Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Aký Mac pre Adobe Premiere Pro cc ?

SomBystrik
2018-05-15 11:37:39+02
Ahojte. Chcel by som sa poradiť ohľadom techniky na strih videa v programe Adobe Premiere Pro cc a Adobe After Effect cc.
Mal som Macbook Pro 15" ( 2,6GHz intel core i7, 16gb ram, ssd 256gb, Grafické karty: NVIDIA GeForce GT 650M, Intel HD Graphics 4000 1024 MB ) model 2012 ako býva zvykom u týchto modelov odišla grafická karta...
To je hlavný dôvod na výmenu techniky. Macbook mi postačoval na strihanie, no keď už by som mal kúpiť niečo mladšie tak by som chcel aby 4k video išlo hladšie v editácií...
Momentálne som strihal na "záložnom" Macbook Pro 13" ( 2,5GHz intel core i5 , 16gb ram, ssd 256gb, Grafická karta: Intel HD Graphics 4000 1536 MB ) model 2012 - Myslel som že sa bude vyrovnávať macu predtým, ale pri FullHD editácií mi náhľad videa dosť sekal..

Preto sa chcem spýtať, na ktorú z konfigurácií sa mám zamerať aby editácia bola hladká?
Procesor ?
Grafika ?
Chcem zostať pri Apple kedže ho mám už dlhšiu dobu a som naň zvyknutý. Mal by som sa pozrieť skôr po iMacu ? Hľadám niečo z druhej ruky do 1000 eur s retina displejom...
 
Marek Vančo
2018-05-15 19:48:59+02
príspevok od: SomBystrik
Ahojte. Chcel by som sa poradiť ohľadom techniky na strih videa v programe Adobe Premiere Pro cc a Adobe After Effect cc.
Mal som Macbook Pro 15" ( 2,6GHz intel core i7, 16gb ram, ssd 256gb, Grafické karty: NVIDIA GeForce GT 650M, Intel HD Graphics 4000 1024 MB ) model 2012 ako býva zvykom u týchto modelov odišla grafická karta...
To je hlavný dôvod na výmenu techniky. Macbook mi postačoval na strihanie, no keď už by som mal kúpiť niečo mladšie tak by som chcel aby 4k video išlo hladšie v editácií...
Momentálne som strihal na "záložnom" Macbook Pro 13" ( 2,5GHz intel core i5 , 16gb ram, ssd 256gb, Grafická karta: Intel HD Graphics 4000 1536 MB ) model 2012 - Myslel som že sa bude vyrovnávať macu predtým, ale pri FullHD editácií mi náhľad videa dosť sekal..

Preto sa chcem spýtať, na ktorú z konfigurácií sa mám zamerať aby editácia bola hladká?
Procesor ?
Grafika ?
Chcem zostať pri Apple kedže ho mám už dlhšiu dobu a som naň zvyknutý. Mal by som sa pozrieť skôr po iMacu ? Hľadám niečo z druhej ruky do 1000 eur s retina displejom...
Podľa mňa, na rýchle a hladké editovanie: RAM (min 16GB, najlepšie 32GB..64GB).
Procesor bude skôr použitý na konečné renderovanie. To nebude vadiť ak to bude trvať aj dlhšie so slabším procesorom, to si už pôjdeš dať kávu alebo to necháš bežať cez noc, to ti môže byť jedno.
 
SomBystrik
2018-05-15 21:35:49+02
príspevok od: Marek Vančo
Podľa mňa, na rýchle a hladké editovanie: RAM (min 16GB, najlepšie 32GB..64GB).
Procesor bude skôr použitý na konečné renderovanie. To nebude vadiť ak to bude trvať aj dlhšie so slabším procesorom, to si už pôjdeš dať kávu alebo to necháš bežať cez noc, to ti môže byť jedno.
Dlhý render mi až tak nevadí, skôr ten náhľad videa pri editovaní.. Včera som po 3 dňoch dokončil video čo by som na starom macbooku mal za 2 dni... Ak je dôležité pri editovaní Ram a Grafika tak tomu nerozumiem prečo mi náhľad videa seká kedže predchádzajúci mac mal horšiu grafiku aj keď mal dve, a Ram narovnako 16gb :-/
 
lukaslacko
2018-05-17 03:29:32+02
Treba prejst na FCPX na Macu . Premiere nie je optimalizovany na macOS. Aj top specs Macbook Pro 15 ma s 4K problem.
Aby ti nesekal nahlad potrebujes aj vykonnu grafiku. Tie integrovane intel grafiky su bieda. Ja vidim 2 moznosti. Bud kupit top model s radeon pro 560 a prejst na FCPX. Alebo externy monitor a externe gpu. Ja to riesim 2.moznostou. 2017 top 15 Macbook Pro napojeny na externu Vegu 56 a z nej do externeho monitoru. Pouzivam ale FCPX. Skoda len, ze v poslednom update limituju render na internu grafiku. Nahlad ale ide cez externu a to je bez jedneho seknutia. Pred updateom isiel aj render cez egpu a to bola pecka . Snad to vratia spat.

Cize ak chces mac na 4k v premiere tak jedine do top iMacov alebo rovno iMac Pro. Ak macbook pro tak s egpu. Alebo sa zacat ucit fcpx

 
SomBystrik
2018-05-17 10:58:01+02
Ďakujem za radu. Tá 2. možnosť sa mi veľmi pozdáva.. Strihám na externom monitore tak už len vyriešiť externu gpu.. Už som sa zamýšlal nad FCPx ale keď už som raz naučený na premiere tak nerád by som sa učil na novo fxpx... Môže to byť super program, ale Premiere celkom zvládam a to mi dalo celkom dosť práce
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()