Hore
Fórum » Tlač
 

Domaca tlaciaren prosim o RADU nie o mudrovanie od veci

Hocico
2017-12-04 19:13:58+01
Dobry den,

Chcel by som poprosit ludi ktory maju zaujem poradit o radu pri kupe tlaciarne na domace pouzitie.
Chcel by som vas poprosit, aby ste mi poradili a aby sa tu nerozbehla debata od veci. Tem o tlaciarnach som tu precital vela (ak nie vsetky), no nic sa nedozvedel. Bud to bola tema (tlaciaren) spred par rokov alebo sa tema ubrala uplne odlisnym smerom.

Moj favorit je epson L810 kvoli displeju, skener nepotrebujeme. Tlacit na nej bude len manzelka a len rodinne fotky ktore pojdu na stenu a po case do albumu/suflika. Cena tlaciarne nerozhoduje, rozhoduje kvalita tlace a cena spotrebneho materialu. Na L810 ma zaujala CISS technologia/cena spotr. materialu a vraj aj kvalita tlace. Dalej sa mi pacia: pixma pro 100/10/1, epson stylus pro 3880 a epson photo r3000. Tie dalsie som spomenul len z dovodu, ak by ste nahodou niektoru z nich pouzivali, popr. vedeli ci existuje sposob ako znizit cenu tlace. (Nemyslim tym ale neoriginalne naplne na ktore vsetci nadavate, kalibrovanie podla neorig.naplne sa mi tiez nechce.) Cena za material ma zaujima hlavne koli tomu ze sa bude tlacit naozaj len zo zabavy. Nechcem teda dat 200-1200€ za tlaciaren a potom kupovat mesacne za 500+€ naplne. Popripade, existuje tlaciaren podobna L810ke ktora by bola lepsia? kvalitnejsia? Hlavne poziadavky su: Dostatocna kvalita za rozumnu cenu. A3 by sa mi pacilo tiez ale nie je podmienkou. Na to mozem pouzit aj tlac cez internet

Fotoaparat pouzivam Sony a7s2 s 16-35f4 70-200f4 a 55f1,8 a aby som nezabudol tlaciaren by mala spolupracovat s osx.

Prosim drzte sa naozaj temy.
Dakujem
 
Hocico
2017-12-04 19:19:32+01
Este som zabudol, aby na fotkach aj mensich rozmerov nebolo vidno ziadne bodky, kocky a ani prechody pri zmene farieb, alebo v tienoch. Nedaj boze pri vacsich...
 
PowerMan
2017-12-04 19:37:16+01
Ak ti to pomôže - roky používam fototlačiarne Canon, momentálne PIXMU 7550 + originálne atramenty + Canon Platinum, Plus Glossy II.
V amatérskych podmienkach je to najvyššia možná kvalita, ale rozhodne to nie je lacný koníček.
 
Hocico
2017-12-04 20:02:58+01
Ahoj a dakujem za reakciu. Pozeral som tu tlaciaren a pisu na nu naozaj dobre. Jednu vec ale nechapem. Niekde som sa docital ze oko nerozozna viac ako 1200dpi a tato tlaciarn ma Rozlíšenie tlače 9600 dpi. na co je to prosim dobre? Nie je to uz potom ako 5" 4k displej? Zbytocnost? Kolko asi stoji jedna stranka A4 teba a ako to je s cistenim? Cital som ze tieto tlaciarne dost casto cistia hlavu a niektore dokonca aj pocas tlace. Tlac potom prebieha nasledovne. Zapne sa tlaciaren, hned cistenie, vytlacia 20 stran,cistenie. Po dokonceni tlace znovu cistenie. Ak sa vraj k tomu este tlaci s odstupom casu, farba sa minie trebars aj po 20 a4 stranach.
 
PowerMan
2017-12-04 20:31:41+01
Rozlíšenie udávané pri tlačiarňach sa myslí na rozmer strany, v tomto prípade A4, vôbec sa s tý m nezaťažuj, pre nás je podstatný skutočný počet obrazových bodov na palec, kde je všeobecne zaužívaná norma 300DPI, teda fotokvalita, to dokáže plus/mínus každá skutočná fototlačiareň.
Príprava fototlačiarne, čistenie skutočne dosť zdržiava, to sa musí strpieť.
Spotreba atramentu pri A4 je veľmi vysoká, samozrejme bude vyššia, ak napríklad 10 fotiek vytlačíš každý deň po jednej, ako keď ich vytlačíš jedným vrzom.
 
Hocico
2017-12-04 21:09:02+01
Presne toto nechcem riesit. Asi kupim tu L810. Lakaju ma tie 9 a viac farebne no ... Asi skusim L810 a uvidim ako budem spokojny. Aj tak je najlacnejsia. Nevies prosim ako je na tom tato tlaciaren s kvalitou tlace na orig. foto papier?
 
PowerMan
2017-12-04 21:20:34+01
L810 bohužiaľ nepoznám, v každom prípade nejaké priepastné rozdiely vo výstupe fototlačiarní sa nedajú očakávať, ak sa použije kvalitný papier. Myslím, že L810 môžeš kľudne skúsiť, ja som verný Canonkám skôr zo zotrvačnosti a idem na istotu. Páči sa mi, že obsahujú foto-čiernu pre kontrast a jemné prechody.
 
z80
2017-12-04 21:48:08+01
Ak chces tlacit cisto fotky mozo by si mal uvazovat nad cisto foto tlaciarnou ako Canon Selphy. Pouziva sublimacnu tlac a kvalita je vyssia ako pri beznych atramentovych tlaciarnach.
Specialne plati to co si napisal
"Este som zabudol, aby na fotkach aj mensich rozmerov nebolo vidno ziadne bodky, kocky a ani prechody pri zmene farieb, alebo v tienoch. Nedaj boze pri vacsich.." pretoze sublimacna tlac ciastocne "rozmazava" a teda dokonale maskuje prechody.
Cena tlaciarne cca. 120 € a jedna fotka (predava sa spolu papier s tonerovymi foliami) je necelych 30c. Limitom je ale rozmer fotky 10x15cm, to je na stenu dost male.
Ja osobne pouzivam atramentovu Canon MG7550 (tlaciaren+scanner) lebo tlacim casto aj dokumenty a pouzivam aj neoriginalne atramenty pricom kvalitu (s neoriginalnym atramentom na neoriginalnom fotopapieri) povazujem na amaterske pouzitie za dostatocnu.
 
JohnNewton
2017-12-04 22:13:36+01
príspevok od: Hocico
Presne toto nechcem riesit. Asi kupim tu L810. Lakaju ma tie 9 a viac farebne no ... Asi skusim L810 a uvidim ako budem spokojny. Aj tak je najlacnejsia. Nevies prosim ako je na tom tato tlaciaren s kvalitou tlace na orig. foto papier?
Nič nepokazíš, farebná tlač je veľmi dobrá, čb už menej, náklady na tlač sú 5 až 10 x nižšie ako s Epsonom R 3000.
 
pekelnikivan
2017-12-04 22:17:06+01
Z Epsonkou mám dobré skúsenosti ale L805. Ta je bez displeja a kopírky čisto tlač A4 a cd/dvd. Ale budeš musieť počítať pokiaľ chceš s nej dostať maximum musíš tlačiť na najvyšej kvalite a tam už uberá aj viacej atramentu. Takže paierové info treba brať z rezervou. Suma sumárum pokial tlačíš čosi viac tak sa oplatí rozhodne na náklady. Mne sa podarilo na náplne vytlačiť 330ks plnofarebnej A4 fotografie, čo činí 1320 fotiek 10x15. Jednu ale chybu krásy predsa má, moc sa nehodí na bw tlač je tam zelený nádych.
 
Hocico
2017-12-04 22:52:20+01
príspevok od: PowerMan
L810 bohužiaľ nepoznám, v každom prípade nejaké priepastné rozdiely vo výstupe fototlačiarní sa nedajú očakávať, ak sa použije kvalitný papier. Myslím, že L810 môžeš kľudne skúsiť, ja som verný Canonkám skôr zo zotrvačnosti a idem na istotu. Páči sa mi, že obsahujú foto-čiernu pre kontrast a jemné prechody.
Presne prechodov sa bojim. B&W netlacim, to by mi nevadilo. Uz 2hy den sa snazim najst video v ktorom by porovnavali L8xx s konkurenciou no marne. Teda videa som nasiel, fotky ale z blizka neukazali ani v jednom. Nechapem to. A to vsade pisali o epsone a o brother ako o inovatoroch. Cakal som teda ze toho bude na nete viac.
 
Hocico
2017-12-04 23:07:35+01
príspevok od: z80
Ak chces tlacit cisto fotky mozo by si mal uvazovat nad cisto foto tlaciarnou ako Canon Selphy. Pouziva sublimacnu tlac a kvalita je vyssia ako pri beznych atramentovych tlaciarnach.
Specialne plati to co si napisal
"Este som zabudol, aby na fotkach aj mensich rozmerov nebolo vidno ziadne bodky, kocky a ani prechody pri zmene farieb, alebo v tienoch. Nedaj boze pri vacsich.." pretoze sublimacna tlac ciastocne "rozmazava" a teda dokonale maskuje prechody.
Cena tlaciarne cca. 120 € a jedna fotka (predava sa spolu papier s tonerovymi foliami) je necelych 30c. Limitom je ale rozmer fotky 10x15cm, to je na stenu dost male.
Ja osobne pouzivam atramentovu Canon MG7550 (tlaciaren+scanner) lebo tlacim casto aj dokumenty a pouzivam aj neoriginalne atramenty pricom kvalitu (s neoriginalnym atramentom na neoriginalnom fotopapieri) povazujem na amaterske pouzitie za dostatocnu.
Ahoj, o nej som uz tiez cital, mladej ale nebude stacit ten rozmer. Canon MG7550 uz spomynal aj PowerMan. Na nete som nasiel same super recenzie. Kedze ale viem ze sa bude experimentovat, do tych patronov sa mi moc nechce. Par rokov naspat sme mali tlaciaren na patrony a od vtedy sa mi do toho nechce. Po precitani X recenzii ohladom spotreby sa toho obavam aj dnes.
 
Hocico
2017-12-04 23:12:58+01
príspevok od: JohnNewton
Nič nepokazíš, farebná tlač je veľmi dobrá, čb už menej, náklady na tlač sú 5 až 10 x nižšie ako s Epsonom R 3000.
Asi to idem objednat a napisem manzelkine skusnosti. Myslim ze viac ludi by to zaujimalo. Sam som hladal a nenasiel nic, co by ma presvedcilo, alebo odradilo.
 
Hocico
2017-12-04 23:20:46+01
príspevok od: pekelnikivan
Z Epsonkou mám dobré skúsenosti ale L805. Ta je bez displeja a kopírky čisto tlač A4 a cd/dvd. Ale budeš musieť počítať pokiaľ chceš s nej dostať maximum musíš tlačiť na najvyšej kvalite a tam už uberá aj viacej atramentu. Takže paierové info treba brať z rezervou. Suma sumárum pokial tlačíš čosi viac tak sa oplatí rozhodne na náklady. Mne sa podarilo na náplne vytlačiť 330ks plnofarebnej A4 fotografie, čo činí 1320 fotiek 10x15. Jednu ale chybu krásy predsa má, moc sa nehodí na bw tlač je tam zelený nádych.
Poradil by si mi prosm dobry fotopapier k tejto tlaciarni? Rozdiel je vlastne aj tak len v tom displeji, takze sa urcite rozumies. Ak by som ta mohol poprosit, vedel by si mi este poslat ukazku fotky ktoru si sam odfotil a vytlacil? Bol by som ti velmi vdacny. Prepáčte mi že píšem bez mäkčeňov a dľžňov, mám ale nemeckú klávesnicu. Buď to píšem takto jednoducho, alebo to musím diktovať.
 
PowerMan
2017-12-04 23:28:50+01
Mne sa veľmi páči aktuálna Canonka PIXMA TS9150, tiež ma fotografickú čiernu.
Ešte jedna rada - keď si vyberieš tlačiareň, skontroluj si bitovú hlbku tlače. Canon to má tak, že štandartný ovladač pokrýva 8-bit a nadstavbový driver sa sťahuje osobitne, pričom umožňuje 16-bit. To je maximálna kvalita v domácich podmienkach, za predpokladu, že sa tlačí z RAW alebo TIFF súboru.
Tak veľa šťastia pri rozhodovaní.
 
Hocico
2017-12-04 23:51:39+01
príspevok od: PowerMan
Mne sa veľmi páči aktuálna Canonka PIXMA TS9150, tiež ma fotografickú čiernu.
Ešte jedna rada - keď si vyberieš tlačiareň, skontroluj si bitovú hlbku tlače. Canon to má tak, že štandartný ovladač pokrýva 8-bit a nadstavbový driver sa sťahuje osobitne, pričom umožňuje 16-bit. To je maximálna kvalita v domácich podmienkach, za predpokladu, že sa tlačí z RAW alebo TIFF súboru.
Tak veľa šťastia pri rozhodovaní.
Vyzerá naozaj zaujímavo. Už som sa ale rozprával s manželkou. Teší sa na tlačiareň s ktorov bude môcť tlačiť bez obmedzení. Ten 16 bitový ovládač budem musieť najesť niekde na internete?
 
blahoslav J B Art
2017-12-05 00:20:04+01
neskusal si o radu na nemeckych fotoweboch? predsa len je to takmer 20 nasobne vacsi trh ... viac fotografov, viac skusenosti, vacsie platy, kde nemusia az tak pozerat na ceny...

ja napriklad pouzivam uz 13 rokov na prilezitostnu tlac fotiek 15x10cm termotlaciaren Canon Sephy CP400
 
pekelnikivan
2017-12-06 20:20:01+01
príspevok od: Hocico
Poradil by si mi prosm dobry fotopapier k tejto tlaciarni? Rozdiel je vlastne aj tak len v tom displeji, takze sa urcite rozumies. Ak by som ta mohol poprosit, vedel by si mi este poslat ukazku fotky ktoru si sam odfotil a vytlacil? Bol by som ti velmi vdacny. Prepáčte mi že píšem bez mäkčeňov a dľžňov, mám ale nemeckú klávesnicu. Buď to píšem takto jednoducho, alebo to musím diktovať.
fotky
 
peterson25
2017-12-14 08:34:27+01
príspevok od: Hocico
Asi to idem objednat a napisem manzelkine skusnosti. Myslim ze viac ludi by to zaujimalo. Sam som hladal a nenasiel nic, co by ma presvedcilo, alebo odradilo.
zistil si niečo nové alebo si sa už rozhodol ? ja sa stále neviem rozhodnúť, škoda že Karol nevie niečo poradiť...
 
jozef84
2017-12-14 10:21:36+01
Prever si ešte akú hrúbku papiera je schopná tlačiareň natiahnuť. Niektoré epsony majú problém natiahnuť napríklad vizitkový papier. U Canonov som ten problém nezaznamenal.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()