Hore
Fórum » Tlač
 

rozlisenie fotiek pre fotoknihu

jessica1208
2015-10-04 20:36:35+02
zdravim potrebujem pomoct s rozlisenim pre fotoknihu.
vseda na webe je software k danej stranke ale neudavaju tam ake maju byt rozlisenia fotiek take aby neboli nasledne orezane...(potom je nasa praca v ps a inom softe zbytocna ked nakoniec ju orezu)....udavaju len velkost knihy ale naco je nam velkost knihy ked sa tam pracuje s kolazami fotiek ktore maju ine rozmery .... a pride my blbe kazdu jednu fotku ktoru chcem importovat skusat v ps velkosti fotiek ci sa my tam zmesti cela...
ma niekto skusenosti s tym?
dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-04 21:07:30+02
Ak si knihu neurobis celu sama, nikdy!!!!!!! nebudes mat nad nou kontrolu. Rozlisenie je obycajna matematika od DPI a konkretnom rozmere, z ktorych sa vytpovita potrebne rozlisenie. Su o tom clanky vo Fotoskole, spracovanie fotografie.

Pri rozliseni sucasnych fotakov je to aj tak ale uplne jedno. Fotky treba davat v plnom rozliseni a softver na vyrobu knihy si fotku zmensi na potrebne rozlisenie, aby subor nebol zbytocne velky.

Chcela by si vsetko TOP ale zabudas, ze ked sa nieco robi automaticky, tak to top nebvude. AJ tak ale vdaka, ze si dnes kazdy moze urobit slusnu knihu sam. ALe ak to ma byt perfektne, tak to vyzaduje jednoducho vzdelanie. Sam som roky robil tzv. "zalamovaca", cize grafika, tvoriaceho noviny, casopisy, plagaty atd.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()