Hore
Fórum » Tlač
 

Tlačiareň Canon Pixma MG6350

jolefoto
2013-06-05 23:13:13+02
Zdravím všetkých. Nemá niekto skúsenosti alebo by mi vedel poradiť s výberom tejto tlačiarne. Myslím že by mohla dobre tlačiť fotečky do veľkosti A4. Veľmi by mi vyhovovalo že je to multifunkčné zariadenie, takže by nemali byť problémy aj s občasným skenovaním starých foto do digitálnej formy no a samozrejme aj nejaké to kopírovanie a tlačenie dokumentov. Doteraz som využíval tlačiareň v práci ale už to nie je možné. Vyhovovalo by mi aj to že má možnosť skenovať priamo na SD cartu alebo USB kluč. WiFi je tiež výhodou. Rád by som keby mi mohol niekto k tomuto zariadeniu niečo napísať aspoň názor, alebo poradiť aj iné zariadenie v zhruba asi v rovnakej cenovej hladine. Kôli fotkám by som najradšej atramentovú tlačiareň a aj kôli veľkosti. Ďakujem za odpovede.
 
jolefoto
2013-06-05 23:16:31+02
Ešte doplním link. http://multifunkcne-zariadenia.heureka.sk/canon-pixma-mg6350/
 
keko
2013-06-05 23:37:46+02
Rada znie, priplat si. Ale naozaj iba ked potrebujes tlacit vela fotografii a nik ti tu sluzbu na okoli neponuka. Tiez by som zvazil skenr ako samostatne zariadenie. Ale to je len rada.
 
jolefoto
2013-06-06 15:02:49+02
príspevok od: keko
Rada znie, priplat si. Ale naozaj iba ked potrebujes tlacit vela fotografii a nik ti tu sluzbu na okoli neponuka. Tiez by som zvazil skenr ako samostatne zariadenie. Ale to je len rada.
Je to síce len rada ale aj tak diky. Z tvojho prispevku som vydedukoval že túto tlačiareň asi radšej nie. Myslel som že Canon v tejto cenovej kategórii už robí dobre tlaciarne. Ono máš pravdu v tom že každé zariadenie zvlášť by malo byť kvalitatívne na vyššej úrovni. No ale samozrejme aj drahšie a v tom je celý problém obyčajných ľudí na Slovensku.
 
keko
2013-06-06 15:22:30+02
príspevok od: jolefoto
Je to síce len rada ale aj tak diky. Z tvojho prispevku som vydedukoval že túto tlačiareň asi radšej nie. Myslel som že Canon v tejto cenovej kategórii už robí dobre tlaciarne. Ono máš pravdu v tom že každé zariadenie zvlášť by malo byť kvalitatívne na vyššej úrovni. No ale samozrejme aj drahšie a v tom je celý problém obyčajných ľudí na Slovensku.
Vyslovene tuto - nemam skusenosti. Ale take tie naozaj foto sa polahky prehupnu cez 500€. Bez skenera. A vystupy su naozaj dobre.
 
1970
2013-06-07 00:18:14+02
Ak to myslis s fotkami vaznejsie, skus radsej nieco take:
http://pc.bazos.sk/inzerat/25604163/Canon-Pixma-Pro9000-Mark-II.php
je to len o malicko viac, ako cena za tvoju volbu, a vystup bude minimalne o triedu lepsi.
Ak su v poriadku hlavy, je to pecka za dobru cenu.
Alebo potom este nieco take: (kus drahsie, ale nepouzite, a mozno nieco zjednas)
http://pc.bazos.sk/inzerat/24442672/Epson-Stylus-Photo-R2000.php
 
jolefoto
2013-06-07 21:01:48+02
príspevok od: 1970
Ak to myslis s fotkami vaznejsie, skus radsej nieco take:
http://pc.bazos.sk/inzerat/25604163/Canon-Pixma-Pro9000-Mark-II.php
je to len o malicko viac, ako cena za tvoju volbu, a vystup bude minimalne o triedu lepsi.
Ak su v poriadku hlavy, je to pecka za dobru cenu.
Alebo potom este nieco take: (kus drahsie, ale nepouzite, a mozno nieco zjednas)
http://pc.bazos.sk/inzerat/24442672/Epson-Stylus-Photo-R2000.php
No ale to su len tlačiarne. Mne by sa hodilo zariadenie skôr multifunkčné aj keď uznávam že tlačiarne sú to parádne. Chcel by som zariadenie aj na kopírovanie a aj skenovanie. Samozrejme aj nejaké tie fotky. Keďže zariadenie by slúžilo všetkým u nás doma. Ja som myslel či niekto nemá skúsenosti s tlačiarňou uvedenou v predmete alebo s nejakou podobnou čo sa týka tlačenia fotiek. Ale aj tak ďakujem za odpoveď.
 
keko
2013-06-07 21:15:30+02
príspevok od: jolefoto
No ale to su len tlačiarne. Mne by sa hodilo zariadenie skôr multifunkčné aj keď uznávam že tlačiarne sú to parádne. Chcel by som zariadenie aj na kopírovanie a aj skenovanie. Samozrejme aj nejaké tie fotky. Keďže zariadenie by slúžilo všetkým u nás doma. Ja som myslel či niekto nemá skúsenosti s tlačiarňou uvedenou v predmete alebo s nejakou podobnou čo sa týka tlačenia fotiek. Ale aj tak ďakujem za odpoveď.
Ak si o tom presvedceny, potom je to dobra volba. Ked sa nechas ovplyvnit, potom hladaj dalej. Pre kazdeho sa najde spravna velkost panvice na palacinky
 
JohnNewton
2013-06-07 22:07:36+02
príspevok od: jolefoto
No ale to su len tlačiarne. Mne by sa hodilo zariadenie skôr multifunkčné aj keď uznávam že tlačiarne sú to parádne. Chcel by som zariadenie aj na kopírovanie a aj skenovanie. Samozrejme aj nejaké tie fotky. Keďže zariadenie by slúžilo všetkým u nás doma. Ja som myslel či niekto nemá skúsenosti s tlačiarňou uvedenou v predmete alebo s nejakou podobnou čo sa týka tlačenia fotiek. Ale aj tak ďakujem za odpoveď.
Na tých mini náplniach Canonu pri tlači fotografií prerobíš aj gate. Ja by som Ti odpručil Epson L800 na tlač A 4, 70 ml bandasky sú iné kafe, malo by to vydať na 450 ks A4, za smiešny peniaz .
 
om7aqa
2013-06-08 10:32:24+02
príspevok od: jolefoto
Zdravím všetkých. Nemá niekto skúsenosti alebo by mi vedel poradiť s výberom tejto tlačiarne. Myslím že by mohla dobre tlačiť fotečky do veľkosti A4. Veľmi by mi vyhovovalo že je to multifunkčné zariadenie, takže by nemali byť problémy aj s občasným skenovaním starých foto do digitálnej formy no a samozrejme aj nejaké to kopírovanie a tlačenie dokumentov. Doteraz som využíval tlačiareň v práci ale už to nie je možné. Vyhovovalo by mi aj to že má možnosť skenovať priamo na SD cartu alebo USB kluč. WiFi je tiež výhodou. Rád by som keby mi mohol niekto k tomuto zariadeniu niečo napísať aspoň názor, alebo poradiť aj iné zariadenie v zhruba asi v rovnakej cenovej hladine. Kôli fotkám by som najradšej atramentovú tlačiareň a aj kôli veľkosti. Ďakujem za odpovede.
Netreba príliš veľa investovať - aj toto bohate stačí:

http://www.alza.sk/canon-pixma-ip7250-d364954.htm

... a scaner radšej osobitne.
 
om7aqa
2013-06-08 10:34:21+02
príspevok od: jolefoto
Zdravím všetkých. Nemá niekto skúsenosti alebo by mi vedel poradiť s výberom tejto tlačiarne. Myslím že by mohla dobre tlačiť fotečky do veľkosti A4. Veľmi by mi vyhovovalo že je to multifunkčné zariadenie, takže by nemali byť problémy aj s občasným skenovaním starých foto do digitálnej formy no a samozrejme aj nejaké to kopírovanie a tlačenie dokumentov. Doteraz som využíval tlačiareň v práci ale už to nie je možné. Vyhovovalo by mi aj to že má možnosť skenovať priamo na SD cartu alebo USB kluč. WiFi je tiež výhodou. Rád by som keby mi mohol niekto k tomuto zariadeniu niečo napísať aspoň názor, alebo poradiť aj iné zariadenie v zhruba asi v rovnakej cenovej hladine. Kôli fotkám by som najradšej atramentovú tlačiareň a aj kôli veľkosti. Ďakujem za odpovede.
ešte som zabudol link na scaner:

http://www.alza.sk/canon-canoscan-5600f-4800x9600dpi-d100401.htm

zvládne aj film v celkom slušnej kvalite.
 
JohnNewton
2013-06-08 12:30:07+02
príspevok od: om7aqa
Netreba príliš veľa investovať - aj toto bohate stačí:

http://www.alza.sk/canon-pixma-ip7250-d364954.htm

... a scaner radšej osobitne.
Pri prvej výmene náplní, čo bude pri ich objeme veľmi rýchlo, si môže rovno kúpiť novú tlačiareň
 
om7aqa
2013-06-08 15:39:56+02
príspevok od: JohnNewton
Pri prvej výmene náplní, čo bude pri ich objeme veľmi rýchlo, si môže rovno kúpiť novú tlačiareň
Mám Canon IP 3600 a náplne mi vydržia na tlač A4 na 25-28 strán bezokrajovo v najvyššej kvalite. Cena? nieje to až tak dramatické - a stále je tu možnosť spraviť CISS atramentový systém za neporovnateľne nižšiu cenu ako je hore uvádzaný EPSON ...
Ak sa pokazí lacná canonka tak rovno kúpim druhú. Ak sa pokazí fest drahý EPSON tak som dotlačil ...
... a vždy je tu možnosť používať kvalitné náhradné atramenty - kvalita? uspokojivá aj s náhradami.
 
om7aqa
2013-06-08 15:47:12+02
Jaaaj, a povedzme si to takto. All In One zariadenia: no, ak sa pokazí scaner, tak do opravy pôjde aj tlačiareň (alebo opačne).
A po druhé: kto chce tlačiť len tak doma pre radosť tak si naozaj nebude kupovať zariadenia pre profíkov (za profi ceny). Na domáce použitie a sporadickú tlač naozaj kvalitných fotografií bohate postačuje aj mnou spomenutá Canonka
... a je lepšie raz vidieť výtlačok ako 100 komentárov k tejto téme. (Mňa presvedčila kvalita tlače - teda výtlačky čo som držal v ruke a mal možnosť porovnať ... )
 
JohnNewton
2013-06-08 16:40:14+02
príspevok od: om7aqa
Mám Canon IP 3600 a náplne mi vydržia na tlač A4 na 25-28 strán bezokrajovo v najvyššej kvalite. Cena? nieje to až tak dramatické - a stále je tu možnosť spraviť CISS atramentový systém za neporovnateľne nižšiu cenu ako je hore uvádzaný EPSON ...
Ak sa pokazí lacná canonka tak rovno kúpim druhú. Ak sa pokazí fest drahý EPSON tak som dotlačil ...
... a vždy je tu možnosť používať kvalitné náhradné atramenty - kvalita? uspokojivá aj s náhradami.
Canon je na prevádzku najdrahšie riešenie, ber to tak, že to predávam, a mal som už čokoľvek čo si vieš predstaviť , 70 ml orginál epson atramentu stojí cca 7 € bez DPH, 6 x 7 = 42 = 1500 foto 10x 15 alebo 450 foto A 4, o čom sa to prosím ťa bavime ?
 
jolefoto
2013-06-10 20:09:27+02
príspevok od: JohnNewton
Canon je na prevádzku najdrahšie riešenie, ber to tak, že to predávam, a mal som už čokoľvek čo si vieš predstaviť , 70 ml orginál epson atramentu stojí cca 7 € bez DPH, 6 x 7 = 42 = 1500 foto 10x 15 alebo 450 foto A 4, o čom sa to prosím ťa bavime ?
Tlačiareň je objednaná. Presvedčili ma aj testy na zahraničných webových stránkach. Ďakujem všetkým za akúkoľvek radu a pomoc. Ďakujem aj za tipy od om7aqa, ale to už je mimo moje finančné maximum. Ešte som zistoval výťažnosť XL atramentov pre Canon Pixma MG6350

Výťažnosť atramentových zásobníkov – tlač fotografií
Fotografia 10 x 15 cm¹
Čierny pigment XL: 3900* fotografií
Čierna XL: 1125* fotografií
Azúrová XL: 369 photos
Purpurová XL: 369 fotografií
Žltá XL: 359 fotografií
Sivá XL: 275 fotografií

Ceny podľa heureka.sk

PGI-550PGBK XL (pigmentový čierny) 12,56 - 20,36 €
CLI-551BK XL (čierny) 11,70 - 19,73 €
CLI-551C XL (azúrový) 11,70 - 20,10 €
CLI-551M XL (purpurový) 11,70 - 20,10 €
CLI-551Y XL (žltý) 11,70 - 20,10 €
CLI-551GY XL (sivý) 12,14 - 19,39 €

Z uvedeného vyplýva dohromady cena nie bez DPH ale s DPH od 71,76 - do 119,78
Myslím že na moje potreby by sa to mohlo dať utiahnuť. Ešte by som sa opýtal om7aqa ako myslí to čo napísal citujem:
Cena? nieje to až tak dramatické - a stále je tu možnosť spraviť CISS atramentový systém
Čo znamená spraviť CISS atramentový systém? Za odpoveď ďakujem.
 
juraj07
2015-10-15 11:20:51+02
Mam tuto tlačiareň 2 roky a tie uvedene počty su absolutne nerealne. S novymi naplňami XL (Gy, Y, M, C) ktore ma spolu stoja 50 eur vytlačím max. 30 fotiek A4. Čierna sa mina pomalsie, vydrží zhruba dvojnasobok a čierna pigmentova skoro vôbec.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()