Hore
Fórum » Tlač
 

Tlač Epson L800 a CS6

roberto39
2013-12-14 14:26:09+01
Už sa tu veľa popísalo o správe farieb, ale aj tak potrebujem poradiť od niekoho kto má tlačiareň Epson L800 a tlačí s CS6. Už som vyskúšal tlačiť s rôznymi nastaveniami, ale ani náhodou sa mi nepodarilo vytlačiť to čo je na obrazovke monitora. Takže po poriadku. Mám kalibrovaný monitor Eizo EV2436W. V CS6 upravím fotku odfotenú Nikonom D700 v sRGB a aj úpravy robím v sRGB. Keď ju dám tlačiť nastavím tlač: Správu barev provádí Photoshop, (dal som aj správu barev provádí tiskárna) papier Epson Photo (ten mám v tlačiarni) v nastavení tlačiarne vypnem ICC. Aj pri hocijakom inom nastavení mi s tlačiarne vylezie šedivá, a miesto čiernej zelená farba. Skúšal som už rôzne nastavenia, ale stále to tlačí iné farby. Viete mi niekto poradiť prosím ak tlačíte vy aby vyliezli s nej farby tak ako sú na monitore? Farby mám originál a tlačiareň je nová. Keby mi niekto kto takto tlačí napísal jeho nastavenia budem mu nesmierne vďačný za pomoc. Ďakujem všetkým ktorí poradia a pomôžu.
 
bonifacko
2013-12-14 15:11:59+01
Ja to tlačím z programu čo dodava Epson - Epson Easy Photo Print. Farby vyzeraju v poriadku. Ak si si nepomylil zasobniky z atramentom, tak nemam predstavu, kde robíš chybu. Ja sa snažím nekomplikovať situaciu a ani som nevedel, že sa to da tlačiť priamo z Adobe PS.
 
roberto39
2013-12-14 15:44:05+01
Nie nepomýli som si. Tiež tomu nerozumiem kde robím chybu.
 
roberto39
2013-12-14 15:50:20+01
Teraz som to vytlačil cez program Epson a tiež to vytlačí tak isto ako z CS6. Nerozumiem tomu.
 
bonifacko
2013-12-14 15:57:31+01
a monitor mam taky obyčajny, uplne prinaležiaci mojim schopnostiam LG w2220p, takže žiadna kalibracia. Iba stiahnuty nejaky profil a priradeny k monitoru. A to som sa dozvedel, že sa daju kalibrovať aj fotopapiere. A priznam sa, ja chce tlačiť, nie z toho uplne zblbnuť.
 
roberto39
2013-12-14 16:00:41+01
Ale práveže aj ja potrebujem ,,len,, tlačiť, ale nejako mi to tlačí iné farby ako vidím. Ale dosť iné. Viem že nikdy nedosiahnem to čo je na monitore, ale aspoň sa k tomu priblížiť.
 
bonifacko
2013-12-14 19:06:01+01
ja som si tlačil aj IR fotografiu a porovnal s tym, čo mam z fotolabu. L800 robí sytejšie farby.
 
roberto39
2013-12-15 06:57:40+01
No neviem kde robím chybu, ale mne to tlačí úplne iné farby ako sú na monitore.
 
bonifacko
2013-12-15 07:55:44+01
príspevok od: roberto39
No neviem kde robím chybu, ale mne to tlačí úplne iné farby ako sú na monitore.
panorama - fotografia v monitore
vpravo - vytlačene cez epson L800 a sken, aby si to porovnal
 
roberto39
2013-12-15 08:00:21+01
Ale tu tiež moc nesedia farby. či?
Mne tlačí čiernu do zelena a to je vidno najviac. A je to cele omnoho menej sýte ako na obrazovke.
 
bonifacko
2013-12-15 09:47:22+01
Na lište dolu je ikona tlačiarne, ak to otvorím, dostanem sa do nastavení. V záložke rozšírené su možnosti spravy farieb a 3 možnosti, napr. Ovladacie prvky farieb a nastaviť jas, kontrast a nasytenie a potom možnosť pracovať s azurovou, purpurovou a žltou. Čo navrhuješ?
 
roberto39
2013-12-15 09:53:18+01
Idem to skúsiť a skúsim aj iný papier. Dám vedieť. Len ide o to, že upravíš fotku do detailov v PS a tak ju chcem aj vytlačiť.
 
total empty
2013-12-15 19:43:31+01
Priraď fotke profil a nechaj ho tam, napr sRGB, a inak hrubší fotopapier má iba jednú stranu na tlačenie zo špec.vrstvov, dúfam, že ho nedávaš naopak.
Tlačiareň si svoj ICC nájde, len tam treba zakliknúť aký papier používaš a tlač jpg, nie psdečka nedajbože vo viacej vrstvách.
Ja neviem, ale mne epsonka tlačí verne,pokiaľ používaš orig.aatrament a papier z prislušným nastvením. Vyskúšaj tlačiť z iného programu, mne v práci na starom pc najlepšie tlačilo, keď som obr. skopiroval a hodil na papier 20x30 v PowerPointe a tlačil bez úprav. Je tam ešte xpečko a fotošop alebo novšie programy by neutiahol-procesor 800mega
 
tadzesi
2013-12-17 13:30:20+01
http://files.support.epson.com/pdf/r2880_/r2880_mc.pdf

Kazdopadne tvoj problem vidim v CB tlaci a na toto nenajdes u tlaciarni ako je tvoja riesenie. Tvoja tlacka pouziva totiz iba jedenu farbu na namiesanie CB. Ak tlacis CB, tak skus navolit moznost iba CB tlace, mozno to pomoze. Tvoja tlaciaren spada skor do kategorie lepsich kancelarkych = neocakavaj zazraky.

Osobne som pouzival iPF6100 a teraz Canon Pixma Pro 1. IPFka ma 3 cierne atramenty Black, Gray, Photo Gray. Pro1 Matte Black, Gray, Dark Gray a Light Gray. CB foto na oboch je v pohode lebo pouzivaju viac ako jeden cierny atrament.

Taktiez nevidim problem pri tlaci z PS. Tlac cez standardny WIN ovladac je stale iba 8bit, cize nedostanes z tlaciarne to co sa da. V tvojom pripade je asi ten 8bit maximum. Ovladac pre PS uz dokaze toho viac, je 16bit, ale nieje bezny u stoloych tlaciarni.
 
tankista95
2013-12-17 22:08:34+01
príspevok od: roberto39
Už sa tu veľa popísalo o správe farieb, ale aj tak potrebujem poradiť od niekoho kto má tlačiareň Epson L800 a tlačí s CS6. Už som vyskúšal tlačiť s rôznymi nastaveniami, ale ani náhodou sa mi nepodarilo vytlačiť to čo je na obrazovke monitora. Takže po poriadku. Mám kalibrovaný monitor Eizo EV2436W. V CS6 upravím fotku odfotenú Nikonom D700 v sRGB a aj úpravy robím v sRGB. Keď ju dám tlačiť nastavím tlač: Správu barev provádí Photoshop, (dal som aj správu barev provádí tiskárna) papier Epson Photo (ten mám v tlačiarni) v nastavení tlačiarne vypnem ICC. Aj pri hocijakom inom nastavení mi s tlačiarne vylezie šedivá, a miesto čiernej zelená farba. Skúšal som už rôzne nastavenia, ale stále to tlačí iné farby. Viete mi niekto poradiť prosím ak tlačíte vy aby vyliezli s nej farby tak ako sú na monitore? Farby mám originál a tlačiareň je nová. Keby mi niekto kto takto tlačí napísal jeho nastavenia budem mu nesmierne vďačný za pomoc. Ďakujem všetkým ktorí poradia a pomôžu.
mal som podobny problem a tieu z epsonom, potom som prepal nadstavenie riadenia farieb a bolo po probleme
 
roberto39
2013-12-18 07:59:46+01
príspevok od: tankista95
mal som podobny problem a tieu z epsonom, potom som prepal nadstavenie riadenia farieb a bolo po probleme
Môžeš mi podrobnejšie napísať ako si to urobil? Ako to máš nastavené keď tlačíš. Vopred ďakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()