Fórum » Počítačové vybavenie

PC pre úpravu foto, príp. videa

pacho
pacho 2011-02-20 11:52:29+01
Ak by som teraz kupoval nové PC, akú konfiguráciu by malo mať? Poradíte?

pleski
2016-11-16 20:40:31+01
príspevok od: duves
ja som teraz prešiel z 2-jadra E8400 a trochu sa mi to vylepšilo. Velmi sa mi spomalila praca v adobe LR 2015 CC, vraj treba 4 jadro. Tak som to vyriešil čo najlacnejšie.. Vela nefotím. Uvidim ako o 2 roky, zišlo by sa niečo s DDR4 ramkou a možno 8 jadier, teda vlakien. Intel i7? Uvidim.

Bude asi konkurencny boj: http://www.ddworld.cz/aktuality/procesory-cpu/amd-ma-32jadrovy-14nm-procesor-a-chysta-7nm-monstrum-s-48jadry-96vlakny-preskoci-10nm-2.html
no, tolko jadier, este k tomu zoptimalizovat software, aby to dokazal vyuzit.
ja som povodne chcel tiez kupit lepsiu grafiku a dokupit pamet, pripadne lepsi procesor, ale nakoniec som to vzdal. Len som trocha na skeptik, ci sa to nejako zlepsi, nakolko v praci mam tu i7-6700 ale tu netaktovaciu verziu, ale bez grafickej karty (iba integrovana, na kancelarske roboty). ide to lepsie ako doma, ale nieje to take ze wau, to je rychlost, hodna tej ceny

duves
2016-11-17 10:06:01+01
príspevok od: pleski
no, tolko jadier, este k tomu zoptimalizovat software, aby to dokazal vyuzit.
ja som povodne chcel tiez kupit lepsiu grafiku a dokupit pamet, pripadne lepsi procesor, ale nakoniec som to vzdal. Len som trocha na skeptik, ci sa to nejako zlepsi, nakolko v praci mam tu i7-6700 ale tu netaktovaciu verziu, ale bez grafickej karty (iba integrovana, na kancelarske roboty). ide to lepsie ako doma, ale nieje to take ze wau, to je rychlost, hodna tej ceny
No skor to beriem ako kupu na dlhe roky. Tych osem jadier o par rokov naozaj nutnosť.

duves
2016-11-17 10:08:51+01
príspevok od: JohnNewton
Však nemusí byť pre Teba, možno by si s tým urobil aj nejaké lóve...
asi takto? https://www.dpreview.com/news/2133169324/modified-nikon-d5500-keeps-things-cool-for-astro-photographers

Strana 10 z 10

Inzercia
  • ()

• ()

• ()

• ()

• ()