Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

PC pre úpravu foto, príp. videa

pacho
pacho 2011-02-20 11:52:29+01
Ak by som teraz kupoval nové PC, akú konfiguráciu by malo mať? Poradíte?
 
pleski
2016-11-16 20:40:31+01
príspevok od: bonifacko
ja som teraz prešiel z 2-jadra E8400 a trochu sa mi to vylepšilo. Velmi sa mi spomalila praca v adobe LR 2015 CC, vraj treba 4 jadro. Tak som to vyriešil čo najlacnejšie.. Vela nefotím. Uvidim ako o 2 roky, zišlo by sa niečo s DDR4 ramkou a možno 8 jadier, teda vlakien. Intel i7? Uvidim.

Bude asi konkurencny boj: http://www.ddworld.cz/aktuality/procesory-cpu/amd-ma-32jadrovy-14nm-procesor-a-chysta-7nm-monstrum-s-48jadry-96vlakny-preskoci-10nm-2.html
no, tolko jadier, este k tomu zoptimalizovat software, aby to dokazal vyuzit.
ja som povodne chcel tiez kupit lepsiu grafiku a dokupit pamet, pripadne lepsi procesor, ale nakoniec som to vzdal. Len som trocha na skeptik, ci sa to nejako zlepsi, nakolko v praci mam tu i7-6700 ale tu netaktovaciu verziu, ale bez grafickej karty (iba integrovana, na kancelarske roboty). ide to lepsie ako doma, ale nieje to take ze wau, to je rychlost, hodna tej ceny
 
bonifacko
2016-11-17 10:06:01+01
príspevok od: pleski
no, tolko jadier, este k tomu zoptimalizovat software, aby to dokazal vyuzit.
ja som povodne chcel tiez kupit lepsiu grafiku a dokupit pamet, pripadne lepsi procesor, ale nakoniec som to vzdal. Len som trocha na skeptik, ci sa to nejako zlepsi, nakolko v praci mam tu i7-6700 ale tu netaktovaciu verziu, ale bez grafickej karty (iba integrovana, na kancelarske roboty). ide to lepsie ako doma, ale nieje to take ze wau, to je rychlost, hodna tej ceny
No skor to beriem ako kupu na dlhe roky. Tych osem jadier o par rokov naozaj nutnosť.
 
bonifacko
2016-11-17 10:08:51+01
príspevok od: JohnNewton
Však nemusí byť pre Teba, možno by si s tým urobil aj nejaké lóve...
asi takto? https://www.dpreview.com/news/2133169324/modified-nikon-d5500-keeps-things-cool-for-astro-photographers
 
gytheio
2021-10-03 09:04:17+02
Nema tu niekto podobnu skusenost s Pc ako ja? Ked zapnem Pc tak nabehne az ked nim zatrasiem. Mam ho pol roka a uz po tyzdni som zacal banovat, ze som kupil prave ASUS. Je to srot na ntú.
Niekedy nim trasiem dost dlho a poriadne aby nabehol. Nejakym zlym kontaktom to asi nebude lebo ked uz bezi a zatrasiem nim bezi dalej nikdy nevypne. Mal som predtym HP pavilion stolovy Pc ktory bol bezvadny. Dal som sa nahovorit na tento ASUS a mam pocit, ze som sa vratil do minuleho storocia.
Nemal tu niekto podobny problem?
 
om1ci
2021-10-03 12:01:13+02
rozober, povyťahuj karty zo slotov, kontakty prečisti tvrdou gumou na gumovanie , opráš štetcom, poskladaj nazad, rovnako aj RAMku. pripadne všetky konektory.
Ak nepomôže na zbernom dvore to radi príjmu.
 
gytheio
2021-10-03 13:22:03+02
príspevok od: om1ci
rozober, povyťahuj karty zo slotov, kontakty prečisti tvrdou gumou na gumovanie , opráš štetcom, poskladaj nazad, rovnako aj RAMku. pripadne všetky konektory.
Ak nepomôže na zbernom dvore to radi príjmu.
Keby sa to pri zapinani stalo parkrat potom by to davalo zmysel co pises ale ked s nim musim triast vzdy pri zapinani... to uvolneny alebo spinavy kontakt nemoze byt.
 
Fuser
2021-10-03 23:09:19+02
Keď to nieje kontakt, tak čo zneho vodu vylievať?
Ak vykonávam mechanicky pohyb tak to bude “spojom” - kontakt.
Problem nieje v ASUSe ale medzi klávesnicou a stoličkou.
OM1CI - ti napísal čo robiť. Ak vieš čo robíš za 5min nájdeš závadu.
Problem bude asi ZDROJ - ale to treba “vidieť”.
 
gytheio
2021-10-04 06:33:34+02
Asi sa budem opakovat ale preco ked uz bezi a trasiem s nim tak nikdy nevypne. To asi nebude konaktom.
Dal som si tu namahu vcera som ho otvoril. Ta skrina ma vpredu dva velke svietiace ventilatory, to svetlo mi vadilo od zaciatku co ten pocitac mam lebo to svetlo je dost silne. Nasiel som kable ktore idu zo zdroja k tym ventilatorom a su tam konektory ktore som rozpojil a jeden ventilator stoji a nesviet, druhy aj po rozpojeni stale ide ale uz svieti iba na bielo. Inac ta skrina ma 6 ventilatorov tak ten jeden urcite nebude chybat. Myslim, ze tie dva velke svietiace ventilatory na prednej strane tej skrine su tam iba pre efekt, lebo na prednej strane tej skrine je plexisklo, neviem ako tam moze byt prudenie vzduchu...
Ale co je najlepsie skrinu som poskladal zapojil a spustil a funguje bez toho aby som musel do tej skrine kopat A uz som ho odvtedy pustil niekolko krat a funguje aj bez trasenia a kopania.
Neviem dokedy ale kontaktom to asi nie je.
 
Strana 10 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()