Hore
Fórum » Tlač
 

vykalibrovanie canon IX 6550 a HP X451dw aby tlačili rovnako

SlavoV
2014-11-08 14:54:03+01
Ahoj, potreboval by som poradiť
mám CANON IX 6550 tlačím A3 a A4 vizualizácie, no tlačím dosť veľa cca 400ks A3 a 600ks A4 mesačne, nestíham kupovať tlačiarne a aj hlavy, mám ciss a atrament od INteku. tento objem sa bude navyšovať. Tlačím v kvalite foto.
chcem kúpiť HP X451dw + ciss ale dá sa to zkalibrovať dokopy aby keď tlačím prospekt alebo brožúru na ix 6550 by som vytlačil obálku a na HP X451dw stredné srany, ale farby by museli byť rovnaké. Sú to vizualizácie nábytkov čiže nie foto, nieje tam taký nárok na vernosť farieb.
Alebo mi poradte tlačiareň ktorá by to taký objem vydržala bez toho aby som musel kúpiť ako teraz 3ks tlačiarní naraz + dalšie hlavy....
idealne by bolo keby má tlačiareň len 4 farby...
Som ochotný za poradenstvo a kalibráciu zaplatiť, viem sa prísť poradiť osobne i do BA a aj inam.
Slavo
0905 913 315
sumec@sumec.sk
 
MaxGamut
2014-11-25 16:18:27+01
a/ kalibrácia, profilovanie a cieľová simulácia sú 3 rôzne veci. a/ je pomerne jednoduché, b/ je omnoho zložitejšie, c/ je brutál ... zladiť na 100% 2 rozdielne tlačiarne je náročné až nemožné - v podstate ide o simuláciu jednoho výstupu na druhej tlačiarni. ak by si mal rozdielne atramenty, je to veľmi náročný proces pre profesionála.

b/ ak budeš mať na oboch úplne zhodné atramenty a podobné médiá, situácia sa rapídne zlepší - v postate Ti naozaj stačí iba zhodná linearizácia a ink limit. ako na to v domácich podmienkach "za 100€" - to neviem originál drivery k týmto malým tlačiarňam sú RGB a neumožňujú skoro nijako vstupovať do prepočtu na CMYK. jedine zohnať nejaký soft, ktorý to vie obísť...

c/ čo sa týka výdrže hláv tlačiarní - každý výrobca rozlišuje home, semi-pro, small office atď. - nesmieš kupovať domáce lacné tlačiarne, ktoré nie sú stavané na väčší objem
+ náhradné neoriginálne náplne VÝRAZNE znižujú životnosť hláv. toto nie je mýtus !!! ich kvalita sa iba zďaleka približuje originálom. navyše "kvalita" atramentov je daná viacerými parametrami, nielen farbou (sýtosťou).
+ dolievanie farieb je ďalší problém (prenikanie prachu) a tiež zásadne znižuje životnosť hláv.

čiže ak si sa vybral týmto smerom, asi sa budeš musieť s krátkou životnosťou hláv zmieriť. prípadne si ešte raz prerátaj, či ušetríš viac na atramentoch, ako minieš na hlavách....
 
total empty
2014-11-25 16:52:27+01
príspevok od: SlavoV
Ahoj, potreboval by som poradiť
mám CANON IX 6550 tlačím A3 a A4 vizualizácie, no tlačím dosť veľa cca 400ks A3 a 600ks A4 mesačne, nestíham kupovať tlačiarne a aj hlavy, mám ciss a atrament od INteku. tento objem sa bude navyšovať. Tlačím v kvalite foto.
chcem kúpiť HP X451dw + ciss ale dá sa to zkalibrovať dokopy aby keď tlačím prospekt alebo brožúru na ix 6550 by som vytlačil obálku a na HP X451dw stredné srany, ale farby by museli byť rovnaké. Sú to vizualizácie nábytkov čiže nie foto, nieje tam taký nárok na vernosť farieb.
Alebo mi poradte tlačiareň ktorá by to taký objem vydržala bez toho aby som musel kúpiť ako teraz 3ks tlačiarní naraz + dalšie hlavy....
idealne by bolo keby má tlačiareň len 4 farby...
Som ochotný za poradenstvo a kalibráciu zaplatiť, viem sa prísť poradiť osobne i do BA a aj inam.
Slavo
0905 913 315
sumec@sumec.sk
Si sa dal na dosť drahé tlačenie....neuvažuješ skôr o zakúpeni malého plotra ? alebo profi lejzrovky?
Ja ti neviem, ale ja dávam fotky robiť zásadne do fotolabu mokrou cestou (a3+) ale aj menšie,kvalitou je to lepšie a cenovo lacnejšie.
A brožúri a letáky do A3, ti skutočne stačí lejzrovka, je to spotrebný material, nie plátno na stenu.
Ale aj tak by som nešiel cez atramentky
Až keď budeš mať iné tlačiarne, potom môžeš uvažovať o kalibrácií celej cesty až po výstup.
Si už počul o kurvitkách v atramentkách ?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()