Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Notebook pre Photoshop a Sony Vegas ???

AyameSenpai
2018-07-26 13:52:58+02
Ahojte rozmýšľam nad kúpou nového notebooku ktorý by bol vhodný pre photoshop a aj sony vegas. Avšak nie som žiadny profesionál a využívam ich len tak pre zábavu a keď si niečo upravujem napr. fotky atď. Ak ide o photoshop tak aby utiahol verzie CC 2017 a vyššie. A samozrejme tie klasické veci ako surfovanie po internete atď aby to nebolo tak že po nejakom čase sa začne prehrievať že sa ho nemôžem ani dotknúť. A od notebooku by som ďalej chcela aby mal dobrý zvuk, vhodnú obrazovku(napr. aj pri photoshope aby tie farby moc neskresloval a že keď to vytlačím tak tie farby budú iné...myslím sýtosť a takéto veci.) a ešte jedno z hlavných kritérií je baterka. Je možné získať nejaký notebook kde baterka niečo aj vydrží a nie že po 4 hod. je to v keli. Niekde kde baterka by vydržala min 6-7 hod a viac. napr. pri tom keď budem surfovať po internete alebo pozerať film(napr. aj na internete alebo videá na youtube atď) A vzhľadom k tomu že som žena by som chcela notebook ktorý aj nejako vypadá páčia sa mi také tenšie notebooky. Je možné niečo takéto aj získať. Aby spĺňal moje požiadavky ? Ja sa v týchto technických veciach moc nevyznám preto sa pýtam aby som nekúpila "mačku vo vreci". A môj rozsah ak ide o cenu by bol tak do 900€ maximálne. Je možné niečo takéto získať do 900€ ?? Alebo ani nie ???

Ďakujem za odpovede a rady(snáď)
 
francesco
2018-07-26 14:23:04+02
príspevok od: AyameSenpai
Ahojte rozmýšľam nad kúpou nového notebooku ktorý by bol vhodný pre photoshop a aj sony vegas. Avšak nie som žiadny profesionál a využívam ich len tak pre zábavu a keď si niečo upravujem napr. fotky atď. Ak ide o photoshop tak aby utiahol verzie CC 2017 a vyššie. A samozrejme tie klasické veci ako surfovanie po internete atď aby to nebolo tak že po nejakom čase sa začne prehrievať že sa ho nemôžem ani dotknúť. A od notebooku by som ďalej chcela aby mal dobrý zvuk, vhodnú obrazovku(napr. aj pri photoshope aby tie farby moc neskresloval a že keď to vytlačím tak tie farby budú iné...myslím sýtosť a takéto veci.) a ešte jedno z hlavných kritérií je baterka. Je možné získať nejaký notebook kde baterka niečo aj vydrží a nie že po 4 hod. je to v keli. Niekde kde baterka by vydržala min 6-7 hod a viac. napr. pri tom keď budem surfovať po internete alebo pozerať film(napr. aj na internete alebo videá na youtube atď) A vzhľadom k tomu že som žena by som chcela notebook ktorý aj nejako vypadá páčia sa mi také tenšie notebooky. Je možné niečo takéto aj získať. Aby spĺňal moje požiadavky ? Ja sa v týchto technických veciach moc nevyznám preto sa pýtam aby som nekúpila "mačku vo vreci". A môj rozsah ak ide o cenu by bol tak do 900€ maximálne. Je možné niečo takéto získať do 900€ ?? Alebo ani nie ???

Ďakujem za odpovede a rady(snáď)
Nie
 
acton
2018-07-26 14:44:27+02
príspevok od: AyameSenpai
Ahojte rozmýšľam nad kúpou nového notebooku ktorý by bol vhodný pre photoshop a aj sony vegas. Avšak nie som žiadny profesionál a využívam ich len tak pre zábavu a keď si niečo upravujem napr. fotky atď. Ak ide o photoshop tak aby utiahol verzie CC 2017 a vyššie. A samozrejme tie klasické veci ako surfovanie po internete atď aby to nebolo tak že po nejakom čase sa začne prehrievať že sa ho nemôžem ani dotknúť. A od notebooku by som ďalej chcela aby mal dobrý zvuk, vhodnú obrazovku(napr. aj pri photoshope aby tie farby moc neskresloval a že keď to vytlačím tak tie farby budú iné...myslím sýtosť a takéto veci.) a ešte jedno z hlavných kritérií je baterka. Je možné získať nejaký notebook kde baterka niečo aj vydrží a nie že po 4 hod. je to v keli. Niekde kde baterka by vydržala min 6-7 hod a viac. napr. pri tom keď budem surfovať po internete alebo pozerať film(napr. aj na internete alebo videá na youtube atď) A vzhľadom k tomu že som žena by som chcela notebook ktorý aj nejako vypadá páčia sa mi také tenšie notebooky. Je možné niečo takéto aj získať. Aby spĺňal moje požiadavky ? Ja sa v týchto technických veciach moc nevyznám preto sa pýtam aby som nekúpila "mačku vo vreci". A môj rozsah ak ide o cenu by bol tak do 900€ maximálne. Je možné niečo takéto získať do 900€ ?? Alebo ani nie ???

Ďakujem za odpovede a rady(snáď)
Kludne zajdi do najblizsieho obchodu a kupuj ktory ti padne do oka, hocijaky notebook za 900 zvladne aj Ps aj Sv v tom co ti treba, nijaky PP gigabajtovych panoram vo vrstvach nebudes robit a video z iPhonu Sony Vegas zvladne hocijaky notebook za 900 eur.
 
JohnNewton
2018-07-26 15:10:14+02
Čo sa týka výdrže batérie, niektoré modely ktoré majú DVD mechaniku umožňujú jej rýchlu výmenu za prídavnú batériu, tá je už súčasťou balenia týchto modelov.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-07-26 15:17:58+02
https://www.alza.sk/asus-f550vx-dm587t-glossy-black-d5005024.htm
 
AyameSenpai
2018-07-26 15:28:29+02
príspevok od: JohnNewton
Čo sa týka výdrže batérie, niektoré modely ktoré majú DVD mechaniku umožňujú jej rýchlu výmenu za prídavnú batériu, tá je už súčasťou balenia týchto modelov.
aha no na to som skoro zabudla že pre mňa je tá DVD mechanika dôležitá dosť takže do mojích kritérií som ešte zabudla na ňu
 
adam99
2018-08-20 14:02:01+02
príspevok od: Karol Srnec
https://www.alza.sk/asus-f550vx-dm587t-glossy-black-d5005024.htm
Dobrý deň. Zaujal ma tip na tento notebook. Chcem sa ale spýtať, mám záujem aj o kúpu kvalitného externého monitora, že ako je to prosím vás s prepojením - dá sa tento notebook zapojiť k lepšiemu monitoru, keď má len HDMI? Na čo mám hľadieť pri výbere externého monitora aby som niečo dôležité neprehliadol čo sa konektivity týka? Napríklad 27" EIZO monitor ColorEdge CS2730 WQHD 2560x1440 je možné k nemu zapojiť? Prípadne čo iné by ste mi odporúčali?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-08-20 16:34:19+02
príspevok od: adam99
Dobrý deň. Zaujal ma tip na tento notebook. Chcem sa ale spýtať, mám záujem aj o kúpu kvalitného externého monitora, že ako je to prosím vás s prepojením - dá sa tento notebook zapojiť k lepšiemu monitoru, keď má len HDMI? Na čo mám hľadieť pri výbere externého monitora aby som niečo dôležité neprehliadol čo sa konektivity týka? Napríklad 27" EIZO monitor ColorEdge CS2730 WQHD 2560x1440 je možné k nemu zapojiť? Prípadne čo iné by ste mi odporúčali?
HDMI je digitalne prepojenie, najnovsia verzia samozrejme s podporou 4K. Problemom ani tak nie je samotne HDMI, ako ovladace v notebookoch. U Windows masin si vyrobcovia inastaluju vselijake "vylepsovace" obrazu, ktore mozu sposobovat problemy. Najlepsie je mat cisty Windows, bez softveru vyrobcu.
 
adam99
2018-08-20 17:19:39+02
príspevok od: Karol Srnec
HDMI je digitalne prepojenie, najnovsia verzia samozrejme s podporou 4K. Problemom ani tak nie je samotne HDMI, ako ovladace v notebookoch. U Windows masin si vyrobcovia inastaluju vselijake "vylepsovace" obrazu, ktore mozu sposobovat problemy. Najlepsie je mat cisty Windows, bez softveru vyrobcu.
Najnovšia verzia sa myslí HDMI 2.0? V špecifikácii tento notebook má HDMI a neviem sa dopátrať či je možné zapojiť k nemu aj monitor aspoň WQHD 2560x1440 alebo zvládne len FHD. Kdesi som čítal že od verzie HDMI 1.4 je podpora WQHD, ale len 30fps pri 4K. A pri odporúčanom Notebooku nie je ani 2., ani 1.4 a teda naň nepripojím monitor s rozlíšením väčsím než FHD, alebo pripojím ale bude to mať obmedzenia? Nerozmuem tomu moc, ale dá sa pripadne monitor napojiť aj iným spôsobom plnohodnotne? Tie vylepšovace neviem čo sa myslí, ale to hadam poriešim potom.
 
pa10
2018-08-21 09:59:40+02
Toto je notebook pre Photoshop a Sony Vegas: https://www.itzoo.sk/p/1162/dell-precision-m4800-i7

Cena je nizka preto, lebo je to repas a starsi model (ale stale dobry). Ked boli nove sa predavali okolo 2-3tis. EUR. Musis ale zabudnut na 6-7 hodin baterky. Treba si urcit priority, bud to bude stroj s podtaktovanym nizkonapatovym procesorom robeny na vydrz baterky a praca s vyssie menovanymi programami bude ciste utrpenie, alebo to bude svizny vykonny stroj, ale sebevacsiu bateriu to scucne do dvoch hodin.

Moj nazor je, ze vzdy pokial clovek nema minimalne 1500-2000€ volnych na novy notebook, treba ist do repasov alebo demo modelov starsich highendov, ako kupit nejaky sucasny lowcost. Pokial sa clovek orientuje na vyssie biznis a profesionalne rady znaciek Dell, Lenovo alebo HP, notebook spravidla vydrzi velmi dlho, znesie toho vela a robi sa s nim dobre. Detto plati o fototechnike, dva-tri roky stary highend je takmer vzdy lepsi ako sucasny lowend.
 
pa10
2018-08-21 10:06:11+02
sorry, nevsimol som si ze povodny prispevok je uz mesiac stary...
 
jurmich
2018-08-29 19:35:20+02
ahoj. riesim podobny problem. nechcem zbytocne zakladat nove vlakno tak sa spytam tu,ktory z tychto 2 notebookov

https://www.alza.sk/lenovo-legion-y520-15ikb-d5104246.htm
https://datacomp.sk/acer-nitro-5-an515-51-7103-cierny_d352401.html

Potreby photoshop, lightroom, casom pripojim ext monitor. myslim ze parametrovo su v pohode. ide mi skor o spolahlivost, mozno lepsi displej. za kazdy koment vopred dakujem
 
MaxGamut
2018-08-30 20:25:49+02
príspevok od: jurmich
ahoj. riesim podobny problem. nechcem zbytocne zakladat nove vlakno tak sa spytam tu,ktory z tychto 2 notebookov

https://www.alza.sk/lenovo-legion-y520-15ikb-d5104246.htm
https://datacomp.sk/acer-nitro-5-an515-51-7103-cierny_d352401.html

Potreby photoshop, lightroom, casom pripojim ext monitor. myslim ze parametrovo su v pohode. ide mi skor o spolahlivost, mozno lepsi displej. za kazdy koment vopred dakujem
"... casom pripojim externy monitor."

Ludia, co vy v tom Photoshope robite? Ved fotky sa na notebooku takmer nedaju upravovat. Resp. daju, ale nejake jemnejsie farebne upravy... nic. Notebookove LCD su vacsinou uplne zleee.

Re spolahlivost - pytas sa na spolahlivost masin, ktore su v predajji ? To ma niekto testovat celu ponuku na Alza ? Lenovo aj Acer su zavedene znacky. Kategoria nad 1000€ je uz OK.
Podla mna si pozri hlavne tie "nepodstatne detaily", ako su porty. Pamat dokupis, disk casom vies vymenit. Ale ked Ti budu chybat porty...
 
jurmich
2018-08-31 15:40:41+02
Vďaka za tvoj názor.
 
MaxGamut
2018-09-03 14:58:32+02
Ak chces dobry displej na fotky, musi byt IPS.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()