Hore
Fórum » Počítačové vybavenie
 

Nastavenie monitora

KESKOSENI
KESKOSENI 2011-12-04 15:58:33+01
Poprosim niekoho kto sa vyzna-uoravim fotografiu,na monitore je fajn,ked ju dam tlacit je tmava....ako si nastavit monitor?
 
KESKOSENI
2011-12-30 21:03:25+01
príspevok od: hombreee
Kazdopadne mohol by zavesit niektoru z fotiek ktore sa mu zdaju ze su vytlacene prilis tmavo.
staci sa pozriet do mojej galerie......
 
KESKOSENI
2011-12-30 21:04:02+01
príspevok od: Karol Srnec
Len hadas. Nicim nepodlozene. Nech sem zavesi jednu problemovu fotku a my so skalibrovanymi monitormi budeme vediet povedat, ci ma zly monitor alebo su v labe naprd. To je ale len polovica problemu. Aky ma jas? Pri akom osvetleni? Kde pozera a za akych svetelnych podmienok tie vytlacene fotky?

Ja som sa zaskolil na pracu s minilabom. Problem je najcastejsie kombinaciou troch faktorov:
1. Vypeckovany jas na monitore - vedie k tendencii upravit fotky do tmava
2. Obsluha minilabu. Velmi casty problem. Rada obehat viac minilabov so skusobnymi fotkami je velmi dobra.
3. Prezeranie fotiek za nevyhodnych svetelnych podmienok. Dokonca priamo v minilaboch maju zle svetlo. Treba ich ppozriet na dennom svetle.

Odporucanie: Malokto pozera fotky za normovanych odporucanych svetelnych podmienok. Najcstejsie je to niekde v obyvacke alebo kaviarni. Je tam menej svetla. Preto odporucam robit fotky o nieco svetlejsie.
staci sa pozriet do mojej galerie....
 
hombreee
2011-12-30 22:04:37+01
podla mojho skromneho nazoru, tato fotka, na LCD je to mozno syte, ale bola po vytlaceni dost tmava

www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/240263/rybarik/

 
KESKOSENI
2011-12-30 22:18:46+01
príspevok od: hombreee
podla mojho skromneho nazoru, tato fotka, na LCD je to mozno syte, ale bola po vytlaceni dost tmava

www.ephoto.sk/fotogaleria/hodnotit-fotografiu/240263/rybarik/

ved prave na mojom monitore je fajn a po vytlaceni tmava.....
 
Posterusak
2012-04-28 15:46:30+02
ja tlacim na canonke a zo spravou farieb som to spravil nasledovne:
1. Kupil som orignal Canon farbu + fotopapier canon
2. Vsetky hodnoty aj v Lightroome som dal na dafaut aj v Nvidia ovladaci
3. Jas notebooku na 50%
4. vytlacil som fotku
5. Otvoril som si tu fotku vyltacenu fotku formatu A4 som si dal vedla a podla toho som nastavil gammu jas kontrast a ostatne veci, trvalo mi to cca hodku ale vysledok stoji zato teraz na 98% mi to tlaci ako to vidim na monitore osttne 2 percentna mam problem s hnedov trosicka mi ju tlaci do tmavsia

Zlu skusenst mam s Monitorom LG Flatron: Farby si ukazuje ako mu pride . Otvorim fotku na ploche v zoneri ukaze mi ju tmavo, otvorimtu tu istu fotku na nete a je to preexponovane cim to je ? neviem neriesim upravujem fotky na notebooku (ASUS) a som spokojny
 
Azimut
2012-04-28 19:44:06+02
príspevok od: Posterusak
ja tlacim na canonke a zo spravou farieb som to spravil nasledovne:
1. Kupil som orignal Canon farbu + fotopapier canon
2. Vsetky hodnoty aj v Lightroome som dal na dafaut aj v Nvidia ovladaci
3. Jas notebooku na 50%
4. vytlacil som fotku
5. Otvoril som si tu fotku vyltacenu fotku formatu A4 som si dal vedla a podla toho som nastavil gammu jas kontrast a ostatne veci, trvalo mi to cca hodku ale vysledok stoji zato teraz na 98% mi to tlaci ako to vidim na monitore osttne 2 percentna mam problem s hnedov trosicka mi ju tlaci do tmavsia

Zlu skusenst mam s Monitorom LG Flatron: Farby si ukazuje ako mu pride . Otvorim fotku na ploche v zoneri ukaze mi ju tmavo, otvorimtu tu istu fotku na nete a je to preexponovane cim to je ? neviem neriesim upravujem fotky na notebooku (ASUS) a som spokojny
Mám LG Flatron, nepozorujem žiadny,podotýkam žiadny posun farieb v Zoneri a tu v galérii. Neviem,čím to je . Ale asi tým,že som "ťažký amatér" a moc tomu nerozumiem..
 
Posterusak
2012-04-28 21:38:22+02
príspevok od: Azimut
Mám LG Flatron, nepozorujem žiadny,podotýkam žiadny posun farieb v Zoneri a tu v galérii. Neviem,čím to je . Ale asi tým,že som "ťažký amatér" a moc tomu nerozumiem..
ja v zoneri ked priblizim raw fotku tak zmeni farby upravujem v lightroome v JPEG mi to nerobi podotykam
 
keko
2012-04-28 22:36:53+02
príspevok od: Posterusak
ja tlacim na canonke a zo spravou farieb som to spravil nasledovne:
1. Kupil som orignal Canon farbu + fotopapier canon
2. Vsetky hodnoty aj v Lightroome som dal na dafaut aj v Nvidia ovladaci
3. Jas notebooku na 50%
4. vytlacil som fotku
5. Otvoril som si tu fotku vyltacenu fotku formatu A4 som si dal vedla a podla toho som nastavil gammu jas kontrast a ostatne veci, trvalo mi to cca hodku ale vysledok stoji zato teraz na 98% mi to tlaci ako to vidim na monitore osttne 2 percentna mam problem s hnedov trosicka mi ju tlaci do tmavsia

Zlu skusenst mam s Monitorom LG Flatron: Farby si ukazuje ako mu pride . Otvorim fotku na ploche v zoneri ukaze mi ju tmavo, otvorimtu tu istu fotku na nete a je to preexponovane cim to je ? neviem neriesim upravujem fotky na notebooku (ASUS) a som spokojny
A cim si svietis na tu vytlacenu fotku?
 
Posterusak
2012-04-28 22:53:51+02
príspevok od: keko
A cim si svietis na tu vytlacenu fotku?
Denne svetlo vascinou
 
Daniel.U
2012-04-28 22:54:05+02
príspevok od: Posterusak
ja tlacim na canonke a zo spravou farieb som to spravil nasledovne:
1. Kupil som orignal Canon farbu + fotopapier canon
2. Vsetky hodnoty aj v Lightroome som dal na dafaut aj v Nvidia ovladaci
3. Jas notebooku na 50%
4. vytlacil som fotku
5. Otvoril som si tu fotku vyltacenu fotku formatu A4 som si dal vedla a podla toho som nastavil gammu jas kontrast a ostatne veci, trvalo mi to cca hodku ale vysledok stoji zato teraz na 98% mi to tlaci ako to vidim na monitore osttne 2 percentna mam problem s hnedov trosicka mi ju tlaci do tmavsia

Zlu skusenst mam s Monitorom LG Flatron: Farby si ukazuje ako mu pride . Otvorim fotku na ploche v zoneri ukaze mi ju tmavo, otvorimtu tu istu fotku na nete a je to preexponovane cim to je ? neviem neriesim upravujem fotky na notebooku (ASUS) a som spokojny
mohol by si mi to prist nastavit aj mne? Ja to tak nedozam zladit ani spektrometrom , s IPS panelom a znalostou colormanagementu
 
Daniel.U
2012-04-28 22:54:48+02
zabudol som a to mam aj specialne trubice v svietidle
 
Posterusak
2012-04-28 22:57:19+02
príspevok od: Daniel.U
mohol by si mi to prist nastavit aj mne? Ja to tak nedozam zladit ani spektrometrom , s IPS panelom a znalostou colormanagementu
ja som zobral notebook na denne svetlo , som sa docital na anglickom fore ze je to najlepsie osvetlenie na stavu farieb, zobral som aj tu fotku a otvoril si ju v notebokuu a nastoval som to gamma, jas korekciu farieb som moc nepocuval to mi sedelo skoro
 
Posterusak
2012-04-28 23:02:35+02
príspevok od: Daniel.U
mohol by si mi to prist nastavit aj mne? Ja to tak nedozam zladit ani spektrometrom , s IPS panelom a znalostou colormanagementu
alebo mozes mat dodrbany monitor ako ja na stolovom PC tam sa to neda ani zo sondov ani nijako
 
Daniel.U
2012-04-28 23:10:11+02
príspevok od: Posterusak
alebo mozes mat dodrbany monitor ako ja na stolovom PC tam sa to neda ani zo sondov ani nijako
ja som to samozrejme myslel ironicky. 98% nezladis nijako a uz vobec nie s domacou tlaciarnou a uz absolutne nie s notebokom. Este tak nejake specificke farby sa ti mozu zdat subjektivne rovnake, ale pletovky a zemite farby nehrozi.
 
Posterusak
2012-04-28 23:14:17+02
príspevok od: Daniel.U
ja som to samozrejme myslel ironicky. 98% nezladis nijako a uz vobec nie s domacou tlaciarnou a uz absolutne nie s notebokom. Este tak nejake specificke farby sa ti mozu zdat subjektivne rovnake, ale pletovky a zemite farby nehrozi.
sak som napisal ze 98 mi to sedi a ta pretovka to neriesim. Pre mna je dolezite ze sa to paci ludom ktorym to vytlacim a mne a nebudem tam sksmat ze je tam o 1K posunta teplota farieb sak to je chore a ladim som to aj cez sondu aj notebook aj aj monitor LG

 
Daniel.U
2012-04-28 23:21:17+02
príspevok od: Posterusak
sak som napisal ze 98 mi to sedi a ta pretovka to neriesim. Pre mna je dolezite ze sa to paci ludom ktorym to vytlacim a mne a nebudem tam sksmat ze je tam o 1K posunta teplota farieb sak to je chore a ladim som to aj cez sondu aj notebook aj aj monitor LG

pouzivas color proofing ked to porovnavas?
 
Posterusak
2012-04-28 23:24:05+02
príspevok od: Daniel.U
pouzivas color proofing ked to porovnavas?
ak myslis toto tak ano http://www.flexopress.com/betascreen/betaviewer.html
 
Daniel.U
2012-04-28 23:25:57+02
príspevok od: Posterusak
ak myslis toto tak ano http://www.flexopress.com/betascreen/betaviewer.html
myslel som simulaciu vystupu. lebo ani s nim ti to nebude hrat na 98%
 
keko
2012-04-29 12:32:04+02
príspevok od: Posterusak
Denne svetlo vascinou
Cez okno?
 
Posterusak
2012-05-10 21:47:19+02
preto si nedavam tlacit fotky do firiem ale pekne doma

a dolezity je faktor na aky papier tlacis a s akou farmou mam dobru skusenost s farbou lemond aj s papierky lemond
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()