Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

WACOM Intuos4 M vs. WACOM Intuos4 Wireless

DEVOTEE
DEVOTEE ocenenie redakciou 2011-03-06 13:06:25+01
Zdravím všetkých tabletárov,
Určite som rozhodnutý pre tento model grafického tabletu (grafika, uprava fotografíi) Kedže výrobca ponuka skoro totožný model (wireless) neviem sa rozhodnut a bojim sa takpovediac ist do bezdrotovej technologie pri tablete. Má niketo skúsenosti s týmito dvama modelmi ?
Dakujem, prajem pekný den.

este malé porovnanie:

WACOM Intuos4 M - Aktívna plocha: 223,5 x 139 mm (348 €)
WACOM Intuos4 Wireless - Aktívna plocha: 203 x 127 mm (396 €)
 
kimo
2012-03-29 00:51:31+02
Poprosil by som o radu. Kúpil mom si grafický Tablet WACOM Intuos4 M. Mam ho nainštalovaný pod operačným systemom Mac OS X verzia 10.7.3. Mám problém rozbehať Touch Ring Keystroke Cycle Layers a Brush Size. Tieto dve funkcie mi v programe Photoshop nefungujú. Zatial mám pôvodné nastavenie tabletu a neviem či mám v ňom niečo zmeniť. Chcem sa spýtať či nemal aj niekto iný podobný problém. V návode priloženom k tabletu som riešenie nenašiel. Nainštalované sú ovládače priložené k tabletu. Ďakujem.
 
Cako
ocenenie redakciou 2012-03-29 07:32:30+02
Ja mam ten bez wireles a je to podla mna jedno. Uplne jedno. Ak ti nevadi ten kablik. Oba su to spickove tablety, ja si stazovat nemozem.
Ten wifi ma mozno vyhodu ze si ho mozes premiestnovat na kolena a spat napr Ale tak s tym sa najlepsie pracuje na jednom mieste kde si si zvykol.
 
tadzesi
2012-03-29 08:23:50+02
príspevok od: kimo
Poprosil by som o radu. Kúpil mom si grafický Tablet WACOM Intuos4 M. Mam ho nainštalovaný pod operačným systemom Mac OS X verzia 10.7.3. Mám problém rozbehať Touch Ring Keystroke Cycle Layers a Brush Size. Tieto dve funkcie mi v programe Photoshop nefungujú. Zatial mám pôvodné nastavenie tabletu a neviem či mám v ňom niečo zmeniť. Chcem sa spýtať či nemal aj niekto iný podobný problém. V návode priloženom k tabletu som riešenie nenašiel. Nainštalované sú ovládače priložené k tabletu. Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?v=ehVBF4w4Z7w

V nastaveniach pridaj dalsi sw, cize PS a k jednotlivim funkciam pridaj klavesove skratky ako su namapovane v PS.

Popripade si rovno stiahni hotove nastavenia http://101.wacom.com/i4settings/download.php
 
Juraj-BN
2012-08-05 17:21:39+02
Ahojte,
chcem si zakupit svoj prvy tablet k zjednoduseniu prace pri upravach fotiek.
Rozhodol som sa pre Intuos5, akurat neviem, aka velkost bude pre pohodlnu pracu s fotkami postacovat..
Aktivne plochy su:
- verzia S = 157 x 98 mm
- verzia M = 224 x 140 mm
- verzia L = 299 x 190 mm
Osobne sa priklanam k strednej verzii M. Ake skusenosti mate vy?

web produktu:
http://www.wacom.com/en/Products/Intuos.aspx

Dik vopred za radu
 
valec86
2012-08-05 17:36:38+02
mam intuos 4 L a neviem si vynachvalit
 
tomasbencik
ocenenie redakciou 2012-08-05 18:06:43+02
Ja mám ten wireless a ešte som ho od novoty neodpojil z usb takže tak
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-08-05 18:10:34+02
príspevok od: Juraj-BN
Ahojte,
chcem si zakupit svoj prvy tablet k zjednoduseniu prace pri upravach fotiek.
Rozhodol som sa pre Intuos5, akurat neviem, aka velkost bude pre pohodlnu pracu s fotkami postacovat..
Aktivne plochy su:
- verzia S = 157 x 98 mm
- verzia M = 224 x 140 mm
- verzia L = 299 x 190 mm
Osobne sa priklanam k strednej verzii M. Ake skusenosti mate vy?

web produktu:
http://www.wacom.com/en/Products/Intuos.aspx

Dik vopred za radu
ja ti odporucam na pracu s fotkami S velkost..co najmensie tym lepsie...velke tablety su dobre pre ludi ktori kreslia a potrebuju robit tahu ako ceruzkou vtedy je lepsi vacsi lebo mas lepsiu presnost a citlivost..ja pracujem dva roky ako profesionalny retuser a tablet pozuivam 8 hodin denne na upravu fotografii a behat s rukou po L tablete nie je nijaka vyhra..to som ovela rychlejsi s mysou..je to riadna gymnastika..preto svoj L tablet mam namapovany asi na 10x7cm a v tej malej ploche sa pohybujem po obrovskom monitore..skoro vobec nemusim nikam hybat celym ramenom, hybem iba rukou v zapesti...preto by mi kludne stacil aj S size..velke tablety pre ludi ktory nekreslia ako maliari su uplne tootalna zbytocnost..potreba citit sa dolezity ze maju nieco fajne profesionalne a mozu robit dolezite pohyby a vyzeraju pri tom kuul ja z mojej prace mam opacny nazor..cim viac si usetrit pohyb a ruku...
 
rk.
2012-08-05 18:33:52+02
Mam podobnu skusenost ako tomatito - pred tym, ako som rozmyslal nad kupou som mal asi tri mesiace pozicany tablet velkosti L a bola to riadna krava, aj ked dlhe tahy sa robili pohodlne. Nakoniec som siel do Ska, kedze retusujuem 99% casu a ked raz za svetelny rok chcem cosi nacarbat dlhsimi tahmi, tak to prezijem ... a som maximalne spokojny.
 
BlackWolf
2012-08-05 19:00:33+02
ja mam intuos 4 L a urcite by som nekupoval verziu 5 a to z jedneho jednoducheho dovodu - nema display ak teda dobre viem... casto robim vo vela rozdielnych programoch a kto si ma pamatat 8 tlacidiel ktore su vsade uplne inak nastavene preto tie popisky su uplne fasa... (samozrejme ked dlhsie robim v jednom programe tak na popisky nehladim ale ked prechadzam z programu do programu je to uzitocne)

ku tomu ci s alebo bez kabliku: no vzivote som si svoju velku kravu L-kovu verziu nezobral na kolena a v skole som skusal tie mensie brat na kolena ale prislo mi to take slusne napisane uchilne si šmrdlať rukou na rozkroku okrem ineho aj nepohodlne neviem vzdy ked s tym robim je to na stole to ze tam je kabel je mi fuk...

velkost: idealne je si skusit co a ako .. je pravad ze ked retusujem vela ... tak je to namahave ale nemam problem s presnostou ja som si na L-ko zvykol a vyhovuje mi ... ja hovorim ze je to o osobnych preverenciach jedinca treba skusit uvidis sam .... ja pracujem na svojom notesi s full HD obrazovkou a to moje L-ko je uplne presne take iste velke (aktivna plocha) ako monitor notesu takze v tomto mi to uplne vyhovuje...
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2012-08-05 19:06:07+02
príspevok od: tomatito
ja ti odporucam na pracu s fotkami S velkost..co najmensie tym lepsie...velke tablety su dobre pre ludi ktori kreslia a potrebuju robit tahu ako ceruzkou vtedy je lepsi vacsi lebo mas lepsiu presnost a citlivost..ja pracujem dva roky ako profesionalny retuser a tablet pozuivam 8 hodin denne na upravu fotografii a behat s rukou po L tablete nie je nijaka vyhra..to som ovela rychlejsi s mysou..je to riadna gymnastika..preto svoj L tablet mam namapovany asi na 10x7cm a v tej malej ploche sa pohybujem po obrovskom monitore..skoro vobec nemusim nikam hybat celym ramenom, hybem iba rukou v zapesti...preto by mi kludne stacil aj S size..velke tablety pre ludi ktory nekreslia ako maliari su uplne tootalna zbytocnost..potreba citit sa dolezity ze maju nieco fajne profesionalne a mozu robit dolezite pohyby a vyzeraju pri tom kuul ja z mojej prace mam opacny nazor..cim viac si usetrit pohyb a ruku...
suhlas, velký neznamena hned praktický.... a este ze "meč nerobi samuraja"
 
Juraj-BN
2012-08-05 19:25:22+02
príspevok od: tomatito
ja ti odporucam na pracu s fotkami S velkost..co najmensie tym lepsie...velke tablety su dobre pre ludi ktori kreslia a potrebuju robit tahu ako ceruzkou vtedy je lepsi vacsi lebo mas lepsiu presnost a citlivost..ja pracujem dva roky ako profesionalny retuser a tablet pozuivam 8 hodin denne na upravu fotografii a behat s rukou po L tablete nie je nijaka vyhra..to som ovela rychlejsi s mysou..je to riadna gymnastika..preto svoj L tablet mam namapovany asi na 10x7cm a v tej malej ploche sa pohybujem po obrovskom monitore..skoro vobec nemusim nikam hybat celym ramenom, hybem iba rukou v zapesti...preto by mi kludne stacil aj S size..velke tablety pre ludi ktory nekreslia ako maliari su uplne tootalna zbytocnost..potreba citit sa dolezity ze maju nieco fajne profesionalne a mozu robit dolezite pohyby a vyzeraju pri tom kuul ja z mojej prace mam opacny nazor..cim viac si usetrit pohyb a ruku...
Vdaka za odporucanie, tym padom L-ko je out of the game

Skoda ze to nemam odskusane (157 x 98) vs (224 x 140).

Ale vzhladom na tvoju radu ako od profi grafika zvolim zrejme to S-ko.
 
Juraj-BN
2012-08-05 19:27:44+02
príspevok od: DEVOTEE
suhlas, velký neznamena hned praktický.... a este ze "meč nerobi samuraja"
Ved hej, plne suhlasim, nakolko s tabletom nemam absolutne ziadnu skusenost.
Ak na klasicku upravu / retus fotiek staci to S-ko, do M-ka sa hrnut nebudem, necham si poradit.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-08-05 19:44:01+02
príspevok od: BlackWolf
ja mam intuos 4 L a urcite by som nekupoval verziu 5 a to z jedneho jednoducheho dovodu - nema display ak teda dobre viem... casto robim vo vela rozdielnych programoch a kto si ma pamatat 8 tlacidiel ktore su vsade uplne inak nastavene preto tie popisky su uplne fasa... (samozrejme ked dlhsie robim v jednom programe tak na popisky nehladim ale ked prechadzam z programu do programu je to uzitocne)

ku tomu ci s alebo bez kabliku: no vzivote som si svoju velku kravu L-kovu verziu nezobral na kolena a v skole som skusal tie mensie brat na kolena ale prislo mi to take slusne napisane uchilne si šmrdlať rukou na rozkroku okrem ineho aj nepohodlne neviem vzdy ked s tym robim je to na stole to ze tam je kabel je mi fuk...

velkost: idealne je si skusit co a ako .. je pravad ze ked retusujem vela ... tak je to namahave ale nemam problem s presnostou ja som si na L-ko zvykol a vyhovuje mi ... ja hovorim ze je to o osobnych preverenciach jedinca treba skusit uvidis sam .... ja pracujem na svojom notesi s full HD obrazovkou a to moje L-ko je uplne presne take iste velke (aktivna plocha) ako monitor notesu takze v tomto mi to uplne vyhovuje...
ty musis mat inak svalnatu ruku
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-08-05 19:47:38+02
príspevok od: Juraj-BN
Ved hej, plne suhlasim, nakolko s tabletom nemam absolutne ziadnu skusenost.
Ak na klasicku upravu / retus fotiek staci to S-ko, do M-ka sa hrnut nebudem, necham si poradit.
Juraj..samozrejme tablet by mal obsahovat ten touch ring..s tym sa zvacsuje a zmensuje fotka velmi rychlo a efektivne (myslim iba na monitore)..to je velmi dolezita vec..neviem ci S velkost to ma...tym padom ja dokazem byt precizny aj s S tabletom kedze si zvacsim fotku jednym pohybom ukazovakom po touch ring a retusujem vacsi nahlad...
 
Juraj-BN
2012-08-05 19:53:32+02
príspevok od: tomatito
Juraj..samozrejme tablet by mal obsahovat ten touch ring..s tym sa zvacsuje a zmensuje fotka velmi rychlo a efektivne (myslim iba na monitore)..to je velmi dolezita vec..neviem ci S velkost to ma...tym padom ja dokazem byt precizny aj s S tabletom kedze si zvacsim fotku jednym pohybom ukazovakom po touch ring a retusujem vacsi nahlad...
Hm, dava to zmysel co vravis naviac bude kompaktnejsi na prenos. Touch ring ma.
Tu je k nemu kratke video http://www.youtube.com/watch?v=mSA3w6Af6IQ&feature=relmfu

Nebudem spekulovat, myslim ze si s tym S-kom vystavim. Este raz dik.
 
tomatito
ocenenie redakciou 2012-08-05 20:02:14+02
a este posledna vec..kablik ma obcas obtazuje..cize keby som si mohol vybrat wireles verziu isiel by som do nej..sak asi si ju aj zozeniem
 
Juraj-BN
2012-08-05 20:04:41+02
príspevok od: tomatito
a este posledna vec..kablik ma obcas obtazuje..cize keby som si mohol vybrat wireles verziu isiel by som do nej..sak asi si ju aj zozeniem
Uz som objednal to S-ko aj wifi kitom
 
BlackWolf
2012-08-05 21:19:56+02
no tak ten kruzok je super vec lebo si vies nastavit az styri rozne funkcie toho "tocenia" ja to mam na zoom, potom na vracanie krokov ktore som spravil dopredu a dozadu, potom na natacanei celeho dokumentu (pozor neni to natacanie obrazku ale iba "pracovnej plochy) - velmi uzitocne pri retusi a co ja viem vzdy vsade inak ...
 
kaFOtka
2012-08-05 21:21:04+02
moja skusenost je taka, ze keby sa dalo zbavit vstekych kablov nevala by som ani sekundu.. ja sa totiz bezne zamotavam to pavuciny kablov ktora ide z mojho notebooku. Napajaci kabel, mys, externy disk.. a este ked si k tomu dam aj tablet no amen tma tiez inak pouzivam mini velkost a myslim ze je to na beznu retus dostacujuce.. pohybom zapastia vsetko zmaknem a nemusim sa tocit jak sofer vo vetrieske ktory ide do pravouhlej zakruty
 
BlackWolf
2012-08-05 21:22:08+02
príspevok od: tomatito
ty musis mat inak svalnatu ruku
co ja viem ani nie tiez velmi nestretavam Mr. honimilov s obrastenými rukami
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()