Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Laptop s 4K alebo FHD?

JanM
2018-06-08 06:28:53+02
Vsetky veci rovnake okrem processor i7 siedma gen a 4K touch display vs processor i7 osma gen ale 'len' FHD non-touch display. Cenovy rozdiel $50 v prospech starsej generacie so 4K. Co by ste brali a preco?
 
PeCh
2018-06-08 07:35:18+02
Osobne si myslím, že je to jedno. Nepíšeš uhlopriečku, ak nie je veľká (tak 13" - 14") tak aj FullHD je pekne jemné. Ale vyskúšal by som si pozrieť 4K. Myslím si však, že za normálnych okolností to nebude veľký rozdiel, ale bude to trochu viditeľné. Čo sa týka i7 procesora, tak neviem, čo plánuješ robiť, ale mne bohate stačí i3 ani neviem akej starej generácie, takže toto by pre mňa nebol žiadny rozdiel. Preto by som radšej zobral ten 4K, najmä ak je lacnejší. Prípadne by som sa pozrel aj na i5.

Môj názor na výber notebooku/PC: musí mať SSD, musí mať 8 GB RAM (alebo viac - používam 8 a 12 GB a stačí mi) a nakoniec dobrý displej. Ostatné veci sú až druhoradé, ale pri podobných cenách sa pozriem na konektory (bolo by fajn USB type C) a dizajn... Procesor je u mňa až treťoradý, nakoľko dnešné procesory sú dostatočne výkonné, že ma v ničom nelimitujú (samozrejme nebral by som niečo archaické, hovorím o dnešných procesoroch).
 
bear
- moderator
2018-06-08 08:08:51+02
nie je i7 ako i7. Ak to je verzia s U na konci, tak 7. generacia ma 2 core a 8. ma 4 core. Na spracovavanie fotiek/videa by som sa U procesorom vyhol a vyberal radsej HQ
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()