.murárik
2017-09-24 13:50:11+02
Takze teoreticky by mi mohol stacit aj ryzen3, ani zďaleka nerobím take velke úpravy ako tu popisujete. Uz mi bol opradený aj Pentium, vraj by stačil keby ide len o lightroom. Radsej by som sa ušetrené peniaze dal asi väčšiu ramku.
Btw naco slúžia tie vlákna v procesore, teda ich počet?
 
z80
2017-09-24 15:21:51+02
príspevok od: patrik.murárik
Takze teoreticky by mi mohol stacit aj ryzen3, ani zďaleka nerobím take velke úpravy ako tu popisujete. Uz mi bol opradený aj Pentium, vraj by stačil keby ide len o lightroom. Radsej by som sa ušetrené peniaze dal asi väčšiu ramku.
Btw naco slúžia tie vlákna v procesore, teda ich počet?
V podstate sa vlakno povazuje v operacnom systeme za samostatny procesor (aj ked z hladiska vykonu nie uplne plnohodnotny), vo Windows sa napriklad zobrazuje ako logicky procesor.
Pocitac tak dokaze robit viec veci paralelne. Teda napriklad Intel Core i7 ktore maju 4 jadra a 2 vlakna na jadro (8 vlakien spolu) dokazu robit 8 veci naraz, hoci nie az tak rychlo ako keby mal procesor 8 plnohodnotnych jadier. No a Ryzen 7 ma tych vlakien 16, hoci stoji podobne ako 8 vlaknovy Core i7.
Ryzen 3 samozrejme na bezne upravy fotiek staci. Odporucam minimalne 8 GB RAM a idealne M.2 NVMe SSD, ktore umoznuju pripojit tie lepsie dosky (M.2 NVMe su naozaj rychle aj voci beznym SATA SSD). Napriklad Samsung 960 EVO M.2 NVMe 250 GB stoji okolo 140 Euro. K tomu este napriklad 3TB klasicky magneticky disk na uchovavanie vacsich dat.
 
JohnNewton
2017-09-24 16:05:21+02
príspevok od: patrik.murárik
Takze teoreticky by mi mohol stacit aj ryzen3, ani zďaleka nerobím take velke úpravy ako tu popisujete. Uz mi bol opradený aj Pentium, vraj by stačil keby ide len o lightroom. Radsej by som sa ušetrené peniaze dal asi väčšiu ramku.
Btw naco slúžia tie vlákna v procesore, teda ich počet?
Nemôžeš tu z niekoľko čiastkových info pochopiť celú problematiku. Preber to s predajcom, ktorý Ti to bude robiť. Napríklad kompatibilitu pamätí si u Ryzenu treba odsledovať.
 
z80
2017-09-24 18:58:12+02
príspevok od: JohnNewton
Nemôžeš tu z niekoľko čiastkových info pochopiť celú problematiku. Preber to s predajcom, ktorý Ti to bude robiť. Napríklad kompatibilitu pamätí si u Ryzenu treba odsledovať.
S kompatibilitou pamati u Ryzenu nie je ziadny problem, pokial ich clovek nechce pretaktovat, normalne funguju vsetky DDR4. Maximalne sa moze stat, ak sa osadia obidva sloty na kanal dual rank pamatami, tak o nieco klesne rychlost (ale tak to funguje aj pri Intel procesoroch).
Pri pretaktovani najlepsie funguju moduly so Samsung cipmi, nasledne Hynix a Microny vraj na pretaktovanie nie su velmi vhodne. Ale je to dost individualne a vyrobca castokrat neuvadza ake cipy pouziva.

Predajca je velakrat ten posledny, kto dokaze kvalifikovane poradit. Za prve, clovek ktory naozaj rozumie pocitacom sa nezivi ich predajom (pretoze v IT existuju ovela lukrativnejsie pozicie) a za druhe ma predajca trochu inu motivaciu ako zakaznik
 
JohnNewton
2017-09-24 19:22:04+02
príspevok od: z80
S kompatibilitou pamati u Ryzenu nie je ziadny problem, pokial ich clovek nechce pretaktovat, normalne funguju vsetky DDR4. Maximalne sa moze stat, ak sa osadia obidva sloty na kanal dual rank pamatami, tak o nieco klesne rychlost (ale tak to funguje aj pri Intel procesoroch).
Pri pretaktovani najlepsie funguju moduly so Samsung cipmi, nasledne Hynix a Microny vraj na pretaktovanie nie su velmi vhodne. Ale je to dost individualne a vyrobca castokrat neuvadza ake cipy pouziva.

Predajca je velakrat ten posledny, kto dokaze kvalifikovane poradit. Za prve, clovek ktory naozaj rozumie pocitacom sa nezivi ich predajom (pretoze v IT existuju ovela lukrativnejsie pozicie) a za druhe ma predajca trochu inu motivaciu ako zakaznik
No ja som predajca, a problémy občas sú, hlavne keď chceš z pamätí dostať maximum, lebo u Ryzenu to má väčší význam ako u intelu. Tak že je dobre nazrieť do odporúčaných pamätí na stránkach výrobcu základnej dosky. Nakoniec sám uvádzaš nejaké poradie, ale on to nemá šancu zistiť. V poslednom čase u mojich známich zomreli dve dosky, do dvoch týždňov. Obe Asus B 350. Kupovali v Alze a sami skladali, tak že ja som s tým problém nemal..
A mám len jednu motiváciu, aby som ja a ni zákazník nemal problém s nefunkčným PC
Niektoré požiadavky musím teda odmietať, napr. najlacnejšie dosky a šmejdové zdroje atď...
 
z80
2017-09-24 19:52:21+02
príspevok od: JohnNewton
No ja som predajca, a problémy občas sú, hlavne keď chceš z pamätí dostať maximum, lebo u Ryzenu to má väčší význam ako u intelu. Tak že je dobre nazrieť do odporúčaných pamätí na stránkach výrobcu základnej dosky. Nakoniec sám uvádzaš nejaké poradie, ale on to nemá šancu zistiť. V poslednom čase u mojich známich zomreli dve dosky, do dvoch týždňov. Obe Asus B 350. Kupovali v Alze a sami skladali, tak že ja som s tým problém nemal..
A mám len jednu motiváciu, aby som ja a ni zákazník nemal problém s nefunkčným PC
Niektoré požiadavky musím teda odmietať, napr. najlacnejšie dosky a šmejdové zdroje atď...
Ale ano, to som pisal, pri pretaktovani treba obcas vyberat, ale na zakladnej frekvencii/casovani daneho modulu vsetko funguje v pohode. Moduly, ktore by mali pri zakladnom napati 1,2 V vyssiu frekvenciu ako 2666 Mhz sa zatial nevyrabaju a tuto frekvenciu Ryzeny podporuju oficialne (na single rank moduloch).
S tym predajcom to dufam neberies osobne ale ja naozaj nemam velmi dobre skusenosti s predajcami pocitacov/elektroniky.
 
JohnNewton
2017-09-24 20:00:13+02
príspevok od: z80
Ale ano, to som pisal, pri pretaktovani treba obcas vyberat, ale na zakladnej frekvencii/casovani daneho modulu vsetko funguje v pohode. Moduly, ktore by mali pri zakladnom napati 1,2 V vyssiu frekvenciu ako 2666 Mhz sa zatial nevyrabaju a tuto frekvenciu Ryzeny podporuju oficialne (na single rank moduloch).
S tym predajcom to dufam neberies osobne ale ja naozaj nemam velmi dobre skusenosti s predajcami pocitacov/elektroniky.
Vôbec nie, mňa baví HW, soft nechávam na brata, to zase baví viacej jeho
 
z80
2017-09-24 21:54:58+02
príspevok od: JohnNewton
Vôbec nie, mňa baví HW, soft nechávam na brata, to zase baví viacej jeho
Mna tiez bavi viac HW (vystudoval som mikroelektroniku) ale zivi ma SW
 
patrik.murárik
2017-09-25 06:36:04+02
Ja som to chcem skladat sám, teda samozrejme s pomocou známych ktorí sa vyznajú lepsie do toho ale chcel som aj vase konkretnejsie rady kedze nikto z mojich znamych nefoti aktivnejsie a k tomu sklada pc
Inak dobry zdroj je jasna vec, tým ze ich je dost som myslel len to ze vyber je podla mna dobry aj v tych kvalitnych za dobru cenu
Inak tych 600€ je proste moj limit ktory som sa rozhodol ze dodrzim, popozeram nejake diely aj v bazaroch ale neviem ci sa to tam nejako oplati.
Zatial som teda najviac nakloneny tomu Ryzenu3, ceny pororvnavam zatial len v alze. Pouzivam iba Olympus em10 16mpx a iphone7 a tie si myslim nepotrebuju delo pocitac
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()