Hore
Fórum » Tlač
 

Chybná bezokrajová tlač 10x15 na EPSON L800

ondrisek
ondrisek 2012-09-06 07:54:15+02
Ahojte, mam problem, vzdy ked tlacim fotky 10x15 cez adobe photoshop CS6 alebo CS5 bez okrajov a to mam nastavene vsetko ako ma byt, poloha v strede, prisposobit velikosti media, ale po vytlaceni je fotka trochu zvacsena, niektore casti po okrajoch su mimo fotky ale pritom v nahlade pred tlacou vo photoshope boli pekne v ramci predvoleneho formatu ale po vytlaceni su tie krajne casti fotky( ruka, nohy, hlava, no casti tela) useknute-mimo fotky, nechapem to. Ako to doladit? Nevie niekto co s tym?
dakujem za rady
 
WildSammy
2012-09-15 13:33:12+02
príspevok od: ondrisek
tak som skusal tlacit cez software epson a uz v nahlade je vidiet ako fotku osekne prikladam foto. fotka vlavo je OK v PC a fotka vpravo v nahlade pred tlacou uz oseknuta, presne tak to aj vytlaci.
podla vsetkeho nemas fotku v pomere stran 3:2, cize 10x15.. skus si ju vo fotosope orezat na rozmer 10x15cm a potom vytlacit
 
ondrisek
2012-09-15 16:01:41+02
nepomohol ani prevod na 10x15 format na 300DPI, vytlacilo to takisto useknute.
 
WildSammy
2012-09-15 16:32:42+02
posli mi tu fotku do mailu
 
koriblik
2012-10-27 23:36:59+02
mam ten isty problem. v original softe urezava z fotky pri bezokrajovej tlaci - nepodarilo sa mi to nastavit. No pri inych programoch sa da v Print Setup/tlacitko Properties/zalozka Page Layout/ a nastavit Enlargement Method na Retain Size (povodne bolo nastavene Auto Expand). Snad ti to pomoze.
 
COBRA_111
2013-05-31 11:41:50+02
... tento efekt sa objavuje u firmy EPSON v 90% prípadoch pri tlačení fotografií, osobne som odskúšal asi 20 modelov, každý jeden som následne musel reklamovať a je jedno či sa tlačí formát 10x15 alebo formát A4 alebo iný
... modelové rady L / model Epson Stylus Photo 1500W /
modelové rady Epson Stylus Photo PX..... (multifunkčné)
... v nastaveniach tlačiarne / Rozloženie strany sa nachádza časť s nastavením pod názvom
Bez okrajov / Metóda zväčšenia s výberom možností:

1. Automatické zväčšenie s možnosťami Min. / Str. / Max.
Pri možnosti Min. ostane po vytlačení fotografie biely okraj, ktorý nemá konštantnú šírku, ale ide z uhla, je nutné potom použiť rezačku na orez fotografie
2. Pri nastavení na Str. je výsledok o niečo lepší, ale sem tam je badateľný biely okraj necelého pol milimetra, ale už s tým, že fotografie je mierne zväčšená
3. Nastavenie na Max. fotografie zväčší natoľko, že efekt nepravidelného bieleho okraja zmizne úplne, ale za cenu "osekania"

2. Zachovať veľkosť
- znova sa tu dá pozorovať efekt bieleho okraja na fotografii


... najskôr som si myslel, že sa to týka len multifunkčných zariadení radu Epson Stylus Photo PX..... keď zo spodného zásobníka sa papier musí "ohnúť" a otočiť o 180° pred tlačou, pripisoval som to podávaču papiera a vyzerá to tak, že ten papier poťahuje mierne z uhla, preto sú na výber práve tie možnosti nastavení Min. / Str. / Max. aby sa mohla táto chyba čiastočne vykryť
S rovnakým problémom som sa však stretol aj pri modeloch zo zadným podávačom.
Tu som sa skontaktoval s jedným známym z univerzity, ktorý sa mi pokúsil môj postreh premerať cez PC s laserovým meračom.
Následne sa skutočne preukázalo, že vyššie uvedené modely EPSON "poťahujú" papier z uhla a práve z tohto dôvodu vzniká buď biely okraj alebo pri jeho zamedzení je fotografia "roztiahnutá" a "odstrihnutá"
Rádovo merania v odchýlke vyšli od 0,34° do 0,71°, vždy záleží od konkrétneho modelu
Každá vytlačená fotografia je tým pádom mierne z uhla.

Reklamácie mi uznali všetky, navyše som sa pokúsil kontaktovať priamo výrobcu EPSON, ktorý sa mi však odmietol k tomuto tvrdeniu vyjadriť = ani ho nepoprel ani nepotvrdil.

Z EPSONu som nakoniec prešiel na CANON, kde sa takýto problém vôbec nevyskytuje.
 
fct.sk
2015-09-23 19:35:40+02
príspevok od: koriblik
mam ten isty problem. v original softe urezava z fotky pri bezokrajovej tlaci - nepodarilo sa mi to nastavit. No pri inych programoch sa da v Print Setup/tlacitko Properties/zalozka Page Layout/ a nastavit Enlargement Method na Retain Size (povodne bolo nastavene Auto Expand). Snad ti to pomoze.
Jo..toto mi pomohlo, pretoze ked som tlacil aj obal na DVD, tak ho nevytlacilo 1:1 ale o nieco vacsi. Diky!
 
juraj07
2015-10-15 11:02:17+02
príspevok od: WildSammy
pri bezokrajovej tlaci je vzdy nejaky presah.. tento presah sa vacsinou da nastavit(napr. v driveroch).. ci ma byt mensi alebo vacsi.. cize pri bezokrajovej tlaci vzdy bude maly kusok z fotky chybat a preto na nu treba umiestnit fotku tak, aby nebolo zrezane z nejakej dolezitej casti.. nechapem preco to tu este nik nespomenul
presne tak to mam na canone pixma, presah sa da nastavit hodnotami 1 až 4 kde 4 je najvacší a 1 najmenší, pri "1" ale hrozí, že niekde vznikne milimetrovy okraj, preto vacsinou nastavujem "2".
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()