Hore
Fórum » Tlač
 

Tlačiareň pre FotoAmatéra

Daniel Leitman
2015-09-06 18:59:25+02
Zdravim

zatial som sa podobnou otazkou vobec nezaoberal ale rad by som si zacal tlacit doma fotky. Pocital som cosi ale cim dalej tim menej sa v tom vyznam. Paci sa mi system Epson L800 kde sa dolieva farba ale rad by som tlacil primarne vo velkosti A3 co tato tlaciaren nedokaze. Zauimave su aj tlaciarne od Canonu PixmaPro9500 a novsie Pixma Pro 10/100 ale ich cena je kusok vyssie a neviem ci realne stoja za kupu pre moje vyuzitie. Tlacit by som chcel prave vacsie formaty A3 a pomenej A4 pre svoje potreby prip ako present pre priatelov atd. nemam vystavovatelske ambicie a nieco ako color management nejak extra neriesim ani nemienim - radsej fotim ako sedim za PC upravou kadejakych prkotin a mierny pre vacsinu nepozorovatelny posun farieb ma netankuje. Farebne budem tlacit z priestoru sRGB a zhruba 30% tvorby by slo v ciernobielej na matny papier. Potesila by ma podpora 14bitov (momentalne mam len 12bRAW ale planujem kupu noveho fotaku)
Za vase tipy vopred dakujem snad mi v tom urobite kusok jasnejsie ci mam vazne prplatit za top produkty v kategorii alebo by mi stacili nejake priemerne kusky prip. konkretne modely.

este jedna podotazka.. aky mate nazor na kupu pouzivanej tlaciarne ? cital som aj o kadejakych kazitkach ci sa to teda oplati vobec take kupit
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-09-06 19:42:05+02
1. To je ale kucapaca
2. L800, neviem ako tlaci, ale tu na fore kazdy hlasi, ze ma s nou problemy
3. Dalej si vymenoval poloprofi tlaciarne Canon, urcite splnaju vysokennaroky na kvalitu tlace
4. Neries bitovu hlbku RAW, ani tlaciarne. Zbytocne miesas nesuvisiace veci
5. U takychto tlaciarni je standardom, ak chces vyuzit max. kvalitu, ze na tlac posielas 16-bit TIFF Adobe RGB
6. Colormanagementu sa budes venovat, ci chces alebo nechces. S colormanagementom tlaciarne sa namusis trapit, je zabudovany v ovladacoch, ty len volis na aky papier tlacis a ovladace priradia profil.
7. Co by si ale mal mat, tak to je skalibrovany monitor, ktory ti verne zobrazi, co budes tlacit, cize nejaky poriadny s Adobe RGB gamutom
 
JohnNewton
2015-09-06 20:01:47+02
Epsony na A3+ sú označené ako L1300 a L1800 s dolievaním atramentu. Ja s L800 žiadny problém za dva roky nemám, ani so zasýchaním trysiek ani po dlhšej nečinnosti. Na čb tlač to ale moc nie je. Epson R3000 tlačí neskutočne dobre ale aj rovnako draho....
 
Daniel Leitman
2015-09-06 21:16:54+02
@Karol
u L800 sa mi paci ten system dolievania farby netvrdim ze je to svaty gral a utekam si to kupit o tich problemoch som cital tiez. To ze si dolejem farbu a za pomerne slusny peniaz je fajn

tie Canony mi hodilo ako prve na googli pri hladani "photo A3 printer" precital som kus o tom a ludia su spokojny otazne je ci sa za tu alebo mensiu cenu nenajde nieco vhodnejsie pre amaterske vyuzitie bez ambicii na galerijne vystavovanie. Doma, znamim rodine atd

Do Labu nosim 16bit TIFF suobry nie je dvovod doma tlacit z horsieho zdroja tomu ze cim lepsi vstup dodam tim lepsi mam vystup som pochopil, len sa mi proste do toho LABu nechce behat na co mam osobne dvovody preto hladam obstojny stroj na tlac fotiek

tim colormanagementom som myslel to ze ked vymenim kazetu nebudem sa ani v najmensom zaoberat zladovanim monitora s vystupom z tlaciarne .. ten rozdiel uz nejak prekusnem ak nebude extremny lebo nemam na to cas chut ani nervy sa s tim zakazdym piplat. pre osobne potreby postacujuce a vystavovat nikde nejdem

@JN mrknem sa na tie L1300 / L1800
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()