Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

WACOM Intuos4 M vs. WACOM Intuos4 Wireless

DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-06 13:06:25+01
Zdravím všetkých tabletárov,
Určite som rozhodnutý pre tento model grafického tabletu (grafika, uprava fotografíi) Kedže výrobca ponuka skoro totožný model (wireless) neviem sa rozhodnut a bojim sa takpovediac ist do bezdrotovej technologie pri tablete. Má niketo skúsenosti s týmito dvama modelmi ?
Dakujem, prajem pekný den.

este malé porovnanie:

WACOM Intuos4 M - Aktívna plocha: 223,5 x 139 mm (348 €)
WACOM Intuos4 Wireless - Aktívna plocha: 203 x 127 mm (396 €)
 
j.a.r.o.
2011-03-06 13:27:41+01
Mňa minule zaujal tento:
Tablet Genius G-Pen M712x

A stojí iba tretinu tých tvojich.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-06 13:56:36+01
príspevok od: j.a.r.o.
Mňa minule zaujal tento:
Tablet Genius G-Pen M712x

A stojí iba tretinu tých tvojich.
ma dost velku pracovnu plochu, co je good za taku cenu
 
j.a.r.o.
2011-03-06 14:04:51+01
príspevok od: DEVOTEE
ma dost velku pracovnu plochu, co je good za taku cenu
Veď práve to som hľadal. Malá plocha je o ničom. Jeden taký už mám.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-06 15:48:34+01
Jedina rozumna znacka je Wacom. Ostatne je pre deti.
 
JOK3R
2011-03-06 18:08:26+01
príspevok od: Karol Srnec
Jedina rozumna znacka je Wacom. Ostatne je pre deti.
Mas skusenosti s inymi znackami, alebo s tymto konkretnym geniusom?
Je pre amatera neziviaceho sa fotografiou investicia do wacom naozaj nutna?
Cital som o drahsich geniusoch aj pozitivne ohlasy, vlastnu skusenost nemam, preto sa pytam.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-06 18:19:21+01
príspevok od: JOK3R
Mas skusenosti s inymi znackami, alebo s tymto konkretnym geniusom?
Je pre amatera neziviaceho sa fotografiou investicia do wacom naozaj nutna?
Cital som o drahsich geniusoch aj pozitivne ohlasy, vlastnu skusenost nemam, preto sa pytam.
Wacoom robi aj cenovo dostupne tablety, ktore plne dostacuju aj na narocnejsiu pracu, je to rada Bamboo. Odporucam samozrejme vacsie modely. Pokial nikto nie je ilustratorom, ale len chce komfortne upravovat, retusovat a kolazovat fotky, takyto tablet mu bude na 99% postacovat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-06 18:19:28+01
http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=294&lang=en&spid=2
 
veronikaS
2011-03-06 18:24:20+01
to ze je bezdrotovy by ti malo hlavne znacne ulahcit pracu s nim, mozes si ho polozit na kolena trebars a nezamotat sa do kabla, ja by som to urcite privitala.. ale vzladom k tomu ako sa cenovo lisia, je to len na tebe.. co sa tyka velkosti aktivnej polochy na tablete tak ked sa zamyslis nemusi to byt vzdy vyhoda, velkost plochy je dolezitejsia skor na obrazovke tvojho PC
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-03-06 18:51:40+01
Tiez som si myslel, ze ten bezdrotovy je fajn, dat si ho na kolena. Ale zistil som, ze sa mi tak zle pracuje, pokial nemam tablet rovnobezne z monitorom, nemam zosinchronizovane pohyby s obrazom. To taky Cintrix s displejom, to uz by bolo o niecom inom.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-06 19:00:35+01
príspevok od: Karol Srnec
Jedina rozumna znacka je Wacom. Ostatne je pre deti.
to je pravda, ale aj tie ceny su pre ludi niekedy dost velké. Ja chcem urcite Wacom (aj ked meč samuraja nerobí )
 
j.a.r.o.
2011-03-06 19:17:52+01
Ja som si doniesol pred rokmi z USA tablet Wacom Pen Partner . Jeho prac. plocha je 4"x5", dá sa s tým v pohode robiť ale prijal by som A4. Je to dobrá pomôcka pri jemnejšom retušovaní.
 
zydo
2011-03-06 19:45:45+01
príspevok od: j.a.r.o.
Mňa minule zaujal tento:
Tablet Genius G-Pen M712x

A stojí iba tretinu tých tvojich.
CHYBA! casto nespolupracuje doska + pero cize budes nieco kreslit a budes to mat sekane
 
zydo
2011-03-06 19:53:07+01
Mne osobne sa lepsie pracuje s vacsiou plochou ako napr. A4 ktoru aj mam. Na retus a podobne veci ti staci aj mensi rozmer ale ja tablet skor pouzivam ked nieco navrhujem ako nabytok vtedy sa mi lepsie robi na vacsiej ploche. A to ci Wireless alebi nie si mylsim ze nieje moc velky rozdiel. Kabel mam dlhy a nepotrebujem mat tablet neviem ako daleko kde by som potreboval Wireless.Dam si to na kolena pripadne na stol a viac neriesim
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-03-06 21:34:33+01
Ja mam wacom Intuos 4M ale ten s drotom a som spokojny, uplne. Aj tak ho mam len polozeny pred monitorom, tam sa mi pracuje najlepsie, neviem kam by som ho prenasal. Mozno do postele a tak z dialky robit sice to by som zas figu videl...

takze s drotom je myslim jasna volba, aj mas vacsiu plochu, aj nizsiu cenu...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-06 21:45:37+01
príspevok od: Cako
Ja mam wacom Intuos 4M ale ten s drotom a som spokojny, uplne. Aj tak ho mam len polozeny pred monitorom, tam sa mi pracuje najlepsie, neviem kam by som ho prenasal. Mozno do postele a tak z dialky robit sice to by som zas figu videl...

takze s drotom je myslim jasna volba, aj mas vacsiu plochu, aj nizsiu cenu...
dakujem za zhrnutie asi predsalen pojdem dotoho drotoveho modelu, zbytocný komfort wireless ( ale nadruhej strane cim menej kablov tým lepsie hehe )


Dakujem , všetkým za reakcie

Tabletom zdar !!!
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-06 22:00:48+01
príspevok od: j.a.r.o.
Ja som si doniesol pred rokmi z USA tablet Wacom Pen Partner . Jeho prac. plocha je 4"x5", dá sa s tým v pohode robiť ale prijal by som A4. Je to dobrá pomôcka pri jemnejšom retušovaní.
mne chýba velmi nieco rýchlepjsie a pohodlnejsie co je aj prirodzenejsie ruke ako myš, hlavne pri dotvaraní a doslovnom dorabaní niektorých detailov..
 
tomis.ales
2011-03-07 10:26:40+01
Mal som doma pozicane vacsie starsie Wacom Intuo a ani za tyzden som sa s nim nedokazal naucit robit. Najviac ma stvalo, ze pero kreslilo hned pri dotyku s plochov a nie az po stlaceni tlacidla. A neda sa to ani nastavit, takze ja som od toho upustil. Aspon si myslim ze sa to neda nastavit, ak hej opravte ma prosim, lebo inac by som to urcite chcel.
Inac mne vyhovovala mensia plocha, tak max 13x17cm, na retus, lebo v podstate retusujem pohybmi ako keby som pisal. Pri kresleni kde sa pouziva pohyb celej ruky, moze byt malo aj A4.
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-03-08 16:43:15+01
tento chlapik to ma dobréee: http://www.youtube.com/watch?v=WJZlLF3chxo&feature=feedlik
 
ciki62
2011-04-09 21:11:57+02
príspevok od: Cako
Ja mam wacom Intuos 4M ale ten s drotom a som spokojny, uplne. Aj tak ho mam len polozeny pred monitorom, tam sa mi pracuje najlepsie, neviem kam by som ho prenasal. Mozno do postele a tak z dialky robit sice to by som zas figu videl...

takze s drotom je myslim jasna volba, aj mas vacsiu plochu, aj nizsiu cenu...
súhlas. s drôtom je super.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()