Hore
Fórum » Tlač
 

Tlac foto s presnymi farbami

thesixtyeight
2015-11-12 16:23:00+01
Zdravim, vo fotografii som novacik, je to fakt len hobby. Mam par foto na tlac obehal som vsetky minilaby v Ziline, dal si spravit tu istu fotku v kazdom z nich. Ide o fotku dietata t.j. potrebujem dobre odtie e pokozky. Mam relativne kvalitny a kalibrovany sRGB monitor(robim v oblasti grafiky, no moc s kalibraciou a icc profilmi skusenosti nemam).
Vysledky z minilabov
-fotka z chemickeho minilabu: farby fajn, farbu pokozky taha do zlta, chcelo by to poladit a mozno na 5 krat by som sa strafil ALE ich tlac je strasne rozostrena, netusim ci to je technologiou alebo im to len rozostruje SW. Taktiez ich papier je tmavsi.
-fotka z labu so sublimacnou tlacou: uzasna ostrost fotky ALE tie presaturovane farby.....och, pokozka vyzera ako keby sa to dieta prave obarilo vriacou vodou. farbu pokozky taha do cervena. Papier je ozaj biely.

Moje otazky teda su:
1. je chemicka tlac spojena s neostrimi fotkami alebo je to problem len v ich nastaveniach?
2. ako dosiahnut aby som dostal to co mam na monitore (farebne) aj na papier, ktora tlac je najidealnejsa (chemia, sublimacna, ink)?
3. vedel by ktosi povedat kde v Ziline sa daju tlacit fotky s kvalitou? Mate niekto skusenosti? Pripadne mozte poradit nejaku online sluzbu?

Diki moc )
 
thesixtyeight
2015-11-12 16:28:01+01
* Diki moc
 
thelonge
2015-11-13 10:15:16+01
Ahoj, odpoviem len na druhu otazku nakolko k ostatnym sa neviem vyjadrit.

presny vystup toho co sfotis nedosiahnes bez vlastneho color managementu, takto to je len strielanie naslepo.

prva vec je to, ze potrebujes exponovat farby realne take ako su - nakalibrovat fotak. Druha vec je ze ich potrebujes zobrazit korektne - nakalibrovany monitor s adekvatnym gamutom, sRGB sa nehodi. Ohladne tlaciarne detto

trocha pogoogli a sam posudis co potrebujes a ci sa ti do toho chce
 
thesixtyeight
2015-11-15 02:23:33+01
Diki
 
MaxGamut
2015-12-05 01:31:52+01
príspevok od: thesixtyeight
Zdravim, vo fotografii som novacik, je to fakt len hobby. Mam par foto na tlac obehal som vsetky minilaby v Ziline, dal si spravit tu istu fotku v kazdom z nich. Ide o fotku dietata t.j. potrebujem dobre odtie e pokozky. Mam relativne kvalitny a kalibrovany sRGB monitor(robim v oblasti grafiky, no moc s kalibraciou a icc profilmi skusenosti nemam).
Vysledky z minilabov
-fotka z chemickeho minilabu: farby fajn, farbu pokozky taha do zlta, chcelo by to poladit a mozno na 5 krat by som sa strafil ALE ich tlac je strasne rozostrena, netusim ci to je technologiou alebo im to len rozostruje SW. Taktiez ich papier je tmavsi.
-fotka z labu so sublimacnou tlacou: uzasna ostrost fotky ALE tie presaturovane farby.....och, pokozka vyzera ako keby sa to dieta prave obarilo vriacou vodou. farbu pokozky taha do cervena. Papier je ozaj biely.

Moje otazky teda su:
1. je chemicka tlac spojena s neostrimi fotkami alebo je to problem len v ich nastaveniach?
2. ako dosiahnut aby som dostal to co mam na monitore (farebne) aj na papier, ktora tlac je najidealnejsa (chemia, sublimacna, ink)?
3. vedel by ktosi povedat kde v Ziline sa daju tlacit fotky s kvalitou? Mate niekto skusenosti? Pripadne mozte poradit nejaku online sluzbu?

Diki moc )
1/ Ziadna slusna tlac nie je viditelne neostra. Bude to chyba operatorov, materialu, udrzby alebo nastavenia ich softwaru....
2/ na tuto otazku sa da odpovedat len zlozito, lebo je to cele zlozite. nastuduj aspon zaklad toho color managementu...

A este Ti dam jednu pomocnu info - ked uz raz budes mat istotu, ze mas presne a kvalitne fotky, popros vo fotolabe, aby Ti vypli automaticku upravu farieb. Bezny fotolab dnes robi s fotkami automaticky asi tak 5-10 uprav... (ostrenie, neutralizacia sedej, nastavenie bieleho a cierneho bodu, celkovy kontrast, celkovy jas, doladenie telovej farby, svietiace oci, atd, atd...)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()