Hore
Fórum » Tlač
 

Fotopapier Lidl a Epson L800

xtro
2016-01-21 19:43:13+01
Zdravim osadenstvo.
Skusal niekto tlac na v sucasnosti predavany fotopapier z Lidla na tlaciarni Epson L800? Papier sa zda byt celkom dobry, niektore fotografiie su skutocne dobre, ale pri niektorych, kde je pri tlaci pouzite viac atramentu, tak mam pocit, ze ho nedokaze absorbovat. Profily som skusal len dostupne Epson, ale nejaky vyraznejsi rozdiel som medzi nimi nevidel.
 
landov
2016-01-21 21:44:26+01
Používam papier z lidlu na Epson l800 skoro rok a veľká spokojnosť.
 
Paladin25
2016-01-22 08:26:12+01
príspevok od: landov
Používam papier z lidlu na Epson l800 skoro rok a veľká spokojnosť.
Keď už tu máme túto tému rád by som sa spýtal ako si spokojný s kvalitou tlače. Momentálne používam Canon iP7250 s kvalitou som veľmi spokojný ale s nákladmi na tlač už menej.

Uvidím reálny rozdiel pri fotke 10x15 resp. A4 ?

Má niekto skúsenosť?

Ďakujem pekne
 
j.a.r.o.
2016-01-22 08:53:02+01
Reálny rozdiel uvidíš iste v nákladoch na tlač, t.j. v prospech veľkozásobníkovej L800. Čo sa týka tlače (videl som výtlačok u kamoša) - farebne je to bez problémov zrovnateľné s malými fotolabmi. Horšie je to z ČB tlačou, tú L800 moc dobre nezvláda - sú tam farebné posuny (z dôvodu nízkeho počtu atramentov).
 
Wlady
2016-01-22 08:55:09+01
Od vcera je v Lidli fotopapier A4, ze tie peniaze je to super.....
 
Paladin25
2016-01-22 11:13:02+01
príspevok od: Wlady
Od vcera je v Lidli fotopapier A4, ze tie peniaze je to super.....
JJ dnes sa tam chystám
 
Kejval
2016-01-22 12:36:58+01
príspevok od: xtro
Zdravim osadenstvo.
Skusal niekto tlac na v sucasnosti predavany fotopapier z Lidla na tlaciarni Epson L800? Papier sa zda byt celkom dobry, niektore fotografiie su skutocne dobre, ale pri niektorych, kde je pri tlaci pouzite viac atramentu, tak mam pocit, ze ho nedokaze absorbovat. Profily som skusal len dostupne Epson, ale nejaky vyraznejsi rozdiel som medzi nimi nevidel.
Je to tak, ale aknsi dobre pamatam,po zaschnuti tam ziadny viditelny flak z neabsorbovaneho atramentu nebol. Ani by som nepovedal,ze to robi pri fotkach,kde sa pouzije viac atramentu. Neviem,cim to je. Robi to len niekedy.Kdesi som cital,ze vtedy treba znizit kvalitu tlace. Namiesto epson premium glossy som dal glossy a atramentový flak uz sa neurobil. Ak si to dobre pamatam. Zasa tak vela netlacim.
Ak porovnam papier z Lidla s papierom Epson premium glossy,tak vysledky su podobne.
 
Kejval
2016-01-22 12:46:55+01
príspevok od: Paladin25
Keď už tu máme túto tému rád by som sa spýtal ako si spokojný s kvalitou tlače. Momentálne používam Canon iP7250 s kvalitou som veľmi spokojný ale s nákladmi na tlač už menej.

Uvidím reálny rozdiel pri fotke 10x15 resp. A4 ?

Má niekto skúsenosť?

Ďakujem pekne
Mne kvalita vyhovuje, ako pise kolega,porovnaval som tu istu fotku z labu a potom som si ju vytlacil na L 800. Kvalitativne zrovnatelne,akurat sa mi nijako nepodarilo to presne farebne trafit. Mam len taku domnienku,ze L 800 ma slabsiu ciernu. Fotky maju akysi hnedkasty nadych,zda sa mi.
Naklady na tlac su nizke,ide to ale na ukor trvanlivosti. Ale udajne by v albume mala fotka vydrzat nezmenena 20-30 rokov. Pol roka mi visi jedna A4 na stene a zatial som si nic negativne nevsimol.
 
Kejval
2016-01-22 12:53:54+01
príspevok od: j.a.r.o.
Reálny rozdiel uvidíš iste v nákladoch na tlač, t.j. v prospech veľkozásobníkovej L800. Čo sa týka tlače (videl som výtlačok u kamoša) - farebne je to bez problémov zrovnateľné s malými fotolabmi. Horšie je to z ČB tlačou, tú L800 moc dobre nezvláda - sú tam farebné posuny (z dôvodu nízkeho počtu atramentov).
Ano,su tam farebne posuny. Je tu jedna moznost,aby to tlacilo neutralne,ale ma to haciky.
- nie je mozna bezokrajova tlac
- kvalita tlace je nizsia,na A4 je vidiet pri podrobnom preskumani jemne pruzky

Treba zvolit najvyssiu kvalitu,cb tlac,obycajny papier. Vtedy je fotka neutralna,podla mna. Vyskusajte.
 
landov
2016-01-22 13:20:49+01
príspevok od: Paladin25
Keď už tu máme túto tému rád by som sa spýtal ako si spokojný s kvalitou tlače. Momentálne používam Canon iP7250 s kvalitou som veľmi spokojný ale s nákladmi na tlač už menej.

Uvidím reálny rozdiel pri fotke 10x15 resp. A4 ?

Má niekto skúsenosť?

Ďakujem pekne
S kvalitou som spokojny, je rovnaka aku som mal na Epsion P50, ale naklady su o svetelne roky nizsie na L800. Co myslis rozdielom 10x15 vs A4 ?
 
Paladin25
2016-01-22 14:50:04+01
príspevok od: landov
S kvalitou som spokojny, je rovnaka aku som mal na Epsion P50, ale naklady su o svetelne roky nizsie na L800. Co myslis rozdielom 10x15 vs A4 ?
Myslel som či náhodou nemá niekto skúsenosti aj s Canon atramentovými tlačiarnami (predsa len ten systém a druh farbiva je tam iný) a či trebárs pri tlačení fotografie 10x15 je rozdiel nepoznateľný ale pri A4 už viditeľný

Ale ako vidím všetci sú L800 veľmi spokojný náklady sú fakt nízko čo ma veľmi láka
 
landov
2016-01-22 14:57:14+01
príspevok od: Paladin25
Myslel som či náhodou nemá niekto skúsenosti aj s Canon atramentovými tlačiarnami (predsa len ten systém a druh farbiva je tam iný) a či trebárs pri tlačení fotografie 10x15 je rozdiel nepoznateľný ale pri A4 už viditeľný

Ale ako vidím všetci sú L800 veľmi spokojný náklady sú fakt nízko čo ma veľmi láka
poviem ti tolko. L800 mam od maja a z nadrziek ubudla mozno 1/10 objemu. A to sa neobmedzujem v tlaceni, tlacim aj pre deti blbosti do skoly atd. Za mna jednozancne OK.
 
Kejval
2016-01-22 15:50:03+01
príspevok od: Paladin25
Myslel som či náhodou nemá niekto skúsenosti aj s Canon atramentovými tlačiarnami (predsa len ten systém a druh farbiva je tam iný) a či trebárs pri tlačení fotografie 10x15 je rozdiel nepoznateľný ale pri A4 už viditeľný

Ale ako vidím všetci sú L800 veľmi spokojný náklady sú fakt nízko čo ma veľmi láka
Pociatocna cena je vyssia,ale dostanes v baleni kpoec atramentu. Vsetky farby full. A ubuda z nich pomaly. Pri tlaceni nejakych sprostych veci na obycajny papier ta nemusi kvoli nakladom srdce boliet. A zalozis.foto papier a mas slusnu fotku. Odpada aj otravne,.neustale menenie nerovnako spotrebujucich sa kaziet. Spickovym tlaciarnam,alebo aj Canonkam s sedou farbou sa to asi nevyrovna(iba si tak myslim), ale ako univerzalna domaca tlaciaren je to fajn. Otazne je kolko vydrzi,kedy zapracuje kurvitko.
 
xtro
2016-01-22 17:46:46+01
Oscanoval som to sice na mizernom scenery, ale myslim, ze vidno na rozhrani brady ze je tam atrament akoby sa nevpil a vytvoril tam zvlastne rozhranie. Hned po tlaci je evidentne vidno nevpity atrament. Hned po nevydarenej tlaci som tlacil na iny papier tam bolo vsetko v poriadku.
 
xtro
2016-01-22 17:50:45+01
príspevok od: Kejval
Ano,su tam farebne posuny. Je tu jedna moznost,aby to tlacilo neutralne,ale ma to haciky.
- nie je mozna bezokrajova tlac
- kvalita tlace je nizsia,na A4 je vidiet pri podrobnom preskumani jemne pruzky

Treba zvolit najvyssiu kvalitu,cb tlac,obycajny papier. Vtedy je fotka neutralna,podla mna. Vyskusajte.
L800 CB tlac nezvlada, to je pravda, ale pri uvedenom nastaveni sa max kvalita, cb tlac a obycajny papier sa to skutocne zlepsi, ale nie je to zazrak. Na CB sa L800 jednoducho nehodi - aspon taku mam realnu skusenost.
 
Kejval
2016-01-24 10:02:35+01
Tak som vytlacil rovnaku fotku A4 na Epson premium glossy a tento Lidl papier. Epson je lepsi. Jednoznacne na automatiku. Potom som rucne skusal vyladit este ten Lidlak, ale nebolo to ono. Mozno snad nejakym dlhsim laborovanim by sa dal vytvorit slusny profil.Kus A 4 vychadza 33 centov a Lidlak 12. Podla mnna ta uspora za to nestoji.
A "porad slinta,porad slinta...", ale po uschnuti som flaky nepobadal.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()