Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Pc cisto na postprocesing foto.

mikulcik
mikulcik 2017-08-28 17:04:07+02
Pekny den. Zacal som sa venovat foteniu ako konicek a zabavu. Potreboval by som info nakolko vmam pc som uplne mimo a nerad by som investoval na slepo mam starsi pc ktory by som chcel preinstalovat na win7 ale potreboval,by som poradit od skusenejsich ci by to ta skrinka rozbehla a teda mam v plane prcovat s photozoner,ps6,adobe rae a lightroom. Takze uvadzam zakladne info zostavy pls ak sa niekto vyzna je mozne ze tieto softiky utiahne?
Maticna doska Nettle 3
Procesor AMD Phenom 9500 quad-core measured frequenci 2210MHz
Pamat 3 gb ram
Grafika AMD Radeon HD 6670 voprad dakujem za pomoc
 
MagickVamp
2017-09-25 07:43:24+02
Ja som teraz skladal toto:
maticna doska: ASUS ROG STRIX B350-F GAMING /M4socket/
CPU: Ryzen 1600X 3,6Ghz /Six-core-12T/
chladic: MSI CORE FROZR L
RAM: Corsair 16GB KIT DDR4 SDRAM DRAM 3200MHz CL16 Vengeance LED - red LED
SSD: Samsung 250GB
HD: 2TB Western Digital RED PRO
Garfika: zo stareho pc som dal ASUS GTX760
Zdroj: Corsair DX 750W power Suply

Ryzen preto, ze cena vykon mi prisiel uplne bezkonkurencny a 1600x preto lebo je to fajn kompromis medzi vyssou frekvenciou a poctom jadier. Ako bolo spominane na videa cim viac jadier tym lepsie, ale na photoshop zatial je viac ako pocet jadier dvolezitejsia frekvencia jadra. Ryzen 1700x ma sice viac jadier ale nizsiu frekvenciu a ryzen 1800x je uz pekne drahy a frekvenciu jedneho jadra ma rovnaku ako 1600x.
 
patrik.murárik
2017-09-25 16:22:58+02
príspevok od: MagickVamp
Ja som teraz skladal toto:
maticna doska: ASUS ROG STRIX B350-F GAMING /M4socket/
CPU: Ryzen 1600X 3,6Ghz /Six-core-12T/
chladic: MSI CORE FROZR L
RAM: Corsair 16GB KIT DDR4 SDRAM DRAM 3200MHz CL16 Vengeance LED - red LED
SSD: Samsung 250GB
HD: 2TB Western Digital RED PRO
Garfika: zo stareho pc som dal ASUS GTX760
Zdroj: Corsair DX 750W power Suply

Ryzen preto, ze cena vykon mi prisiel uplne bezkonkurencny a 1600x preto lebo je to fajn kompromis medzi vyssou frekvenciou a poctom jadier. Ako bolo spominane na videa cim viac jadier tym lepsie, ale na photoshop zatial je viac ako pocet jadier dvolezitejsia frekvencia jadra. Ryzen 1700x ma sice viac jadier ale nizsiu frekvenciu a ryzen 1800x je uz pekne drahy a frekvenciu jedneho jadra ma rovnaku ako 1600x.
Staci tato konfigurácia aj so 4K monitorom?
 
JohnNewton
2017-09-25 16:37:25+02
príspevok od: patrik.murárik
Staci tato konfigurácia aj so 4K monitorom?
Okrem hrania v 4k áno. Na hranie v 4k treba výkonnejšiu grafiku.
 
adam99
2019-02-22 08:41:35+01
Vedeli by ste mi prosím Vás dať odpovede?

1)
Nechať si poskladať PC v Alze, ktorá má na to službu, alebo si to spraviť sám (nikdy som to nerobil), alebo kde by to bolo najlepšie?

2)
Má význam investovať do drahšej zostavy? Ak:
Nerobím nejaký heavy editing, v podstate základné úpravy zo 16mpx raw súboru. Začal som sa venovať produktovej fotografii, potrebujem poeditovať niekoľko stoviek fotografií týždenne pre svoj web. Používal som notebook s SSD, i7 7 generáciu, 16gb ram, a bolo to OK, ale vedel by som si predstaviť podstatne rýchlejšie. Preto ma napadlo:
i7 8700, 32gb ram, rozumný SSD disk, gtx 1050ti grafickú kartu.
Časom možno budem robiť video pre tie produkty, tak by som rád to mal "upgradovateľné".

3) Aby to nehučalo veľmi, od čoho to záleží?

Ak by ste mi poradili konkrétnu zostavu, bol by som vďačný. Alebo ak by ste mi poradili, kde sa môžem poradiť. Stal som sa alergický na všetkých predajcov, mám zlé skúsenosti, a často rozprávajú čistý bullshit. Mám predsudky a to je asi zle.
 
shagy2301
2019-02-22 09:09:20+01
príspevok od: adam99
Vedeli by ste mi prosím Vás dať odpovede?

1)
Nechať si poskladať PC v Alze, ktorá má na to službu, alebo si to spraviť sám (nikdy som to nerobil), alebo kde by to bolo najlepšie?

2)
Má význam investovať do drahšej zostavy? Ak:
Nerobím nejaký heavy editing, v podstate základné úpravy zo 16mpx raw súboru. Začal som sa venovať produktovej fotografii, potrebujem poeditovať niekoľko stoviek fotografií týždenne pre svoj web. Používal som notebook s SSD, i7 7 generáciu, 16gb ram, a bolo to OK, ale vedel by som si predstaviť podstatne rýchlejšie. Preto ma napadlo:
i7 8700, 32gb ram, rozumný SSD disk, gtx 1050ti grafickú kartu.
Časom možno budem robiť video pre tie produkty, tak by som rád to mal "upgradovateľné".

3) Aby to nehučalo veľmi, od čoho to záleží?

Ak by ste mi poradili konkrétnu zostavu, bol by som vďačný. Alebo ak by ste mi poradili, kde sa môžem poradiť. Stal som sa alergický na všetkých predajcov, mám zlé skúsenosti, a často rozprávajú čistý bullshit. Mám predsudky a to je asi zle.
Oproti tomu notebooku nebude výkonový nárast zodpovedať cenovej investícii.
V prvom rade je otázka aký program a aký monitor používate.
Osobne používam na editovanie buď PC (Ryzen7 1700X, 16GB, 2x240GB SSD RAID0, GTX1070) alebo notebook (i7-7700HQ, 16GB, 512GB NVMe,GTX1050) a pri spracovaní fotiek tam až taký rozdiel nie je.
 
adam99
2019-02-22 09:22:19+01
shagy2301> Zabudol som uviesť: používam lightroom a photoshop, monitor 2K eizo CG2730. ten LR si viem predstaviť podstatne rýchlejší, keď sa preklikávam medzi fotografiami. ak by bolo niečo, za čo keď si priplatím, tak ho podstatne zrýchli, tak by som o tom dosť uvažoval.
 
shagy2301
2019-02-22 10:00:01+01
príspevok od: adam99
shagy2301> Zabudol som uviesť: používam lightroom a photoshop, monitor 2K eizo CG2730. ten LR si viem predstaviť podstatne rýchlejší, keď sa preklikávam medzi fotografiami. ak by bolo niečo, za čo keď si priplatím, tak ho podstatne zrýchli, tak by som o tom dosť uvažoval.
nech sa páči porovnanie CPU či diskov pre Lightroom
https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Adobe-Lightroom-Classic-CC-141/Hardware-Recommendations

Jediné na čo by som sa možno ešte zameral aký disk je v notebooku a aká je verzia toho Lightroomu.

Ak by som už ale v dnešnej dobe išiel do kúpi nejakého PC, tak asi by som spravil kombináciu: Ryzen 7 2700X, 32GB 2993+MHz, 512+GB NVMe
 
adam99
2019-02-22 13:32:46+01
shagy2301> mal som 256gb M.2 SSD a LightRoom používam najnovšiu verziu. v tej kombinácii čo si napísal, sa chcem spýtať, prečo si zvolil Ryzen a nie Intel?
rátal som, že za PC dám tak do 500-1000€, ale ak by niečo bolo podstatné pre rýchlosť LR, tak by som uvažoval aj viac, ale podľa teda toho ak to správne chápem, výrazný skok v cene sa neprejaví v super citeľnom skoku v používaní LR
 
shagy2301
2019-02-22 14:07:49+01
príspevok od: adam99
shagy2301> mal som 256gb M.2 SSD a LightRoom používam najnovšiu verziu. v tej kombinácii čo si napísal, sa chcem spýtať, prečo si zvolil Ryzen a nie Intel?
rátal som, že za PC dám tak do 500-1000€, ale ak by niečo bolo podstatné pre rýchlosť LR, tak by som uvažoval aj viac, ale podľa teda toho ak to správne chápem, výrazný skok v cene sa neprejaví v super citeľnom skoku v používaní LR
Ryzen preto lebo ak by som teraz kúpil tú 2700X, tak cca o pol roka ak bude treba viem vymeniť za model z rady 3000 (je možnosť že prídu až 16 jadrové modely) bez nutnosti meniť dosku. a tá 2700X bude mať v rámci bazáru ešte stále priaznivú cenu.
Ďalej je to multijadrový boost, ktorý je v pripade ryzenu lepší ako u intelu, teda ak mi program využije len 4 jadrá z 8, budem mať lepšiu frekvenciu ako u intelu.
A v neposlednom rade je tu úspora ceny, kde to vychádza na cca 150€ pri rovnakej RAM, GPU a kvalitatívne rovnakých doskách.
Ryzen má v tomto prípade jedinú nevýhodu a to to že nemá integrovanú grafiku, ale tým pádom zase vie celých 105W TDP využiť na výpočtový výkon, kdežto i7 tých svojich 95W rozdeľuje medzi CPU a GPU (to sa dá vypnúť ale neviem či to sprístupní celých 95W na CPU časť)
 
Mondos
2019-02-22 16:07:39+01
Osobne doporucujem desktop ako nejaky notebook. Teda ak nepotrebujes nutne mobilitu. Vyhody nemusim ani spominat. A co sa tyka HW, AMD Ryzen sa moze zdat lepsie riesenie ako Intel, ale u AMD radsej lepsiu MB (zakladnu dosku), aby neboli problemy. Ked velmi neriesis financie tak Intel 6 alebo 8 jadro. Neviem ako LR ale PS dost urychluje aj GPU takze tiez nejaku lepsiu graficku kartu. 16GB Ram + SSD (napr. samsung EVO 970 M.2 ...) je samozrejmost.
 
adam99
2019-02-22 19:26:27+01
shagy2301> vdaka, podla tych statistik co si posielal dobre vychadza i7 9700K za cca 400e (?), uvazujem o nom predsa len

Mondos> ano, chcem prejst na PC, notebook zostane ako zaloha. je to trochu problem sa zmestit do mojich limitov, rozmyslam ci investovat do procesora viac alebo menej. ostatne veci teda zvolim 16gb ram, ssd nmve (uvazujem nateraz aj o 256 a neskor viac, na archivaciu hdd), na graficku kartu sa este pozriem
 
shagy2301
2019-02-23 09:02:06+01
príspevok od: adam99
shagy2301> vdaka, podla tych statistik co si posielal dobre vychadza i7 9700K za cca 400e (?), uvazujem o nom predsa len

Mondos> ano, chcem prejst na PC, notebook zostane ako zaloha. je to trochu problem sa zmestit do mojich limitov, rozmyslam ci investovat do procesora viac alebo menej. ostatne veci teda zvolim 16gb ram, ssd nmve (uvazujem nateraz aj o 256 a neskor viac, na archivaciu hdd), na graficku kartu sa este pozriem
jasne i7 9700k je zaujímavé CPU. síce parametrovo trochu slabšie ako Ryzen 7 2700X ale posledné roky optimalizácii SW primárne na Intel sú ešte stále vidieť (verím že tento rok sa to začne lámať, lebo podiel AMD na trhu rastie a už je na nezanedbateľnej úrovni)
Pri tom SSD by som ale poriadne počítal pomer kapacita/cena. V dnešnej dobe je už 256GB SSD veľmi nevýhodné a výkonovo tiež o ničom (obvykle je to len jeden pamäťový čip a to spomaľuje). Minimum by som išiel do 512GB, tam už je pomer cena/výkon/kapacita neporovnateľne lepší. RAM by som tiež teraz volil len 16GB, do konca leta by mala ich cena klesnúť ešte cca o 30%, ssd by ešte mali klesnúť o 10-15%. Takže možno ak nie je potrebný nákup hneď odložil by som ho na prelom leta a jesene
 
adam99
2019-02-23 11:45:22+01
shagy2301> tak to si ma presvedčil, určite pôjdem v SSD minimálne do 512GB NVMe, pozerám napríklad Samsung 970 PRO 512 GB.
chcem sa ešte opýtať ohľadom RAM, okrem GB a MHZ pozeráš pri výbere na aké iné parametre? uvažujem napríklad nad G Skill 2x8GB DDR4-3200 CL14 čo je okolo 200€, či si za to priplatiť, alebo stačí aj lacnejšia, prípadne iná (2x16?) alternatíva. (pre LR a PS v mojom prípade asi 16GB bude stačiť.)
 
shagy2301
2019-02-23 13:08:54+01
príspevok od: adam99
shagy2301> tak to si ma presvedčil, určite pôjdem v SSD minimálne do 512GB NVMe, pozerám napríklad Samsung 970 PRO 512 GB.
chcem sa ešte opýtať ohľadom RAM, okrem GB a MHZ pozeráš pri výbere na aké iné parametre? uvažujem napríklad nad G Skill 2x8GB DDR4-3200 CL14 čo je okolo 200€, či si za to priplatiť, alebo stačí aj lacnejšia, prípadne iná (2x16?) alternatíva. (pre LR a PS v mojom prípade asi 16GB bude stačiť.)
ja mám v mojom PC https://pamate.heureka.sk/kingston-hx432c18fb-16/# to už by bolo ušetrených cca 80€ ktoré sa zídu pri výbere grafiky.
plánujem ešte po zlacnení kúpiť jednu.
Čo sa týka RAM tak reálne testy ukázali že výkonnostný dopad je medzi povedzme 2400 - 3200MHz rádovo len jednotky percent. Takže v tomto prípade by som pozeral aby som sa pri DDR4 dostal na čo najnižšiu cenu a časovanie CL bolo 16 alebo menej. Nedával by som za 16GB viac ako 140€
Rovnako aj pri matičnej doske stačí len nevybrať ten najlacnejší šunt, vyhnúť sa chipsetom H u intelu a A u AMD a bude to v pohode.
Zdroj k tejto zostave nejaký 550W s 80Plus Gold certifikáciou (napr. Corsair TX550M) bohate postačuje (moje PC s Ryzen 1700X, 16GB RAM, 2x SATA SSD a GTX 1070 má pri maximálnom zaťažení spotrebu okolo 300W príkonu, takže neveriť kecom že treba veľmi výkonný zdroj).
Pri grafickej karte ak to rozpočet dovolí by som pozeral po nover GTX1660Ti, alebo ak nevadí bazár tak GTX 1080 je za podobné ceny
 
Mondos
2019-02-23 14:48:21+01
Mna by len zaujimalo, co si na SSD ukladate, ked potrebujete az 512GB. Ja som este stara skola, na 120GB SSD mam iba system (Win 10)+swap, aplikacie a veci ktore sa musia nacitavat rychlo. Niekolko gigabajtov fotiek mam na 7200ot. HDD.

A inak ano, 16GB musi stacit, neverim ze prave RAM ta bude brzdit (co sa tyka velkosti). Urcite DualChannel - teda 2 moduly po 8 GB.
LR vraj nevyuziva az tak intenzivne GPU ako PS, takze tam staci aj lacnejsia karta - GTX1660T moze byt OK. V buducnosti si ju mozes kedykolvek vymenit keby z nejakych dovodov nestacila.
MB by som vybral zlaty stred, tam ajtak niesu velke cenove rozdiely. Najlacnejsiu by som do takeho PC nebral.
Zdroj 550W moze stacit, mozno pre nejaku rezervu 650W (samozrejme min. Gold) - keby si v buducnosti menil graficku kartu, tak by ta netesilo ze koli karte musis menit aj zdroj. Ono tiez je dobre, ked zdroj nejde na max vykon, uplne idealne ked pri zatazi neprekroci cca 70% svojho vykonu.
Ked chces mat tiche PC ako si spominal, tak kvalitne/tiche chladice + skrinku. No nakoniec ta taky PC moze vyjst pekne cez 1000 eur. Ale nejaky rok urcite vydrzi.
 
shagy2301
2019-02-23 15:11:00+01
príspevok od: Mondos
Mna by len zaujimalo, co si na SSD ukladate, ked potrebujete az 512GB. Ja som este stara skola, na 120GB SSD mam iba system (Win 10)+swap, aplikacie a veci ktore sa musia nacitavat rychlo. Niekolko gigabajtov fotiek mam na 7200ot. HDD.

A inak ano, 16GB musi stacit, neverim ze prave RAM ta bude brzdit (co sa tyka velkosti). Urcite DualChannel - teda 2 moduly po 8 GB.
LR vraj nevyuziva az tak intenzivne GPU ako PS, takze tam staci aj lacnejsia karta - GTX1660T moze byt OK. V buducnosti si ju mozes kedykolvek vymenit keby z nejakych dovodov nestacila.
MB by som vybral zlaty stred, tam ajtak niesu velke cenove rozdiely. Najlacnejsiu by som do takeho PC nebral.
Zdroj 550W moze stacit, mozno pre nejaku rezervu 650W (samozrejme min. Gold) - keby si v buducnosti menil graficku kartu, tak by ta netesilo ze koli karte musis menit aj zdroj. Ono tiez je dobre, ked zdroj nejde na max vykon, uplne idealne ked pri zatazi neprekroci cca 70% svojho vykonu.
Ked chces mat tiche PC ako si spominal, tak kvalitne/tiche chladice + skrinku. No nakoniec ta taky PC moze vyjst pekne cez 1000 eur. Ale nejaky rok urcite vydrzi.
SSD: ide o to že cenový rozdiel medzi 256 a 512 nie je tak veľký aby bol problém kúpiť väčšie SSD. Osobne keď spracuvávam video alebo foto, tak potrebné súbory mám na ssd a až keď skončím prácu presúvam ich na HDD (priebežne mám zálohu na NAS RAID5). To platí hlavne prí dávkovom spracovaní nejakých eventov.

RAM: napr. https://www.gamersnexus.net/guides/1349-ram-how-dual-channel-works-vs-single-channel/Page-3
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop-CS6-Memory-Optimization-182/page2

To že dual channel výkonovo pridá dvojnásobok je mýtus (mám overené, prešiel som z 4-channell Xeonu na 1 kanál Ryzen 7).

GPU: áno lightroom využíva grafiku menej. Ak by to bolo PC primárne na lightroom a len minimálne Photoshop, resp. by neboli použité nejaké šialené úpravy a množstvo vrstiev, tak sa dá uvažovať o úspore a zobrať 1050Ti čo by znížilo cenu grafiky o 150€ čo je citeľná úspora, pričom by daná grafika stále vedela niečo zakcelerovať voči CPU výpočtom.

PSU: ako som písal vyššie. mám overené na mojej zostave, že tá ma príkon 200-300W(350 v absolútnej špičke) reálne. Mám v ňom 550W zdroj, čo dáva 36-54(63)% z nominálneho výkonu. Ideálne je ak pri maximálnej záťaži sa trafí spotreba niekde medzi 50-90% výkonu zdroja kde sú tie 80Plus certifikované zdroje najefektívnejšie. Takže osobne by som to z výkonom zdroja zbytočne nepreháňal. jedine ak by cenový rozdiel bol do 50% ceny.

Chladenie a skriňa: no tam je tých možností veľa
 
Mondos
2019-02-23 15:34:46+01
Dual channel uz iba z principu Nikde som nepocul zeby to davalo dvojnasobny vykon, ale keby to bolo realne cca 30% tak by to mohlo stat zato. Ked chcem PC na co najlepsi vykon, zvlast kde sa s pamatou pracuje vo velkom, tak nebudem setrit na takom mieste Medzi Quad Channel a Dual vraj nieje skoro ziadny rozdiel. A este, mozno nieje dobre porovnavat Intel a AMD - uplne iny chipset, architektura CPU, mam skusenost ze aj medzi Intelmi ked nieje rovnaky chipset tak priepustnost tych istych pamati moze byt ina.
 
shagy2301
2019-02-23 15:53:05+01
príspevok od: Mondos
Dual channel uz iba z principu Nikde som nepocul zeby to davalo dvojnasobny vykon, ale keby to bolo realne cca 30% tak by to mohlo stat zato. Ked chcem PC na co najlepsi vykon, zvlast kde sa s pamatou pracuje vo velkom, tak nebudem setrit na takom mieste Medzi Quad Channel a Dual vraj nieje skoro ziadny rozdiel. A este, mozno nieje dobre porovnavat Intel a AMD - uplne iny chipset, architektura CPU, mam skusenost ze aj medzi Intelmi ked nieje rovnaky chipset tak priepustnost tych istych pamati moze byt ina.
Pozrite si odkazy ktoré som pridal vo svojom príspevku. Tých 30% pri produktoch Adobe tam nevidím. Väčšinou je to na úrovni chyby merania.
Navyše podľa mňa je aktuálne teraz rozumnejšie kúpiť jeden 16GB modul a v jeseni ho doplniť druhým za cenu o 30% nižšiu.
Chipset dosky rozdiely nerobí, robí ich procesor sám. A áno je rozdiel prístup k pamäti Intel a AMD. Ale merania sú merania. Proste dual channel je reálne vidieť len vo benchmarkoch. Širka zbernice (to je to čo sa pri dual-channel zväčšuje) nie je to čo brzdí. Brzdí to odozva a tá je pri pri jednom module rovnaká ako pri dvoch, cestu k danej informácii je rovnako dlhá a informácia nie je tak veľká aby ju pamäťová priepustnosť brzdila. Single RAM má dnes pamäťovú priepustnosť okolo 18 Gbps. Chcete mi tvrdiť že máte RAW, ktorý má viac ako 2,25GB? A práve o to ide. Priepustnosť je dostatočná aj pri single channel, preto je dual channel v tomto prípade mýtus. Dôležitá je odozva.

Príklad: Predstavte si to tak ako keby som mal jeden fúrik s dobre namazaným kolesom (single channel s nízkou odozvou) a 2 fúriky (a dvoch ľudí) s kopou hrdze na osy kolesa (dual channel s vyššou odozvou). Potrebujem previesť 4 lopaty piesku. Máte pocit že s 2 fúrikmi to bude rýchlejšie? Kým nepotrebujem previesť viac ako zvládne jeden tak nie (opomeňme teraz silu ľudí tá je irelevantná).
Toto je princíp RAM single vs dual channel
 
Mondos
2019-02-23 17:47:31+01
Netvrdim ze mam 100% pravdu. Osobne som nikdy nerobil merania singel vs dual. Vychadzam z teorie. Singel je 64 bit zbernica a dual 128 bit.. Pride mi to neuveritelne, ze tam nieje rozdiel vo vykone. To by znamenalo, ze to brzdi procesor, kedze pamat stiha, nestiha procesor spracovavat udaje. Co sa tyka spracovania RAW, neviem akym algoritmom sa spracovava, iba vychadzam z toho ze raw je ulozeny v RAMke a procesor tie data-vela dat musi tahat z RAMky - pravdepodobne nie len raz ale pri kazdej operacii znova a znova (do cache sa toho vela nezmesti). Teoreticky by som povedal , ze taky 8 jadrovy procesor musi mat nenormalne poziadavky na priepustnost RAM pamate.
 
z80
2019-02-23 18:38:44+01
príspevok od: Mondos
Netvrdim ze mam 100% pravdu. Osobne som nikdy nerobil merania singel vs dual. Vychadzam z teorie. Singel je 64 bit zbernica a dual 128 bit.. Pride mi to neuveritelne, ze tam nieje rozdiel vo vykone. To by znamenalo, ze to brzdi procesor, kedze pamat stiha, nestiha procesor spracovavat udaje. Co sa tyka spracovania RAW, neviem akym algoritmom sa spracovava, iba vychadzam z toho ze raw je ulozeny v RAMke a procesor tie data-vela dat musi tahat z RAMky - pravdepodobne nie len raz ale pri kazdej operacii znova a znova (do cache sa toho vela nezmesti). Teoreticky by som povedal , ze taky 8 jadrovy procesor musi mat nenormalne poziadavky na priepustnost RAM pamate.
To zavisi od toho co na tom precesore bezi, pokial software nedokaze vsetkych 8 jadier vyuzit (a vascina beznych PC aplikacii to nevie), tak nebudu ani extremne poziadavky na pristup do pamate. Moj 8 jadrovy Ryzen 1700 ukazuje prave teraz, pri beznej "domacej praci" (Internet prehliadac, e-mail klient, ...) zataz okolo 1%. Ked spustim export z Lightroomu, tak zataz na chvilu vzrastie na cca. 40%, teda stale je tam asi 60% rezerva.
Na servri, kde bezi vela procesov sucasne, sa ale rozdiel single/dual/quad/octal pristup do pamati prejavi uz dost vyrazne.
 
Strana 4 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()