Hore
Fórum » Tlač
 

Akú domácu tlačiareň

boris9995
boris9995 2012-07-30 11:21:19+02
Ahojte chcel by som sa spýtať akú by ste mi poradily tlačiareň na tlač fotiek. Chcel by som niečo lepšie. Ďakujem Prepáčte ak už takáto téma je založená ale nemám veľa času tu čítať.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-31 08:28:23+02
Na par fotiek ti staci skutocne zakladny model atramentovej tlaciarne, ak ju chces pouzivat aj ako kopirku alebo skener, kup si multifunkcnu. Orientuj sa na Canon a Epson, pouzivaj originalne naplne a papiere. Obidve znacky maju dobre ovladace, ktore ti zarucia dobru farebnu vernost, bez nutnosti kalibracie, ci zlozitych nastaveni.
 
ondrisek
2012-09-01 23:19:22+02
Epson L800
 
wlad
2012-09-02 00:06:50+02
príspevok od: Karol Srnec
Vyhodene peniaze. Nerentabilne. Objednaj si fotky cez internet. Dnes tento format ponukaju v akcii pod 10 centov. Kolko ich mozes mat za cenu beznej fototlaciarne (100€)? A to v tom nie su naklady na papier, atrament. Tlaciaren ti nezabera miesto na stole. Za dane peniaze mas predplatne do minilabu na niekolko rokov.

Domaca tlaciaren ma zmysel vtedy, ked vytlacis dostatocny pocet vytlackov a to aj vacsich formatov a zaroven ju vyuzijes pre kancelarsku tlac, pripadne ako kopirku, ci skener.
nie je vsetko o peniazoch.
Tiez mam doma tlaciaren a nevytlacim ani spominanych 20-30 fotiek za mesiac.
Ale ked chcem nieco hodit na papier, do 5 minut drzim vytlacok v ruke. Nemusim nic objednavat, niekam nieco nosit, a potom trpnut aky prekontrasteny a presaturovany grc mi donesu.
Moja domaca tlaciaren tlaci podstatne krajsie fotky ako bezne minilaby v nakupnych centrach.
 
landov
2012-09-02 07:06:29+02
príspevok od: wlad
nie je vsetko o peniazoch.
Tiez mam doma tlaciaren a nevytlacim ani spominanych 20-30 fotiek za mesiac.
Ale ked chcem nieco hodit na papier, do 5 minut drzim vytlacok v ruke. Nemusim nic objednavat, niekam nieco nosit, a potom trpnut aky prekontrasteny a presaturovany grc mi donesu.
Moja domaca tlaciaren tlaci podstatne krajsie fotky ako bezne minilaby v nakupnych centrach.
presne tak...kvoli tomu mam doma Epson P50 a nelutujem.
 
ondrisek
2012-09-02 09:17:40+02
Ja som to vyriesil s tlaciarnou Epson L800, vrelo odporúčam.

 
jozkovicz
2012-09-17 12:24:30+02
príspevok od: Karol Srnec
A my mame mat cas pisat? Vobec nespecifikujes co chces tlacit, pre koho, format, mnozstvo.... Proste si sa na zalozenie zrozumitelnej temy vykaslal. Ako chces potom ziskat pouzitelne informacie. Vyhladat trmy o tlaciarnach trva minutu.
www.ephoto.sk/forum/27/tlac/
www.ephoto.sk/vyhladavanie/?hladaj=tlačiareň&kde=forum
zdravim,
nevedel by si mi poradit nejaku tlaciaren, ktoru chcem vyuzivat na tlacenie nejakych textur na papier, ktory sa napr pouziva pri vyrobe vizitiek, plus je firma, ktora vyraba papiere uz s nejakou strukturou. Tie papiere aj nejake doma, su vedene ako fotopapiere, ale ide skor o normalny papier, ale ma nejaku strukturu. Nejde mi o tlac fotiek, na to vyuzivam fotolaby. Pytam sa skor preto, ze mam doma lacnu tlaciaren a ta proste blbne, ked aj nastavim vyssiu kvalitu tlace, tak nezoberie papier, tlaci len na nastavenie, obycajny papier. Pri zadani najlepsej kvality je aj tak vidiet pruhy. Hrubsi papier mi ani nezoberie, zmrvi ho a zasekne sa. Aby som to zhrnul, chcel by som tlaciaren, ktora nema problem aj s hrubsim papierom so strukturou, ktora bude vediet tlacit motiv aj bez pruhov. Spomina sa tu napr Canon Pixma iP4950, neviem, stacilo by to ? No a nakoniec dam ukazku, co chcem tlacit. Cize rozne struktury, ci vzory. Dakujem
 
beda_sk
2012-10-18 17:34:54+02
príspevok od: om1ci
Pamätáte sa na BT-100 ?

jednoihličkova a mal som ju k ZX-Spectrum.
Tesla BT-100 bola super - tlacil na nej aj stvorfarebne cez farebne kopiraky. Aj rychlost bola skvela, jeden obrazok viac nez hodinu Idem teraz nejaku tlaciaren kupovat, vdaka za hore tipy.
 
tomda888
2012-10-18 17:56:10+02
Prave som objednal Canon PIXMA MG535. Ma niekto skusenosti s neorigo naplnami do Canona? Oplati sa? Su aj nejake rizika?
 
tomda888
2012-10-18 17:57:39+02
Sorry, preklep. Model je 5350 nie 535.
 
obonsky
2012-10-18 19:40:57+02
Ja som kupoval talciaren po tom, ako som v ziadnom z fotolabov nebol spokojny s fotkami - bud boli divne farebne posunute, alebo neostre alebo s prepalmi aj kde neboli...
Kupil som Canon Pixma IP6700 a fotky z nej su take ako som si predstavoval. A od kedy som zacal spekulovat s ICC profilmi, vidim na monitore to iste, ako lezie na papier, co je super.
Ta moja tlaciaren ma vsak uz asi 5 rokov a novsie modely Canonu maju zrejme implementovanu uzasne vylepsenie (vid link.)

http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx?consultanswers=1&id_question=457395#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=RSSfeed

A k neorigo naplniam - skusal som len ciernu, tam som nejaky rozdiel oproti originalu nezbadal. Ale farebne mi nikde na fotky neodporucali.
 
jana.kovářova
2017-09-01 17:32:48+02
Ja mam tuto https://www.ekotoner.sk/sk/tlaciarne-laserove/farebne/lexmark-cs417dn-a4-25str-256mb-duplex-lan-usb.html a je dostacujici. Fotky z ni lezou nadherne.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()